Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw dla świeżaka.


gelo_leczna

Rekomendowane odpowiedzi

MEGUIARS MICROFIBER WASH MITT NEW 2012

Moze byc ta?

Mikrofibry i fluffy dryer juz mam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tańszy, a praktycznie ten sam poziom mycia, osobiście miałem wiele szamponów i na razie numerem jeden u mnie jest Duragloss 901, za nim zaraz DJ Sour Power, natomiast Gold Class czy DJ BTBM nie podeszły mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Lakier mam w dobrym stanie, ale chce od czasu do czasu prze-woskować bo autko cały czas nie garażowane. więc jaki zestawik wybrać do ręcznej polerki? Kolor srebrny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UC megsa.

cptolgierd tak z ciekawosci co Ci w DJ BTBM nie podeszlo?

Dla mnie to jeden z lepszych samponow, przerobilem prawie wszystkie poza chyba trzema a wsrod niech jest wlasnie miedzy innymi 901 - dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MatrixXXL - ręczna polerka i lakier audi? Zapomnij. Zastanów się nad AIO, a że rys zbytnio nie widać na srebrnym to dobrym wyborem (nie aio) będzie jakiś sealant np. FK 1000p (są testery) lub coś lepszego ale w konsystencji wodnistej - Hard Body Sealant Wolfs'a

Griffie, patrząc na rozcieńczenie, jest ok, nie widzę wielkiej różnicy pomiędzy innymi, domywanie czy piana jak najbardziej ok. Nie podszedł mi zapach, zbyt słaby i niezbyt lubiany przeze mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MatrixXXL - ręczna polerka i lakier audi? Zapomnij. Zastanów się nad AIO, a że rys zbytnio nie widać na srebrnym to dobrym wyborem (nie aio) będzie jakiś sealant np. FK 1000p (są testery) lub coś lepszego ale w konsystencji wodnistej - Hard Body Sealant Wolfs'a

Griffie, patrząc na rozcieńczenie, jest ok, nie widzę wielkiej różnicy pomiędzy innymi, domywanie czy piana jak najbardziej ok. Nie podszedł mi zapach, zbyt słaby i niezbyt lubiany przeze mnie :)

Co dokładnie masz na myśli z tym AIO? Bo nie bardzo wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AIO to produkt All in one czyli czyści, delikatnie poleruje, maskuje i zabezpiecza lakier - np. Autobrite Cherry Glaze AiO - jeden z moich ulubionych aio. Minusem AiO jest to że trwały jest do 2-3 tygodni i nie zastąpi prawdziwej korekty ani nie nada takiego błysku. Ot tak na szybko jest idealny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealny na gielde, zrobic auto w piatek a w weekend sprzedac czyste, lsniace i blyszczace:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko - czy można dostać np. szampon, coś do plastików, jakieś gąbki do mycia, wosk i ściereczki do polerowania w jednym zestawie,przykładowo na jednaj aukcji? Żeby wszystko przyszło jednocześnie i nie trzeba było za dużo się wysilać na szukanie pojedyńczych rzeczy :wink: Nie no taki żart, ale pytanie aktualne - takie zestawy istnieją? :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda szanująca się firma zrobi Ci taki zestaw - zawsze ktoś Ci pomoże z pracowników... wystarczy maila napisać

też tak na początku kupowałem, aż nie wyrobiłem sobie zdania o pewnych produktach... choć nie ukrywam dalej pytam :)

podbij do wątku: http://a4-klub.pl/sprzedam-ogloszenia-komercyjne-firm-157/www-showcarshine-pl-detailing-shop-rabat-porady-223807/index8.html i do użytkownika showcarshine.pl

albo do Bartka, jak będzie miał czas to coś Ci znajdzie: http://a4-klub.pl/members/variocustoms-10798/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mam zamiar dokupić kilka produktów doczyszczenia mojego a4. Lakier jest w dość dobrym stanie.

150620131450.jpg

150620131454.jpg

150620131448.jpg

Obecnie posiadam:

-Rękawica nigrin

-APC Poorboys -myłem nim zakamarki w aucie i byłem bardzo zadowolony

-Poorboys Natural Look – do środka (jeszcze nie używałem)

-Glinka Bilt Hamber – jeszcze nie używałem, czeka na użycie

-Nigrin Evo Tec – czyściłem nim dość mocno zabrudzone felgi samochodu mojej żony ale nawet po kilkakrotnym powtórzeniu został na nich osad – uważam że to trochę słaby środek

-Szampon mam też z Nigrin

-Kilka mikrofibr

-Mała biała gąbka – dostałem w prezencie nie wiem do czego jest

Chcę kupić:

-Do moich felg które maja tak jakby powbijane opiłki żelaza –

a)Tenzi alux

B) IronX albo Trix - doradźcie coś

-wosk FK 1000p Hi-Temp – czy można go używać na cały samochód czy tylko felgi? (widziałem sprzeczne komentarze). Czy ten wosko zostawia biały osad na elementach gumowych?

-Do smoły SNB Mac Prickbort Mac 124

-Dodo Juice Lime Prime Cleanser – po wyglinkowaniu chyba musiałbym czymś takim przelecieć

Jest trochę drobnych rys, nie wiem czym to by można poprawić?

Proszę poradźcie czym ten woski nakładać? A czym Dodo Juice Lime Prime Cleanser? Czytałem o różnych metodach – nawet można podobno rękami.

Czy potrzebuje coś jeszcze do wyczyszczenia i nawoskowania autka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek pozbadz sie Nigrina, reszta chyba ok. Poruszany bylo wiele razy jakie rekawice i szapmony do mycia. Do kol moze byc Tenzi alux i prix.

Wosk FK1000 swietnie nadaje sie na caly samochod i pokaz mi tu tego madrolka co twierdzi, ze nie:facepalm:

Tak ten wosk zostawia bialy nalot na gumie/plastiku - to nie klasa "woreczkow"

Do smoly bardzo dobrze:wink:

Po wyglinkowaniu to trzeba umyc, osuszyc i dopiero zabierac sie za cleaner - cleaner dobrany w parze z woskiem - tez juz o tym bylo kilka razy, dodo i FK nie chodza idealnie w parze.

Drobne rysy mozna poprawic korekta.

Wosk naklada sie aplikatorem gabkowym okraglym popularnie zwanym sloneczkiem.

Claenera uzywa sie na padach z mikrofibry

Recznie mozna nakladac tylko woski naturalne i zeby nie bylo tu chodzi o Twoje dlonie a nie kolor lakieru czy inne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po pierwsze dziękuję za tak szybką odpowiedź.

Co do cleanera pod FK 1000 to znalazłem coś takiego:

-auto finesse tough prep sealant cleaner

-duragloss 652

-collinite pre wax cleaner 840

Nie wiem co wybrać, proszę o pomoc. A może jeszcze coś innego lepiej się nadaje?

Na forach niektórzy polecają jeszcze zastosowanie IPA po cleanerze. Czy to ma sens? IPA jako alkohol zmyje mi chyba całkowicie cleanera? Czy się mylę?

Czy szampon Presta Sadzz Car Wash z wodą nadaje się jako poślizg do mojej glinki (Bilt Hamber)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych cleanerow wybralbym 652.

IPA mozna sie posilkowac i ma to sens jesli jest zle dobrany cleaner do wosku, wtedy sie go usuwa

Tak presta dobrze sie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Griffe!! Widać że masz ogrąmną wiedzę w tym temacie.

Zamówie wyżej wymienione specyfiki!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...