Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw dla świeżaka.


gelo_leczna

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak z powodów finansowych na razie muszę wziąć coś tańszego. Sugestie? Ck Vanilla + Lusso ORO?

W przyszłości może Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagra to razem? I na ile starczą testery tych produktów. Szczerze, wolę testery bo raz że tańsze, dwa że jak mi nie podejdą to dalej będę szukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lecimy z tym koksem

Mycie zaczynamy od kol co jakis czas IronX i lecimy

Valet PRO Bilberry Wheel Cleaner 1L - Felgi i Opony - Pielęgnacja z zewnątrz

w zaleznosci od zabrudzenia rozcienczamy z woda 1/2, 1/4 1/8 zawsze na dane mycie - srodek NIE moze stac rozcienczony.

Dekontaminacja:

Prickbort MAC124 1L - Odsmolenie - Dekontaminacja - Pielęgnacja z zewnątrz

CarPro IronX 500ml - Specjalne - Dekontaminacja - Pielęgnacja z zewnątrz

GYEON Q2M Clay 100g - Glinkowanie - Dekontaminacja - Pielęgnacja z zewnątrz

Wiadomo mycie na dwa wiadra najlepiej z girt guardami

Rekawica z welny merynosa:

Wet Wet Look Artemis - rękawica do mycia - Gąbki i Rękawice - Akcesoria

Szampon:

Duragloss #901 Car Wash Concentrate 473ml - Szampony - Piany i szampony - Mycie - Pielęgnacja z zewnątrz

Osuszanie:

ShiningCar Detailing Shop Ekskluzywne Kosmetyki Samochodowe Kraków

Chromy, metal:

Mothers Mag & Aluminium Polish - Chrom i Metal - Pielęgnacja z zewnątrz

Szyby:

Duragloss #761 Glass Cleaner - Szyby i Lustra - Pielęgnacja z zewnątrz

Plastiki:

ShiningCar Detailing Shop Ekskluzywne Kosmetyki Samochodowe Kraków

Zabezpieczenie:

Zima/kola

Cleaner:

Duragloss #652 Pre-Cleaner - Cleanery - Zabezpieczenie lakieru - Pielęgnacja z zewnątrz

Sealent:

Finish Kare 1000P Hi-Temp Paste Wax - Sealanty - Zabezpieczenie lakieru - Pielęgnacja z zewnątrz

Lato i tu wybor mamy przeogromny byc moze tak:

Cleaner:

Lusso Revitalizing Creme 237ml - Cleanery - Zabezpieczenie lakieru - Pielęgnacja z zewnątrz

Wosk:

Chemical Guys Pete's 53' - Woski naturalne - Zabezpieczenie lakieru - Pielęgnacja z zewnątrz

albo

Lusso Oro - Sample - Woski naturalne - Zabezpieczenie lakieru - Pielęgnacja z zewnątrz

albo zestaw szampon/claener/wosk

Lusso Bag Kit - Woski naturalne - Zabezpieczenie lakieru - Pielęgnacja z zewnątrz

albo kilkanascie innych jak nie kilkadziesiat dobrych propozycji

Mam nadzieje, ze pomoglem

ile taki zestaw kosztuje tak pi razy oko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

834.1 nie liczac rabatu, Podana cena dotyczy pelnego zestawu z cleanerami i woskami zima/lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

834.1 nie liczac rabatu, Podana cena dotyczy pelnego zestawu z cleanerami i woskami zima/lato.

to jest trochu grosza , ale dla swojego ukochanego :audi: warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA poczatku zabawa kosztuje, niektore rzeczy beda na na kilka myc a niektore na kilka lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA poczatku zabawa kosztuje, niektore rzeczy beda na na kilka myc a niektore na kilka lat

Jasna sprawa, Griffe napisałem pytanko co i jak w związku z moją wizytą w Twoim wątku :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam w planach przygotowanie sie do pierwszego "pełnego" procesu odszczurzania samochodu poki co z zew. metoda garazowa :wink: . Potrzebuje informacji nt glinki, cleaner-a i innych.

Mycie to Dodo Basics of Bling - posiadam

Glinka - moja propozycja to ValetPro Yellow - poki co nie posiadam zadnej

Cleaner- ? - nie posiadam

APC ? IPA ? - nie posiadam

Wosk - FK 1000 / Megsa NTX - posiadam

QD Sonax-a Brilant.. - posiadam

Rozne sloneczka, MF, reczniki, rekawice. - posiadam

Srodek/Kola PB Natural.. - posiadam

Samochod to jak w podpisie, lakier sredniej jakosci, pod palcami szczegolnie tyl szorstki, przod w miare gladki, myslalem nad Megs UC ale do tego pewnie tricolor poszedl by. Myslalem nad Megsem Black Hole.. Zastanawiam sie czy glinka bedzie dopowiednia, jak wiadomo lakier nie pierwszej jakosci i pewne elementy rowniez sa malowane i trzeba brac pod uwage ze to moja pierwsza glinka wiec ucze sie. Nie moze byc zbyt mocna ani zbyt droga :decayed: . Za kazde uwagi bylbym wdzieczny, nie pali mi sie bo czekam na minimum 15' st na zew. aby pozniej w garazu glinkowac i prowadzic "mini" doprowadzenie do ladu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez glinke megsa. Black hole to politura i nie jest megsa tylko Poor boysa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jaka glinke? Oplaca sie brac ipe? I czy brac apc np nelsona przed glinka? Cleanera tez bym wzial jesli troche zakryje srednie ryski, albo przed woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damina duzo by tlumaczyc, musisz jeszcze troche poczytac, zeby troche zrozumiec temat.

Megs dla amatorow ogolnie dostepna ma jedna glinke biala - to jest jedna z najlepszych glinek.

IPA dla Ciebie, jesli dobrze dobierzesz cleaner do woskow nie ma potrzeby.

APC nie przypadkiem Nielsena? Dobre APC, na poczatek mozesz opuscic ta pozycje jesli mycie tylko z zewnatrz - pozniej sie przyda np do mycia zakamarkow.

Podstawowe zadanie cleanera to oczyszczenie i przygotowanie lakieru pod wosk - w tym celu najlepszy bedzie Duragloss 652.

Cleaner z glazem (rodzajem politury, ktora maskuje, wypelnia, podbija glebie i robi szal) to Zymol HDC,

tansze opcje to cleaner Clearkote Vanilla Hand Glaze, Lusso Revitalizing Creme lub Autobrite Cherry Glazem ktory juz jest AIO, ale to w niczym nie przeszkadza.

W stosunku do 652 da znacznie lepsze efekty wizualne na rzecz mniejszej trwalosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za infornacje i sory ze glowe zawracam. Cofnelem sie pare stron wczesniej i wszelkie informacje tam sie znajduja :-) zdecydowalem sie na glinke megsa i na duraglossa. Apc tez wezme bo chce troche z pedzelkiem polatac i pod maska i w zakamarkach ;-) musze tylko znalesc gdzie wszystko razem wezme bo albo nie ma oddzielnej glinki albo nie ma 652. Z czasem wezme moze jakis tester z glazem.

Dla wszelkiego to upewnie sie tylko, w kwestii kolejnosci.

Mycie, glinka, cleaner, wosk..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycie, glinka, cleaner, wosk..

jak juz skonczysz zarzuc zdjeciem

powinno wygladac konkretnie :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie na temat zestawu aplikatorow, scierek mf oraz roznych sloneczek. Mam troche scierek w mf ale swoje juz wytarly i raczej pojda do pielęgnacji srodka auta. Potrzebuje cos fajnego ale nie drogiego do nakładania cleanera oraz do nakladania wosku, sloneczka zolte wystarcza? Do przelotu po Cleanera wziasc cos z dlugim wlosem oraz do finału po wosku? Potrzebuje rowniez czegos do qd.

Narazie nie mam czasu bo chce przeznaczyc na to caly dzien :-) aby zajac sie dokladnie autem ani nie ma odpowiedniej pogody oraz temp, wiec zbieram produkty i postaram sie troche dodac blasku aucie oraz odnowic i zabezpieczyc lakier. Oczywiscie w '' '' bo wszystko bedzie robione ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze przed woskowaniem ciemnego auta?

Poorboys Black Hole Show Glaze

czy

Dodo Juice Lime Prime Pre Wax Cleanser Polish przed woskiem PB Natty's blue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...