Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przewody paliwowe pod osłoną silnika


Michał RdoM

Rekomendowane odpowiedzi

Siemnako,

Chcę zapytać o wężyki znajdujące się zaraz u góry silnika, którymi płynie paliwo.

Mianowicie jak się nazywają dokładnie?

Wszystkie cztery ciekną i chciałbym je wymienić. Silnik cały w ropie i paliwo zbiera się na deklu..

Metoda prób i błędów nazwania ich w wyszukiwarce Allegr.. nie przynosi oczekiwanych efektów.

Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pomiędzy wtryskami to wężyki przelewowe ale to chybił trafił bo nie masz nic o silniku jaki masz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero nabylem to auto.

Jeśli podpowiesz mi gdzie znajdę oznaczenie silnka to zaraz sprawdzę.

Ogólnie - 1.9 TDI 90KM

Na naklejce na osłonie rozrządu ,oile masz ,na wlepce w bagazniku we wnęce od koła zapas. na wlepce ksiązki serwisowej Tam powinien być kod silnika

te wężyki to 3,5mm wewnątrz mają mieć ...kupisz w sklepie motoryzacyjnym

Edytowane przez OLIVER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem trochę na bazie Twojej podpowiedzi i TAK to będzie wężyki przlewowe.

Z tym że dotychczasowe są chyba robione na sztukę i wyglądają odmiennie od oryginału (niebawem dodam foto dla pewności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem trochę na bazie Twojej podpowiedzi i TAK to będzie wężyki przlewowe.

Z tym że dotychczasowe są chyba robione na sztukę i wyglądają odmiennie od oryginału (niebawem dodam foto dla pewności)

Podjedź do pierwszego sklepu motoryzacyjnego kup około 1m, jak wspomniano 3,5 mm średnicy wewnętrznej, powiesz, że do przelewów dostaniesz co trzeba i zapłacisz ze 3 złotysze. Utniesz sam na wymiar i po robocie.

Edytowane przez maciucha512
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie taki jest plan.

Dziękuję za odzew.

Tak poza tematem zapytam:

by wymienić górne wahacze trzeba mieć jakieś specjalistyczne narzędzie?

Na pierwszy rzut oka wygląda na prostą robotę.

Ale pytam żeby nie wyszedł jakiś wqurzający "shodek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, ale dobrze miec pneumata:)

Ta sruba moze byc bardzo zapieczona. Wazne zeby dokrecac wachacze w takiej pozycji w jakiej beda potem pracowac. Bo jesli dokrecisz je jak samochod bedzie podniesiony to jak oposcisz auto gumy sie skreca w srodku i dosc szybko zerwia.

Ja dokrecam je skierowane lekko w gore a pozniej naciagam druga strone zeby do zwrotnicy zamontowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta. Krótkie pytanko. Czy wężyki przelewowe w Dieslu mogą być silikonowe??? Zakupiłem takie do podciśnienia i zostało a przelewowy właśnie pękł. Na stronie internetowej tych wężyków było napisane że są do 200 stopni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fireman82 napisał:

Odgrzeję kotleta. Krótkie pytanko. Czy wężyki przelewowe w Dieslu mogą być silikonowe??? Zakupiłem takie do podciśnienia i zostało a przelewowy właśnie pękł. Na stronie internetowej tych wężyków było napisane że są do 200 stopni...

Nie zakładaj tych wężyków na przelewy . Po czasie styczności z paliwami one puchną ...Wiem bo miałem i wróciłem do ori...:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OLIVER napisał:

Nie zakładaj tych wężyków na przelewy . Po czasie styczności z paliwami one puchną ...Wiem bo miałem i wróciłem do ori...:decayed:

Ok, też zmienie na oryginalne. DziĘki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...