Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] DWUMAS


Kucmin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam dwie audiczki, obie 1.9TDi (90KM) z tym, że jedna to 1Z, a druga to AHU (polift).
Gdy po jeździe AHU które jest z 99r wsiądę do swojego zetorka to czuję się jakbym jechał traktorem, przy ruszaniu szarpie, poniżej 2k obrotów szarpie i tak bym mógł wymieniać i wymieniać.

W AHU nie trzęsie nic. Stąd narodził mi się pomysł, że gdy w 1Z padnie mi sprzęgło, [a jest już raczej słabe (słychać je po puszczeniu pedału sprzęgła)] to chciałbym założyć dwumas.

Czy jest to w ogóle możliwe? Wszyscy od dwumasu chcą uciec, ale jak dla mnie jest różnica w komforcie i chciałbym tego spróbować.

Czy np dwumas z AHU podszedłby do 1Z czy lepiej już z AFNa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ta pewność, że powodem szarpania jest sprzęgło? Ja mam zetorka w a4 i afn z dwumasem w a6 i w żadnym nie szarpie. Jeżeli szarpie poniżej dwóch tysięcy to może to być wina brudnego nastawnika (opiłki) albo przepływka, filtr paliwa. Trzeba posprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło z dwumasem w AHU i AFN jest takie samo. Na sprawnym dwumasie jeździ się bardziej komfortowo niż na sztywnym kole ale przyczyn szarpania może być wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa i tak muszę zmienić, więc może przestanie trochę szarpać, ale dalej zastanawia mnie fakt czy jest w ogóle możliwość zamontowania dwumasa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloze sie ze masz docisk zniszczony, tj czesc ze sloneczka odstaje bardziej niz inne i dlatego szarpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...