Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Słaby wynik z hamowni 1.8t bex tylko 176km

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam i prosze o pomoc,

co moze byc przyczyną słabego wyniku, po hamowaniau auta.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/6185d04f1f5b2aa8

Brak błedów na desce.

Chciałem wgrac program aby podniec moc i moment, jednak po tym wyniku zrezygnowałem.

;/

Opublikowano

Jeśli chcesz się dowiedziec co może być nie tak zacznij od wykonania logów dynamicznych.

Opublikowano

Pewnie katalizator zabity.

Tak jak kolego powyżej radzi, zrób porządnie logi

115+118

002+020+033

Opublikowano

Witam i prosze o pomoc,

co moze byc przyczyną słabego wyniku, po hamowaniau auta.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/6185d04f1f5b2aa8

Brak błedów na desce.

Chciałem wgrac program aby podniec moc i moment, jednak po tym wyniku zrezygnowałem.

;/

Z jakim przebiegiem sztuka?

to penie moze być kilkadziesiąt przyczyn. Jak pisali koledzy + kompresja silnika. Miałem bardzo podobny wynik....

p.

Opublikowano
  • Autor

Witam i prosze o pomoc,

co moze byc przyczyną słabego wyniku, po hamowaniau auta.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/6185d04f1f5b2aa8

Brak błedów na desce.

Chciałem wgrac program aby podniec moc i moment, jednak po tym wyniku zrezygnowałem.

;/

Z jakim przebiegiem sztuka?

to penie moze być kilkadziesiąt przyczyn. Jak pisali koledzy + kompresja silnika. Miałem bardzo podobny wynik....

p.

2003r. przebieg 230kkm ale nie wiem ile w tym prawdy.

Jak koledzy pisali, zrobię logi być może się coś wyjaśni.

Opublikowano

Witam,
mam niemal identyczny wynik, skrzynia 5 biegowa przekładka z automatu, przebieg 250.000, 176 KM autko wypluło na hamowni, V-max 190 k/h na autostradzie.

Opublikowano

Witam i prosze o pomoc,

co moze byc przyczyną słabego wyniku, po hamowaniau auta.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/6185d04f1f5b2aa8

Brak błedów na desce.

Chciałem wgrac program aby podniec moc i moment, jednak po tym wyniku zrezygnowałem.

;/

Z jakim przebiegiem sztuka?

to penie moze być kilkadziesiąt przyczyn. Jak pisali koledzy + kompresja silnika. Miałem bardzo podobny wynik....

p.

2003r. przebieg 230kkm ale nie wiem ile w tym prawdy.

Jak koledzy pisali, zrobię logi być może się coś wyjaśni.

nie chce Ci psuć wieczoru, ale prawdy w tym pewnie tyle co... ja miałem 2 KM więcej przy przebiegu ok. 450tkm. stawiam na coś kolo tego, o ile nie masz jakiś mocnych kontrargumentów

Opublikowano
  • Autor

Witam i prosze o pomoc,

co moze byc przyczyną słabego wyniku, po hamowaniau auta.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/6185d04f1f5b2aa8

Brak błedów na desce.

Chciałem wgrac program aby podniec moc i moment, jednak po tym wyniku zrezygnowałem.

;/

Z jakim przebiegiem sztuka?

to penie moze być kilkadziesiąt przyczyn. Jak pisali koledzy + kompresja silnika. Miałem bardzo podobny wynik....

p.

2003r. przebieg 230kkm ale nie wiem ile w tym prawdy.

Jak koledzy pisali, zrobię logi być może się coś wyjaśni.

nie chce Ci psuć wieczoru, ale prawdy w tym pewnie tyle co... ja miałem 2 KM więcej przy przebiegu ok. 450tkm. stawiam na coś kolo tego, o ile nie masz jakiś mocnych kontrargumentów

Kolego, humoru mi nie popsujesz :)

Ja jstem realistą i zdaje sobie sprawę, ze licznik a stan faktyczny to powiedzmy x 80% , tak ze koło 400 moze miec.

Wiadomo 13 letnie auto :)

Natomiast kolega pisze, ze Vmax 190kmh ? Kurcze mi do 200 jedzie bez problemu. Dalej nie patrzyłem, ponieważ nie miałem okazji jechac na autostrade.

Pytanie z innej beczki.

Czy jest mozliwość ze podczas badania była włączona klima i mogło zanizyc wynik? Bo tak teraz sobie myśle i nie pamietam czy przed przekazaniem auta na hamownie wyłączyłem czy nie......

Opublikowano

poniżej mój wykres, jak tylko będę mógł to podjadę wywalić Kata i wstawię DP zakładam, że 80% strat to stopiony KAT.339j191.jpg

Opublikowano
  • Autor

Proszę o ocene logów. ( nie wiem czy dobrze zrobiłem)

9192db6553e7e53bmed.jpg

aa654bac32597eabmed.jpg

Opublikowano

Na przyszłość wrzucaj logi tutaj http://vaglog.pl/?l=pl i logi rób do odcinki.

Logi na gazie czy na benzynie ??

Brakuje paliwa, jeśli to było robione na benzynie i miałeś wcześniej błędy skasowane to trzeba by sprawdzić ciśnienie na listwie - może już pompa niedomaga, najwyżej zrób loga na gazie i zobaczysz czy wciąż jest za mało będziesz wiedział czy układ paliwowy jest ok. Za kazdym razem kasujesz błędy nawet jak ich nie ma.

Do sprawdzenia też dolot - w szczególności odcinek między przepływką a turbo, możliwe że ciągnie gdzieś lewe powietrze, miałem tak u siebie.

Przepływka też trochę za mało mierzy. U mnie przy 5tys. obr. jest jakieś 130 g/s pewnie kat zawalony o ile jeszcze jest.

Edytowane przez kupczak90

Opublikowano
  • Autor

Na przyszłość wrzucaj logi tutaj http://vaglog.pl/?l=pl i logi rób do odcinki.

Logi na gazie czy na benzynie ??

Brakuje paliwa, jeśli to było robione na benzynie i miałeś wcześniej błędy skasowane to trzeba by sprawdzić ciśnienie na listwie - może już pompa niedomaga, najwyżej zrób loga na gazie i zobaczysz czy wciąż jest za mało będziesz wiedział czy układ paliwowy jest ok. Za kazdym razem kasujesz błędy nawet jak ich nie ma.

Do sprawdzenia też dolot - w szczególności odcinek między przepływką a turbo, możliwe że ciągnie gdzieś lewe powietrze, miałem tak u siebie.

Przepływka też trochę za mało mierzy. U mnie przy 5tys. obr. jest jakieś 130 g/s pewnie kat zawalony o ile jeszcze jest.

Kurcze. zapomniałem przełączyć na PB. logi zrobione były na gazie.

to pewnie reduktor i wtryski do wymiany. ( teraz sa baracuda ln 115 )

Dolot sprawdze.

Błędów nie było.

Katalizator jest.

Ps. po czym poznajesz ze jest ubogo ?

Edytowane przez lukaz10

Opublikowano

Wysoka dodatnia korekta na lambdzie. zrób logi na PB będziesz widział czy to wina gazu

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

moj w serii miał mieć 170 a było coś 150-155 po wsadzeniu DP i zmierzeniu wyszło 173 i faktycznie kat był stopiony i zatkany

Opublikowano

pachnie jak zj***na przepływka, zrob loga na PB.

Pamietaj skasować błedy przed logami nawet jak nie ma..

Opublikowano
  • Autor

Logi na PB są na dole - godz 21.....

(dane mi sie dodały do starego pliku z LPG ponieważ były tak samo nazwane a starych nie wykasowałem)

Pierwsze są na LPG. na dole te o godz 21....są na PB

Sory ale drugi raz robiłem logi. :)

http://vaglog.pl/log_268792.html

http://vaglog.pl/log_268793.html

Opublikowano

sprawdzałeś te szczelność dolotu ?

przeplyw sie poprawił troche, lambda też, świeczki kiedy zmieniane ?

Opublikowano
  • Autor

sprawdzałeś te szczelność dolotu ?

przeplyw sie poprawił troche, lambda też, świeczki kiedy zmieniane ?

szczelność sprawdziłem organoleptycznie, czyli żadnego powietrza do dolotu nie tłoczyłem.

świec nie wymieniałem nigdy, ponieważ auto mam dość krótko.

Jestem w trakcie zakładania DP . jak auto wyjedzie z warsztatu to zrobię jeszcze raz logi i będę prosił o ocenę.

Dziękuje za zainteresowanie. :)

Opublikowano

Po wstawieniu DP konieczne jest usunięcie sondy katalizatora z ECU bez tego co chwila będziesz miał checka na desce. Ktoś na forum powinien Ci to ogarnąć.

Inne rozwiązania są doraźne i nie działają w 100% (błąd co jakiś czas powraca)

Edytowane przez kupczak90

Opublikowano

jak nie wiesz kiedy były wymieniane świece to wymien nawet profilaktycznie, na jakim paliwie logi robione ? 95 czy 98?

Edytowane przez Imhotet

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.