Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobra Rada


misiek180601

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Jestem dosyć świeżym forumowiczem posiadam B7 1,9 116KM przebieg 237 tyś mam pytanie lub inaczej oczekuje dobrej rady z waszej strony. B7 posiadam od około 4 mies jest co nieco rozczarowany.Jest kilka rzeczy które wyszły w trakcie użytkowania tzn:

- już nie długo do zrobienia dwumas

- turbina też się daje we znaki

Moje pytanie co robić dalej ? czy sens trzymać dalej czy pomyśleć o sprzedaży jeżeli posypie się jedna z wymienionych rzeczy to koszty nie małe i wtedy dopiero szkoda sprzedać. Wcześniej posiadałem Octavie 1.8 tsi która zżerała 1 litr oleju na tyś km pozbyłem się złomu bo koszty naprawy oscylowały w granicach 5 tyś zł

Pytanie do was co dalej robić trzymać i czekać aż coś się zesra czy myśleć o sprzedaży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


237 tyś

Na pewno ?

A nie 337 lub 437 ?



- już nie długo do zrobienia dwumas

A skąd to wiadomo ?

Przypuszczenie ?


- turbina też się daje we znaki

A co z nią nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było nie kupowac diesla.To nie są te same wytrzymałe diesle co w b5.O skodzie nawet nie wspominam bo to jest syf jakiego ziemia nie widziała i na pewno nie jest to to samo co audi ,taka tezą żyja rasowi skodziarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedajac ten a kupujac inny nie bedziesz wiedzial czy po jakims czasie nie pojawi sie droga awaria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kupując auto trzeba się liczyć z naprawami na dobry początek. Nie łudzmy sie,że jak ktoś goni auto to sprzedaje perełkę gdzie patrząc na ceny to widełki są ogromne. Nie pytam ile dałeś za auto ale pewnie szukałeś taniej okazji jak większość szuka a potem zdziwony bo trzeba naprawiać. Teraz to nie ma co sprzedawać trzeba naprawić i cieszyc się sprawnym autem . Kupno następnego to może być kolejna wtopa.Chyba ,że auto znane np.z forum ( choc ostatnio tez dzieją sie z tym cyrki ) i za uczciwa kase a nie okazja po kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie co robić dalej ? czy sens trzymać dalej czy pomyśleć o sprzedaży jeżeli posypie się jedna z wymienionych rzeczy to koszty nie małe

małe niemałe to pojecie wzgledne. dwumas do 1.9 nie jest drogi, ja wymienialem u siebie bez sprzegla bo bylo w dobrym stanie i tak juz 2 lata latam. turbo im wczesniej dasz do naprawy tym bedzie taniej. mysle ze w 2,5-3 tys. sie zmiescisz. ja bym naprawial a potem sie cieszyl z jazdy bez awarii przez nastepne 150kkm. zreszta w swojej a3 turbo tez robilem w zeszlym roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić jak trzeba i jeździć :).Jak cię było sytać na kupno B7 to wymienione części chyba nie są większym problemem jeśli będzie trzeba? ;).Sprzedasz,kupisz coś innego i może być gorzej i potem znowu zadasz te samo pytanie :);):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę na każde wasze pytanie odp bo naprawdę sporo pomocnych sugestii z waszej strony usłyszałem i odpowiedzi na wasze pytania trochę by trwały.Dziękuje wam wszystkim za aktywną współpracę w tym wątku nie spodziewałem się tylu odp.W taki razie nic mi nie pozostaje jak tylko trzymać furę i jak pojawi się jakiś większy problem to zrobić i cieszyć się jazdą tak jak piszecie.

Pochodzenie samochodu od znajomego z pracy powód sprzedaży wyjazd do Islandii i sprzedawał cena 26 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki urok diesla jak coś się posypie to trzeba płacić i tyle. Robisz sprzęgło i znowu masz spokój na długi czas. To samo z turbo robisz i śmigasz dalej. Ja osobiście uważam ze 116KM na ta masę auta to stanowczo za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam ze 116KM na ta masę auta to stanowczo za mało.

Dokładnie.

Jak będziesz robił turbo to pomyśl odrazu o większym/mocniejszym i na chipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...