Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Gdzie montujecie antenę CB ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj na drodze zaczepił mnie koleś z biemki i mówił że gdzieś, od kogoś, kiedyś słyszał że nie powinno się montować anteny CB na klapie bagażnika bo z dachu robi się jakiś ekran i coś tam, coś tam-nie bardzo go zrozumiałem bo były zakłucenia a później się rozjechaliśmy

Moje pytanie jest więc takie-czy może być przyklejona na pokrywie bagażnika czy nie? Trochę mnie to zaciekawiło :mysli: Powiem szczerze że nie uśmiecha mi się jej ładować na dach bo zasięg jest super (czasem aż za duży), a i tak jest dość wysoko (mam chwyt magnetyczny i długość bata 1m)

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam po lewej stronie dachu w tylnym rogu :P oczywiście na magnesie :P:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam po lewej stronie dachu w tylnym rogu :P

raczej ciężko by Ci było przykleić ją na pokrywie bagażnika jak w sedanie :wink4::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj na drodze zaczepił mnie koleś z biemki i mówił że gdzieś, od kogoś, kiedyś słyszał że nie powinno się montować anteny CB na klapie bagażnika bo z dachu robi się jakiś ekran i coś tam, coś tam-nie bardzo go zrozumiałem bo były zakłucenia a później się rozjechaliśmy

Moje pytanie jest więc takie-czy może być przyklejona na pokrywie bagażnika czy nie? Trochę mnie to zaciekawiło :mysli: Powiem szczerze że nie uśmiecha mi się jej ładować na dach bo zasięg jest super (czasem aż za duży), a i tak jest dość wysoko (mam chwyt magnetyczny i długość bata 1m)

jak gadasz na bliskich odległościach to nie zobaczysz różnicy ale poszukam gdzieś widziałem na forum cb jak się rozchodzą fale przy montażu anteny w rożnych miejscach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem na klapie w B6 floride i śmigała super i to bez strojenia, więc nie wiem o co cho :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://gut.nazwa.pl/forum/index.php?showtopic=276

proszę tu masz rozchodzenie się fal radiowych i straty

tylko nie wiem czy musisz się zalogować

[br]Dopisany: 08 Grudzień 2008, 18:18_________________________________________________musisz sory

:confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że u mnie śmiga wszystko jak ta lala :) Zaciekawiła mnie tylko teoria kierownika BMW i chciałem poznać Wasze zdanie na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak gadasz na bliskich odległościach to nie zobaczysz różnicy widziałem
no chyba chcesz walić jakieś rekordy odległości to wtedy dziura na środku dachu :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach - nigdy nie miałem problemów z odbiorem... Czy to w osobówce, czy to w busie jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam floryde na klapie bagażnika i działa miodzio.

Miałem kiedyś tez schowaną w bagażniku i też coś w radiu było slychać :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy więcej anteny na klapie ..uchwyt nie dość , że uszczypał mi dość sporą warstwę lakieru ..to jeszcze wkręty po uchwycie zdeformowały rant klapy :sick3:

Przeniosłem antenę na dach .. magnes i mam zbani :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na uchwycie klapowym na dachu. :cool: Im wyżej antena tym lepiej + zestrojenie SWR to podstawa zasięgu. Antena na klapie z tyłu robi się bardziej kierunkowa do tyłu (około 15-20%)

ja miałem na klapie w B6 floride i śmigała super i to bez strojenia, więc nie wiem o co cho

Bo florida to antena która sama się zestraja z instalacią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piechol strojenie jest po to żeby trochę lepiej odbierało ( mniej szumów ) ale przede wszystkim jak nadajesz to bez strojenia może ci paść końcówka mocy w radyjku.

No chyba że generalnie jesteś na nasłuchu.

Ja mam w osobówce zestawik Alan 102 + antena hustler c100 i śmiga jak malina a w służbowym busie ( Renault Master Maxi ) mam Unidenka i jakąś badziewiasta antene ale tam bez strojenia sie nie obeszło bo szumy były zajebiszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piechol strojenie jest po to żeby trochę lepiej odbierało ( mniej szumów ) ale przede wszystkim jak nadajesz to bez strojenia może ci paść końcówka mocy w radyjku.

No chyba że generalnie jesteś na nasłuchu.

Ja mam w osobówce zestawik Alan 102 + antena hustler c100 i śmiga jak malina a w służbowym busie ( Renault Master Maxi ) mam Unidenka i jakąś badziewiasta antene ale tam bez strojenia sie nie obeszło bo szumy były zajebiszcze.

dzięki za wytłumaczenie, ja się na tym po prostu nie znam :wink4: ale gdzieśtam na forum cb wyczytałem, że Floridy nie trzeba stroić no i tak jeżdżę już w drugim aucie :mysli: a śmiga dobrze więc nic poprawiam :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...