Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy napinacz rozrzadu znowu hałasuje


Dawid Malinowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam audi a4 b5 z silnikiem 1.8 ADR. Wymieniłem napinacz rozrzadu i łańcuszek na nowy powodem było klekotanie. Przez rok było wszystko okej ale ostatnio po dłuższej trasie gdy zszedłem z obrotów migała mi kontrolka oleju. Poziom oleju byl okej. I od tamtej pory po przejechaniu 20-30 km znowu zaczyna klekotac. Na zimnym silniku wszystko jest normalnie. Otworzyłem pokrywę i napinacz jest w porządku. Na głowicy jest taki mały odlew 1cmx1cm i widac ze łancuszek sie o niego trze. Sprawdziłem ciśnienie oleju i ku zdziwieniu ciśnienie wynosi 3,5. Olej castrol magnatec 10w40. Olej był wymieniony około tydzień przed tą trasą.
Jak myślicie co może to powodować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś ciśnienie oleju na wyższych obrotach? Może tu kuleje pompa oleju. Smok czyściłeś w misce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy kazdym odpaleniu silnika stukały zawory nie raz to aż głowa bolała tak bylo je słychać..pojechałem zmierzyć ciśnienie oleju, okazało się, że ciśnienie na rozgryzanym silniku spada do 0,3 bar, kontrolka się zaświecała więc wymieniłem pompę oleju i spokój jak ręką odjął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie przy 3000obr 6 bar. Smoka jeszcze nie czyściłem. ale skoro cisnienie jest tak wysokie to raczej dobrze bierze olej tak to cisnienie było by znacznie inne.

Edytowane przez Dawid Malinowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na zimnym silniku mialem tez 5 bar, przy 3000 tysiacach obrotow mialem tak jal Ty, ale jak sie do polowy zagrzal bylo 1.5bar a pozniej jak byl goracy to cisnienie 0.3 warto sprawdzic cisnienie po calej nocy do całkowitego zagrzania auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany u mnie tak hałasuje :facepalm: a jest taka opcja że to też może klepać sprzęgło wiskotyczne czy raczej to mało prawdopodobne? bo mam uszkodzone i kręci się razem z obrotami silnika, albo pompa oleju jest już na wymarciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...