Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwna sprawa z podpisaną umową OC ....


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka... Mam problem i ręce mi opadają ....

25 czerwca udałem się do multiagencji żeby znaleźć tańsze OC na auto. Nie będę pisał do jakiej mutliagencji żeby nie było;) ale dość popularnej ostatnio....

Więc 25.06 znaleźli ma najtaniej PZU, podpisałem umowe itp. niestety nie otrzymałem małego potwierdzenia OC z którym mam jeździć bo mili jakiś problem i miałem podjechać w tyg odebrać bo będzie przygotowane.

Po tyg w sobotę pojechałem tam po druczek, była inna pani i zrobiła gały jak koń na bagnach że ona nic nie wie, ale zajmą się tym i będzie przygotowany do odbioru żebym podjechał, mi się nie chciało więc mieli mi go przesłać pocztą. Pod koniec zeszłego tyg dzwonie do nich co jest z druczkiem, oczywiście znów nikt nie wie i jak się dowie to oddzwoni.

Dziś zadzwoniłem do PZU bo podobno oni mogą mi potwierdzenie wystawić, niestety w PZU nie ma takiej polisy, po podaniu nr rejestracyjnych peselu itp nic im nie pokazuje tak jakbym w ogóle nie miał u nich żadnej polisy.

Dzwonie do mitliagencji i pytam się o druczek a tam już z mordą żę mi nie wystawią bo system zmieniali z pzu i żebym jeździł z cała umową OC, odpowiadam że dzwoniłem do PZU i nie mają takiej polisy w bazie to mi powiedzieli że PZU ma burdel w papierach i tyle.

Więc dzwonie do PZU i mówie jeszcze raz o co chodzi że niby system zmieniali itp. a w PZU mi powiedziali żę zmieniali ale 2 lata temu i że nie mają mnie w bazie.

Po sprawdzeniu na stronie funduszu gwarancyjnego nic nie pokazuje o nowej polisie OC jest tylko stara.

Nowa polisa ma obowiązywać już od 17lipca a podpisałem ją 25 czerwca.

Ma ktoś jakieś wizje co się kur.... dzieje? Co z tym zrobić? Teraz nie wiem czy mam polisę OC czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w owej multiagencji zrobili Cie na szaro. Skoro wyliczyli i przyjęli składkę OC, to nie ma fizycznej możliwości, by nie było potwierdzenia zawarcia umowy. Jesli więc dysponujesz drukiem umowy podpisanym i opieczętowanym, to możesz zgłosić ten fakt do PZU (przesyłając im kopię), a następnie wytoczyć proces cywilny pracownikowi multiagencji (domagać się zwrotu kasy). Niestety prawdopodobnie będziesz musiał zawrzeć nową umowę OC (czasu masz trochę mało, skoro stara umowa tylko do 17 lipca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie UFG nie pokaże Ci nowej polisy, bo jeszcze się nie zaczęła.

PZU to moloch i być może nowej polisy jeszcze nie widzi.

Najłatwiej chyba znaleźć tego typka, co Ci polisę wystawił i konkretnie z nim porozmawiać.

A na przyszłość radzę podzwonić trochę po AXAch, Avivach i innych - mnie jeszcze żaden agent nie przebił oferty z directów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda agenci nie mają wcale lepszych ofert, mam podobne doświadczenie jak kolega. Masz mało czasu ale dasz radę. Wypowiedzenie starej polisy możesz przesłać przez maila dzień przed zakończeniem obowiązującej, a nową zawrzeć przez internet nawet w weekend (spełniając warunki płatności oczywiście). Ta polisa którą kupiłeś jeszcze nie obowiązuje więc może uda się ja anulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe płaciłeś gotówką czy przelewem na konto ???? Od paru lat nie płacę nikomu nic w gotówce, mogę zawierać polisę z kim chcę ale na rachunek bankowy płacę ubezpieczycielowi A NIE AGENTOWI. Pewnie dlatego jest jakiś wał z tą sprawą. Poza tym od razu dostaję kwitek z OC przy ZAWIERANIU POLISY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było wiele takich agencji co wystawiało lipne polisy z lipnymi numerami a kasę pracownicy czy też właściciele przytulali dla siebie.

Nie ma roku żeby nie było o podobnych sytuacjach w sprawie dla reportera czy innych uwagach.Dlatego lepiej agecje omijać z daleka i kupować bezpośrednio to tylko 5 min przed kompem....

Sprawa lipnego ubezpieczenia zazwyczaj wychodzi na jaw jak ktoś ma szkodę i okazuje się że ma trefną polisę a w Twoim przypadku rozwiązał bym umowę jako że polisa jeszcze nie obowiązuje i zarzadzał zwrotu gotówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Pytanie czy mogę odstąpić od tej podpisanej polisy, od jej podpisania minęło już ok 2,5 tyg.

Co do płatności to płaciłem gotówką na miejscu ok 600zł 1 ratę.

Jak zadzwoniłem do głównej siedziby tej multiagencji do warszawy, to powiedzieli mi że taka polisa została zawarta i kasa wpłacona, także chyba agent nie zawinął tego w kieszeń.

Pytanie teraz jeżeli okazę się że takiej polisy nie mam na auto a mam dokumenty zawarcia polisy to czy będę miał jakieś problemy czy jestem kryty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwoniłem do głównej siedziby tej multiagencji do warszawy, to powiedzieli mi że taka polisa została zawarta i kasa wpłacona

Pytanie teraz jeżeli okazę się że takiej polisy nie mam na auto a mam dokumenty zawarcia polisy to czy będę miał jakieś problemy czy jestem kryty?

Jeśli w centrali twierdzą, że polisa została zawarta, to żądaj potwierdzenia zawarcia umowy ubezpieczenia OC. Z takim dokumentem możesz jeździć. Problem moze pojawić się w razie kolizji, bo jesli umowa była "lewa" (agencja /jest tylko pośrednikiem/ podpisała tylko papierek z tobą, a nie zawarła umowy z ubezpieczycielem), to broniąc się przed karą z UFG i zrekompensowaniem szkody z własnej kieszeni, będziesz musiał wytoczyć powództwo cywilne (proces sądowy) agencji.

Edytowane przez hak64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie teraz jeżeli okazę się że takiej polisy nie mam na auto a mam dokumenty zawarcia polisy to czy będę miał jakieś problemy czy jestem kryty?

Moim zdaniem masz wtedy problem, bo poruszasz się autem de facto bez ważnego OC, jeśli spowodujesz u kogoś szkodę, albo uszczerbek na zdrowiu to może Cię ten ktoś pozwać i nie wybronisz się. Nikogo nie będzie wtedy interesowało że zawarłeś "lipną polisę OC". Niestety żyjemy w takim Państwie że musisz zwracać uwagę na każdy szczegół, żeby Cię ktoś w wała nie zrobił.

broniąc się przed karą z UFG i zrekompensowaniem szkody z własnej kieszeni, będziesz musiał wytoczyć powództwo cywilne (proces sądowy) agencji.

Taaak, jasne - ta agencja może już dawno nie istnieć, albo Ci sami ludzie będą istnieć pod nowym szyldem - bez żadnych powiązań z poprzednią firmą. I możesz się wtedy co najwyżej cmoknąć.

Faktycznie - lepiej jest jak już koledzy podpowiadają korzystać z polis typu Direct, dostajesz dobrą cenę, wszystko załatwione szybko i sprawnie online. Jeśli już musisz (chociaż nie wiem po co) zawierać polisę w takim TU jak PZU, to idź do nich bezpośrednio a nie korzystasz z usług wątpliwej wiarygodności pośredników.

Na ten moment złóż reklamację i zażądaj wyjaśnień od firmy w której kupowałeś polisę - ale na piśmie (póki firma istnieje) :wink:. Jeśli ta firma nawaliła, to PZU póki co nie ma nic do tego.

Edytowane przez lutas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok.... ale czy mogę na przykład dziś lub jutro pojechać do tej multiagencji i powiedzieć że nie chce tej polisy zeby ją anulowali i oddali mi kase? Czy już za późno?

A druga sprawa czy mogę np złożyć skargę do "komisji nadzoru finansowego"? Czy taka agencja nie podlega pod to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstąpić od umowy mógłbyś tylko gdyby była zawarta przez Internet albo telefon. Jak zawarłeś ją w siedzibie tej agencji to nie ma takiej opcji. Gdybyś umowę zawierał np. bezpośrednio w TU mógłbyś napisać i złożyć po prostu wypowiedzenie, ale teraz sprawa jest troszeczkę pokomplikowana bo nie wiadomo czy ta polisa od początku była przekrętem (a nie można wypowiedzieć w PZU nieistniejącej polisy), czy np. jeszcze spłynie to do PZU i polisa pojawi się w ich systemie. Możesz jeszcze złożyć w agencji pismo o niezgodności produktu z umową i na tej podstawie odstąpić, ale tutaj niech wypowie się praktyk. Jeśli to jawny przekręt to można ich postraszyć możliwością zawiadomienia prokuratury o przestępstwie (ale żeby to zrobić, musisz mieć pewność że to wałek - nie robi się tego ot tak dla żartu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem...

Dziś dzwoniłem do PZU i polisy/umowy nadal nie maja wiec zrobilem skan i przesłałem im na maila... na infolinii konsultant powiedział żebym zadzwonił w sobotę to będzie już wiadomo co z tą polisa....

Zobaczymy... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedziałeś oc u poprzedniego tu. Przygotuj sobie pismo podpisane i zeskanowane i wyślij dziś bo masz na to jeden dzień przed zakończeniem oc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu w tej multiagencji napisałem wypowiedzenie poprzedniej polisy i dali mi odcinek z potwierdzeniem. Także tamta raczej została już wypowiedziana od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci sprawdzić w poniedziałek po twoim pesel. W miarę na legalu, to możesz w poniedziałek kupić oc. każda inna multiagencja też może Ci to sprawdzić. także zalecałbym ten krok, bo w pzu mają burdel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff....

Polise przesłałem do PZU i wszystko jest ok, polise wprowadzili do systemu, składka opłacona i dziś mi przesłali potwierdzenie :)

Z multiagencji nadal nie mieli przesłanej polisy....

Jakby co uwaga na ubezpieczenia z "losiem" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz numer polisy początek zaczyna się od TPP czy same numery?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nr polisy zaczyna się od VSB i 8 cyfr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...