Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rysujące się szyby od uszczelek


MortPL

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z rysującymi się bocznymi szybami - wszystkie. Powstaje na nich coraz więcej mini/micro rysek od zamykania i otwierania szyb.

Podejrzewam, że brud czy piasek dostał się do uszczelek, gdzie chowają się szyby. Przy próbach czyszczenia wraz z zamykaniem i otwieraniem szyb zauważyłem tylko, że powstają nowe ryski.

Jest jakiś sposób na pozbycie się tego problemu? Może trzeba wymienić uszczelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wymienisz uszczelki spróbuj wypłukać je myjką ciśnieniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nazbierało Ci się w nich syfu, może sprobuj wyczyscic delikatnie szczoteczka do zebow a potem przemyj pod cisnieniem.

Wysłano z Lg G4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwencjonalne czyszczenie, jak dotąd nie przyniosło żadnych rezultatów. Myjką ciśnieniową często myję - efekt jest taki, że po opuszczeniu i podniesieniu szyby są brudne (oczywiście opuszczam po wyschnięciu).

Ostatnio czyszcząc auto ręcznie, zaparłem się aby wyczyścić szyby i te uszczelki. Uszczelki u góry i po bokach (na około szyby) wyczyściłem. Były strasznie brudne, ale był to raczej pył/smog miastowy - czarne.

Dalsze czyszczenie uszczelek gdzie jeździ szyba, doprowadziło chyba do wzbudzenia wewnętrznego brudu i ziarenek piasku - bo po wyczyszczeniu i kilkukrotnym opuszczeniu szyb dosłownie widziałem świeże rysy! Jak się tego do cholerki pozbyć?


UPDATE:

Widzę, że nie pozostaje nic jak wymiana tych uszczelek. Czy jest to droga i trudna zabawa? Ktoś z Was może się bawił w taki zabieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może silikonem w spraju dobrze spryskać uszczelki przy opuszczonej szybie, lub suchym smarem ptfe. Bedą smugi ale bez rysowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też był problem z uszczelką drzwi przednich po stronie pasażera.Szyba zaczęła się rysować po opuszczeniu i podniesieniu. Powodem okazał się brud, który siedział niżej na uszczelce. Nie pomogło mycie pod ciśnieniem myjką, ani czyszczenie ręczne. Musiałem dopiero zdjąć tapicerkę z boczka, ściągałem lusterko zewnętrzne dla lepszego dostępu i ściągnąłem uszczelki z drzwi a później je dokładnie umyłem w wannie. Dodatkowo jak uszczelki z drzwi były ściągnięte, to można było szybę domyć w dolnej części. Po tym zabiegu montaż i od tego czasu szyba chodzi płynnie i nie ma problemu z rysowaniem. Żałuję jedynie, że tak późno się za to zabrałem, a wcześniej jedynie próbowałem wyczyścić uszczelkę od góry i myjką bo bym sobie oszczędził kilku rysek. Też myślałem wcześniej nad zakupem nowej uszczelki, ale po myciu już jakieś 5 miechów hula i zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowaleś impregnować czymś uszczelki? guma twardnieje niestety pod wpływem czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Sam również zaczerpnąłem trochę wiedzy w temacie. W weekend postaram się jakoś zdemontować te uszczelki i zobaczę jak to wygląda od środka. Szukam tylko jakiegoś dokładniejszego instruktażu, ale do B8 widzę, że nic nie ma...

Zastanawiałem się nad zakupem nowych, ale na razie się wstrzymuje - komplet nowych oryginalnych do wszystkich drzwi w AUDI Polska to ok. 1400zł.

Dla zainteresowanych:

Uszczelki chowające szyby w B8 dzielą się na wewnętrzne - chyba sama guma meszkowa oraz zewnętrzne - zintegrowane z chromem na zewnątrz drzwi.

Zakup nowych oryginalnych to koszty: po 260zł zewnętrzne z chromami oraz po 90zł wewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2016‎-‎07‎-‎22 o 12:30, rs dziadek napisał:

U mnie też był problem z uszczelką drzwi przednich po stronie pasażera.Szyba zaczęła się rysować po opuszczeniu i podniesieniu. Powodem okazał się brud, który siedział niżej na uszczelce. Nie pomogło mycie pod ciśnieniem myjką, ani czyszczenie ręczne. Musiałem dopiero zdjąć tapicerkę z boczka, ściągałem lusterko zewnętrzne dla lepszego dostępu i ściągnąłem uszczelki z drzwi a później je dokładnie umyłem w wannie. Dodatkowo jak uszczelki z drzwi były ściągnięte, to można było szybę domyć w dolnej części. Po tym zabiegu montaż i od tego czasu szyba chodzi płynnie i nie ma problemu z rysowaniem. Żałuję jedynie, że tak późno się za to zabrałem, a wcześniej jedynie próbowałem wyczyścić uszczelkę od góry i myjką bo bym sobie oszczędził kilku rysek. Też myślałem wcześniej nad zakupem nowej uszczelki, ale po myciu już jakieś 5 miechów hula i zero problemów.

Możesz proszę opisać dokładniej jak wyciągnąć te uszczelki ? Czy trzeba demontować szybę z prowadnicą aby wyjąć uszczelkę ?  Ja mam a4 b7 ciekawe czy montaż uszczelek jest podobny ?

Edytowane przez baloquattro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa.Ściągasz tapicerkę wewnętrzna drzwi.Jak ją ściągniesz, to będziesz miał widok na zaślepkę lusterka od środka.Po jej ściągnięciu lusterko jest przykręcone na śrubę. Już nie pamiętam czy torks czy spline. Po odkręceniu lusterka zostaje tylko ściągnięcie uszczelki, która jest nałożona na rant drzwi  od góry. Ściągaj delikatnie aby nie pogiąć tej uszczelki, bo ona jest jakby na listwie. Myjesz uszczelkę i szybę w dolnej części bo jest doi niej ładny odstęp i składasz w odwrotnej kolejności. Jak rozbierzesz to będziesz widział co i jak. Po czyszczeniu szyba w uszczelce chodzi płynnie i się nie porystuje od brudu i piasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby nie trzeba demontować i w b7 powinno się czyścić tak samo.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...