Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wypadanie zapłonu audi a4 b6 3.0 Q

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

My możemy zgadywac ale to ty musisz zdiagnozować, pierwsze co to test kata

Opublikowano

Sciagnij vcds a lita i tym zrobisz a jak ruszysz się i poszukasz to tylko w tym roku ze 2 razy procedura byla wklejana robi sie tak samo jaj dla kazdego silnika 1.8 t z grupy wv tyle ze dla obu stron jesli wywala Ci byka kata to szykuj sie na robote tego i tyle.

Masz odpowiednie watki POCZYTAJ BO NAPRAWDE WSZYTKO MASZ JAK NA TALERZU

Opublikowano
  • Autor

problem tylko z vcds bo mi nie wykrywa interface'u, tak to bym to zrobił...

Połączyłem się :D Ale testu kata nie mogę zrobić, cały czas mam test off, wciskam hamulec i gaz daje na on, obroty nie wzrastają, dogrzałem katalizator na powyżej 550stopni. Mam jeszcze taki błąd (polski vag mi go nie pokazal)

17987 - Throttle Actuator (J338): Adaptation Not Started wiem, że to od przepustnicy, może to być problemem?

Edytowane przez Kamil Wolski

Opublikowano

Z błędami zapisanymi jak dobrze pamiętam testu nie zrobi

Opublikowano
  • Autor

musi być kompletnie pusto od błędów? Bo jeden od razu mi się pojawia, jak czytałem jest on od podgrzewania czegoś tam;x

Wykasowałem błędy zostaje mi tylko od przekaźnika j151. gdy nagrzeje katalizator np do 650 na chwile włącza się test lecz gazu nie mogę dodać pedał nie reaguje a temperatura spada i w końcu test off...

To tak, musiałem go przełączyć na benzynę... Wyszło cat b1 not ok, dałem kanał 47 (nie wiem czy to od drugiego kata) cat b2 not ok.

Zapłony wywala tylko na gazie... Sprawdziłem też wydech, posiada małe dziurki na łączeniach, to mogło wpłynąć na wynik katalizatorów?

Edytowane przez Kamil Wolski

Opublikowano

jeżeli tę dziurki masz przed sondą to jak najbardziej tak

ale ten rok przebieg pewno duży katy znając życie uwalone

Edytowane przez Kruk_89

Opublikowano
  • Autor

Niby 220k przebiegu... xDD A jak się ma zastąpienie katów strumienicą? Jak z sondami?

Edytowane przez Kamil Wolski

Opublikowano

Było nie raz, żadnej strumienicy, najczęściej polecają tłumik przelotowy

Opublikowano

Sondy musisz wyłączyć w ECU. Zrobisz to u tunera. Wtedy możesz wyciąć katy całkowicie, a w ich miejsce dać po prostu rurkę.

Edytowane przez damian92x

Opublikowano

możesz też po prostu wymienić katy jak jesteś bogaty :wink: ale jeśli decydujesz się na wycinkę jak ja, trochę żałuje bo bardziej zatruwam środowisko i myślisz że możesz mieć problem z przeglądami to wstaw tak jak ja imitację kata zwykłe tłumiki rozprężne (przelotowy) przypomina katy z wyglądu ale wtedy trzeba wyłączyć sądy z ECU jak przedmówca już powiedział. Gość z Białego robi można powiedzieć darmo w porównaniu do reszty

Opublikowano

Nie mogłem znaleźć do 3.0 ASN, ale jeśli ten do RS4:

http://sklep.kalinski.pl/audi/34699-katalizator-audi-a4-rs4.html

kosztuje 950zł/stronę, to do V6 powinien być odpowiednio tańszy :hi:

Dają rok gwarancji jeśli im się powierzy wymianę.

Opublikowano
  • Autor

możesz też po prostu wymienić katy jak jesteś bogaty :wink: ale jeśli decydujesz się na wycinkę jak ja, trochę żałuje bo bardziej zatruwam środowisko i myślisz że możesz mieć problem z przeglądami to wstaw tak jak ja imitację kata zwykłe tłumiki rozprężne (przelotowy) przypomina katy z wyglądu ale wtedy trzeba wyłączyć sądy z ECU jak przedmówca już powiedział. Gość z Białego robi można powiedzieć darmo w porównaniu do reszty

Co robi ? Usuwa z ECUczy robi przelot?

Opublikowano

usuwa z ECU tylne sądy. Zrobienie przelotu zrobi ci nie mal każdy jeden pseudo macher

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Nie mogłem znaleźć do 3.0 ASN, ale jeśli ten do RS4:

http://sklep.kalinski.pl/audi/34699-katalizator-audi-a4-rs4.html

kosztuje 950zł/stronę, to do V6 powinien być odpowiednio tańszy :hi:

Dają rok gwarancji jeśli im się powierzy wymianę.

Polecam też spojrzeć na niemiecki ebay. Są ori nowe do ASN-a s rozsądnych cenach.

Opublikowano

Wiele osób poleca tłumiki przelotowe w miejsce katów. Sam tez już miałem się decydować na takie.

Opublikowano

Również polecam tłumiki przelotowe zamiast katalizatorów.

Opublikowano

A co z efektem poloneza? Oglądałem kilka filmików na YT i wszystkim po wycięciu kata wydech dzwoni.


Osobiście dla mnie to rzeźba... trza wyciąć w ECU tylne sondy (które spełniają nie tylko funkcję diagnostyczną!), trza wspawać przelotówki... a potem wysłuchiwać rezonansów. Ja dziękuję.

Opublikowano

A co z efektem poloneza? Oglądałem kilka filmików na YT i wszystkim po wycięciu kata wydech dzwoni.

Osobiście dla mnie to rzeźba... trza wyciąć w ECU tylne sondy (które spełniają nie tylko funkcję diagnostyczną!), trza wspawać przelotówki... a potem wysłuchiwać rezonansów. Ja dziękuję.

To zależy od fachowca. Ja oddałem do gościa, który zna się na rzeczy i żadnych "dźwięków z poloneza" nie ma, no i robił to nie raz, też jest na forum. Jak ktoś użyje dobrze dopasowanych części, to będzie OK, a jak ktoś bazuje jedynie na doświadczeniu z migomatem, dorwie kilka grubszych rurek i giętarkę, to życzę powodzenia... Wydech brzmi ładnie, basowo, ale bez przesady (jak to bywa w E36 spod dyskoteki), a co do sond, to miałem wywalone z ecu wcześniej, więc 0 problemów.

Opublikowano

Nagraj, wrzuć na YT/Dysk Google, bo chętnie posłucham :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.