Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kierowca zapłaci daninę...


Bristol

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mamuśki siedzące w domu które gardzą pracą, będą się cieszyć bo 500+ i złego słowa nie dadzą powiedzieć na PiS

Kolego, a po co iść do roboty, jak się kasę darmo dostaje - to mniej więcej tak samo jak z socjalem na zachodzie. Do czego to prowadzi - do tego co się stało w Grecji. Sam mam znajomego co ma 4 dzieci, robi na czarno i stwierdził że nie pójdzie do roboty bo jeszcze mu 500+ ograniczą :wink:

Ja np. własnych dzieci jeszcze się nie dorobiłem, z tego prostego względu że sam musiałem zarobić na własne studia, mieszkanie - nie dostałem nic za darmo. Jak raz widziałem beneficjentów 500+ w kolejce sklepu, to naj sam pierw na kasie - 3 zgrzewki browca, a potem ew. jakieś drobiazgi dla dzieci :facepalm:. Tak to w praktyce wygląda.

No to w końcu znajomy pracuje czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednicy tez nic nie robili tylko szkodzili wiec jeden uj co mamy .jestesmy krowami do dojenia i nigdy sie to nie zmieni .taki fakt

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

No i chwala ci za to bo jestes samowystarczalny .tylko nie zapominajcie ze piniadz goni piniadz .napedza to gospodarke .za tym idzie naturalna wieksza ilosc miejsc pracy i podwyzki wyplat mimo niecheci prywaciarkow co za pol darmo nabijaja sobie kase ludzmi skierowanymi z UP .tak to wyglada

Ale mamuśki siedzące w domu które gardzą pracą, będą się cieszyć bo 500+ i złego słowa nie dadzą powiedzieć na PiS

Kolego, a po co iść do roboty, jak się kasę darmo dostaje - to mniej więcej tak samo jak z socjalem na zachodzie. Do czego to prowadzi - do tego co się stało w Grecji. Sam mam znajomego co ma 4 dzieci, robi na czarno i stwierdził że nie pójdzie do roboty bo jeszcze mu 500+ ograniczą :wink:

Ja np. własnych dzieci jeszcze się nie dorobiłem, z tego prostego względu że sam musiałem zarobić na własne studia, mieszkanie - nie dostałem nic za darmo. Jak raz widziałem beneficjentów 500+ w kolejce sklepu, to naj sam pierw na kasie - 3 zgrzewki browca, a potem ew. jakieś drobiazgi dla dzieci :facepalm:. Tak to w praktyce wygląda.

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź jedno z polityków:

" Wielu kierowców zapewne będzie protestowało, bo nie sądzę, by potulnie położyli uszy po sobie i grzecznie pobiegli zapłacić kolejny haracz. Majętniejszym obywatelom, którzy na co dzień jeżdżą samochodami nowymi lub tylko kilkuletnimi pomysł może się spodobać, bo pewnie mógłby przyczynić się do znikania z naszych dróg starszych samochodów. Podobnie przyklasnąć temu pomysłowi mogą producenci aut i właściciele salonów samochodowych. Rząd stara się łatać budżet na wszelkie możliwe sposoby. Rozdawanie 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie uszczupla budżet państwa o spore sumy. Finanse rozparcelowywane są także i w innych dziedzinach, a wpływy do kasy niestety są niższe, niż prognozowano. Dlatego wykonywane są ruchy mające na celu zapewnić Skarbowi Państwa większe wpływy złotówek "

Edytowane przez Bristol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede komentowal

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam w tej ustawie nie jest tez wzmianak o obnizeniu akcyzy za silniki powyzje 3000cm do 8% ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam w tej ustawie nie jest tez wzmianak o obnizeniu akcyzy za silniki powyzje 3000cm do 8% ??

Polak plusów nie zauważa.Zauważa tylko minusy. :facepalm:

A wg mnie ta ustawa miałaby też plusy gdyż taki podatek z czasem znacznie zmniejszył by liczbę starych wozideł które nie dość że smrodzą to często są też w tragicznym stanie technicznym

Drugim plusem byłoby obniżenie "dużej" akcyzy z 18 do 8%

Ale znając polityków skończy się na tym że wprowadzą podatek a akcyzy wiele nie zmniejszą :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MF wypowiadał sie ze akcyzy nie obniży bo nie będzie bez znaczenia dla wpływów a mało tego przyniesie straty.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo polityk jak mówi że zabierze to zabierze,

a jak mówi że da to mówi :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony racja że starsze samochody bardziej zanieczyszczają powietrze a z drugiej dzisiejsze TFSI też potrafią wpie*dolić ponad litr oleju na 1000km który przecież gdzieś się ulatnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu znajomy pracuje czy nie?

Pracuje, ale na czarno ;)

.tylko nie zapominajcie ze piniadz goni piniadz .napedza to gospodarke

Niezupełnie to tak działa, nie od rozdawnictwa i socjalu się rozwija gospodarka, ale od pracy. A jak ludzie dostają za dużo za darmo to nie chce im się robić, po prostu. Jak się dostaje coś za darmo to się nie szanuje, niestety tak to już jest :wink: Zobacz co się dzieje na zachodzie - zrozumiesz. Niemcy nie dlatego są potęgą gospodarczą bo mają dobry socjal, ale mogą sobie pozwolić na taki socjal bo kupa ludzi tam zasuwa i pracuje. Zobacz co się stało z Detroit - dlaczego to wszystko upadło, poczytaj.

Z jednej strony racja że starsze samochody bardziej zanieczyszczają powietrze a z drugiej dzisiejsze TFSI też potrafią wpie*dolić ponad litr oleju na 1000km który przecież gdzieś się ulatnia :D

To już nawet nie o to chodzi. Ale auto nie jest ekologiczne kiedy się nim jeździ przez 5 lat i kupuje nowe. Auto jest eko wtedy kiedy się nim jeździ 20 lat, bo wyprodukowanie samochodu to jest na tyle duże obciążenie dla środowiska że powinien on służyć długo. Te wszystkie eko-wynalazki wcale nie są zrobione dla ekologii, tylko dla zysku - każde dziecko o tym wie.

To ile samochód odda spalin przez rurę wydechową to jest nic, wszystko rozgrywa się o fabrykę, produkcję materiałów potrzebnych do wyprodukowania auta - tam dopiero lecą syfy do środowiska.

A wg mnie ta ustawa miałaby też plusy gdyż taki podatek z czasem znacznie zmniejszył by liczbę starych wozideł które nie dość że smrodzą to często są też w tragicznym stanie technicznym

Kolego, mślisz że Kowalski który zarabia 2 tyś zł na rękę i jeździ 15-letnim autem, po wprowadzeniu tej ustawy dozna olśnienia, sprzeda rzęcha i poleci do salonu kupić piękny nowy model ? :facepalm:

Gdyby mógł to dawno by to zrobił, bez pseudo-ekologicznych ustaw. Jego po prostu na to nie stać i tyle. Przesiądzie się w konsekwencji na autobus albo rower.

Edytowane przez lutas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Kowalski z 3 wozideł w domu sprzeda dwa,a ten który zostanie zamieni z czasem na nowszy. Kupa ludzi ma po 2 lub 3 auta w gospodarstwie domowym z czego jeden używany a reszta od święta.Widzę to na co dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Polacy kochają auta :) Posiadanie auta do miasta i na trasy to nic złego. Ale trzy Oktawie do kościoła już raczej tak :decayed: Tylko import ŚMIECI faktycznie trzeba ograniczyć...Tylko jak pogodzić wszystkich?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej, żeby wyłapać rzęchy trzeba po prostu robić solidne badania techniczne i tyle. Niepotrzebne do tego idiotyczne ustawy, w których wiadomo że nie chodzi o ekologię, tylko żeby rząd miał z czego wypłacać 500+, bo kasa powoli topnieje. Nie jesteśmy Państwem z dochodami na poziomie Niemiec i nie możemy sobie pozwolić na takie przepisy jakie są w Niemczech (ekologiczne). Ludzi nie stać na auta za 60-80 tyś, przeciętny Kowalski nawet dysponując taką sumą (załóżmy że zaoszczędzi) będzie wolał wydać to na mieszkanie niż auto, które 2 lata straci połowę wartości. Jeśli zarobki będziemy mieli na poziomie Niemiec, to będzie tak jak mówisz. Ale póki co - to czeka nas raczej Grecja :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie to wszystko to domysly i spekulacje .odpowiem dyplomatycznie :-D jak polityk. :-D zobaczymy co czas przyniesie

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, dzis czytalem nawet ze maja wprowadzic te przepisy "ekologiczne" ale one maja zastapic akcyze calkowicie. Jesli tak to by mialo dzialac to jak dla mnie wcale nie taki glupi pomysl ale zobaczymy jak to wyjdzie finalnie, jesli cos z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest że wprowadzenie tego byłoby polityczną katastrofą dla PIS i wodą na młyn dla opozycji. Z drugiej strony - kasa na 500+ znikąd się nie weźmie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budzet nie lubi prozni ;)

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego własnie w rządzie dali sobie podwyżki :) , i to niemałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...