Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AWT] Osiągi 1.8T FWD


halas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie może banalne, ale chciałbym wiedzieć czy moje auto chodzi prawidłowo. Mam instalację gazową i jazda wygląda tak. Bez problemu wyciąga 230km/h, do setki mam 8,2s a na trójce odcina dopiero przy 170km/h czy to prawidłowe osiągi dla tego silnika 1.8T. Dodam że wcześniej jeździłem samochodami nie więcej niż 80 koni.A Mam zimówki 15cali 185 i przy dynamicznej jeździe pali mi gazu 9,3 na 100km. Pozdrawiam. :>

Nazywaj poprawnie tematy! / Flyer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh , nie wiem jaki sens jest tego Tematu...

To w czym masz problem??? To się ciesz że tyle wyciąga ...byleby tłok bokiem nie wyszedł :)

Opony troche wąskie .

9,3 l gazu /100 przy dynamicznej jeździe? Nie ściemniaj :) .

Co rozumiesz przez dynamiczną jazde?

Przy dynamicznej jeźdize to On powinien spalić 14-15 l gazu/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawidłowo

ja miałem ale bez gazu i palił w miescie 12 i wiecej litr na trasie jakies 8.5 litra a jak pałowałem to nie liczyłem

cos ta twoja furka ma za dobre osiagi :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wieże w spalanie około 9 litrów chyba że znaczenie słowa dynamiczna jazda jest niewłaściwe...Jak ja butuje to nie ma mowy że schodzi poniżej 13 litrów.

Wszystko jest oki nie masz się czym martwić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh , nie wiem jaki sens jest tego Tematu...

To w czym masz problem??? To się ciesz że tyle wyciąga ...byleby tłok bokiem nie wyszedł :)

Opony troche wąskie .

9,3 l gazu /100 przy dynamicznej jeździe? Nie ściemniaj :) .

Co rozumiesz przez dynamiczną jazde?

Przy dynamicznej jeźdize to On powinien spalić 14-15 l gazu/100

dynamiczna jazda u mnie to częst przeciągam na biegach na 2 do 90km/h i na trójce do 150km/h[br]Dopisany: 10 Grudzień 2008, 08:45_________________________________________________

Nie wieże w spalanie około 9 litrów chyba że znaczenie słowa dynamiczna jazda jest niewłaściwe...Jak ja butuje to nie ma mowy że schodzi poniżej 13 litrów.

Wszystko jest oki nie masz się czym martwić :wink4:

Na tych pietnastkach tyle mi pali mam letnie 235/17 i pali wtedy 11-11,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystko zależy od tego czy to jest trasa czy miasto lub mieszany cykl.

Powiem tak że jeżeli to jest trasa to uwierzę zaś jeżeli miasto lub nawet mieszany to zwątpię i nie uważam Cie za kłamcę,albo masz super oszczędna 1.8 T albo kalkulacje się nie zgadzają.

Zrób tak zalej pod korek LPG i kręć auto na każdym biegu około 5 tyś i po 100 km zalej na tej stacji ponownie pod korek.Daje sobie rękę oderwać że nie wyjdzie w mieście nawet na 15-stkach 9 litrów :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9,3 l gazu przy takim butowaniu??? Kolego jak to wyliczyłeś??? Może moja księgowa by sie czegoś od Ciebie nauczyła... :> Pozdrawiam

do baku wchodzi mi 44l gazu ani więcej ani mniej, tankuje na jednej stacji ( stacja duża kilka dystrybutorów) przy każdym tankowaniu kasuję licznik dzienny. Przejechałem 410 km i weszło 38 litrów więc 38:4,1 daje 9,26litra.

nie jeżdźę po mieście, trasa do pracy 80km. Butuję bo nie lubię taką furą za kimś jeżdzić, więc często wyprzedzam co wiąze się z przeciąganiem na biegach. Nie ściemniam bo i po co. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego masz junkersa??????

sprawdz wskazania sondy lambda, jezeli wskazuje niskie napiecie, moze to oznaczac

zubożenie mieszanki, a co za tym idzie po d..... dostaja gniazda, zawory no i uszczelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego masz junkersa??????

sprawdz wskazania sondy lambda, jezeli wskazuje niskie napiecie, moze to oznaczac

zubożenie mieszanki, a co za tym idzie po d..... dostaja gniazda, zawory no i uszczelka

Sprawdzany był u fachowca i wszystko było ok. Kupiłem go w lutym tego roku od razu założyłem gaz, zrobiłem 30 tyś i nic się niepokojącego nie dzieje. Jedyne co wymieniałem to przeguby, tylne sprężyny z amortyzatorami i czujnik ciśnienia gazu od klimy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osiągi normalne ale spalanie to jest nierealne i nigdy w to nie uwierze przy takiej jeździe, to przy normalnej pewnie by palił 7 a przy oszczędnej 5l lpg? :kox: mi spalił teraz 14l lpg w mieście przy średnio dynamicznej jeździe :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osiągi normalne ale spalanie to jest nierealne i nigdy w to nie uwierze przy takiej jeździe, to przy normalnej pewnie by palił 7 a przy oszczędnej 5l lpg? :kox: mi spalił teraz 14l lpg w mieście przy średnio dynamicznej jeździe :gwizdanie:

Najwięcej co mi spalił to na letnich 235/17 - 12,7l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część

Ja też posiadam Audi A4 (B5) z silnikiem 1.8 T (150 KM). I powiem wam że umie ten samochodzik nie pójdzie więcej niż 200 km/h.

Spalanie mojego auta przy spokojnej jeździe czyli trasa - 7l miasto - 11l taka jest prawda o moim samochodzie. Nawet w kufrze można znaleźć tabliczkę informacyjną, z której można dowiedzieć paru ciekawych rzeczy o waszym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiągi lepsze niczym niż w katalogu :decayed:.. tylko pozazdrościć :>... Ale spalani troche zbyt niskie :mysli:..

Mi łyka ok 12 litrow :kox:.. A to już mój drugi 1.8T i spalanie bez zmian :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powiem wam że umie ten samochodzik nie pójdzie więcej niż 200 km/h.

To oznacza że już jest coś nie tak. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój klamot osiągnął 210 na 4 biegu

5 nie próbowałem do oporu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...