Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APS] Fake S4 Silver & Black Avant


dziobu

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadła stalowa osłona silnika, każdemu kto jeździ na nisko opuszczonym gwincie...

20170912_122658.jpg

20170912_135910.jpg

Poza tym wyczyściłem i wymieniłem wszystkie uszczelki układu dolotowego, wężyki od wtryskiwaczy do kolektora ssącego

20170309_221133.jpg

20170309_231846.jpg

Jeszcze wpadł nowy korek wlewu oleju, do starego nie mogłem znaleźć nowej uszczelki, poza tym kupiłem nowy czujnik g62 i g2 bo czujnik przekłamywał na niskich temperaturach i przez to wypadał zapłon na zimnym silniku i autko szarpało na gazie i na zimnym silniku. Już teraz wszystko bangla i chodzi jak należy :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Brzeziak napisał:

Osłona home made czy kupiłeś gdzieś?

Na allegro jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę podesłać linka tylko owa osłona zapewnia nieseryjne mocowania, które są ehh nie trafne i niepasujące, a osłonę trzeba troszkę przerobić. Do osłony z przodu mocowania pod zderzakiem trzeba założyć wkładkę z gwintem np na śrubę m8 i wtedy osłona bajecznie się trzyma. Sama jest że stali grubej 2mm i malowana proszkowo. Jeśli ktoś założy z przodu te blaszki z gwintem to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te śruby są w zagłebieniach? czy tak poprostu wystają? Jesli wystaja to szybko je urwiesz/spiłujesz. Do mocnej glebie takie rozwiazanie nie sprawdzi sie, co 2tyg wisiała mi osłona bo któryś "łeb" ucieło.  Osłona musi mieć wneki na śruby mocujace aby w żadnym wypadku śruba nie była ponizej osłony, wtedy sprawdzi sie na długi sezon bez zaglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zrobić zagłębienia bąkiem czy tam większym wiertłem, dajesz wtedy śrubę z łbem stożkowym na imbus czy tam krzyżak i po krzyku.

12 godzin temu, dziobu napisał:

Na allegro jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę podesłać linka tylko owa osłona zapewnia nieseryjne mocowania, które są ehh nie trafne i niepasujące, a osłonę trzeba troszkę przerobić. Do osłony z przodu mocowania pod zderzakiem trzeba założyć wkładkę z gwintem np na śrubę m8 i wtedy osłona bajecznie się trzyma. Sama jest że stali grubej 2mm i malowana proszkowo. Jeśli ktoś założy z przodu te blaszki z gwintem to polecam.

Jeśli możesz to poproszę o ten link;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzę że jednak dzieje się :naughty: a już myślałem że autko zmieniło właściciela taka cisza była :wink:  

Edytowane przez Seikokilla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Brzeziak napisał:

Zawsze można zrobić zagłębienia bąkiem czy tam większym wiertłem, dajesz wtedy śrubę z łbem stożkowym na imbus czy tam krzyżak i po krzyku.

Jeśli możesz to poproszę o ten link;)

Zagłebienie to dospawana wnęka, wtedy śruba jest ukryta i nie zadziera o kazdy próg, kamień czy psa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Brzeziak napisał:

Zawsze można zrobić zagłębienia bąkiem czy tam większym wiertłem, dajesz wtedy śrubę z łbem stożkowym na imbus czy tam krzyżak i po krzyku.

Jeśli możesz to poproszę o ten link;)

http://allegro.pl/audi-a4-b5-oslona-silnika-oslona-pod-silnik-rty-i6752910725.html

Proszę, radzę napisać i stargować cenę u mnie przystał na 500zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Seikokilla napisał:

no widzę że jednak dzieje się :naughty: a już myślałem że autko zmieniło właściciela taka cisza była :wink:  

Autko planuję jeszcze długo trzymać także na razie nie ma co się martwić.?

Edytowane przez dziobu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kowi87 napisał:

Te śruby są w zagłebieniach? czy tak poprostu wystają? Jesli wystaja to szybko je urwiesz/spiłujesz. Do mocnej glebie takie rozwiazanie nie sprawdzi sie, co 2tyg wisiała mi osłona bo któryś "łeb" ucieło.  Osłona musi mieć wneki na śruby mocujace aby w żadnym wypadku śruba nie była ponizej osłony, wtedy sprawdzi sie na długi sezon bez zaglądania.

Hmm racja,  akurat te śruby wystają one są od mocowania tych bocznych "skrzydeł" tych części co idą do nadkola także mniej ważne, najważniejsze, że chroni miskę olejową i ona jest tak zamocowana odpowiednio, ale wezmę twoje słowa pod uwagę i przy najbliższym czasie jak będę ją zdejmował pomyślę nad tymi śrubami bo i tak muszę jeszcze wprowadzić kilka poprawek w niej

Edytowane przez dziobu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500zł? Oszaleliście chyba dawać 500zł za osłonę. Raz że materiał i samemu idzie do zrobić za mniej niż 1/5 ceny.  Swoją wyrwałem za stówke.. Karpatka sprzedawał za niecałe 200zł, więc pomyślcie ile tutaj gość zarabia :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem za 270zł, ale moja dwa razy większa jest od tej, blacha ryflowana, jak ktoś ma możliwosci to moge podesłać kontur do wyciecia CNC, zostanie tylko otwory nawiercić i naspawać wewnetrzne mocowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kowi87 napisał:

Ja brałem za 270zł, ale moja dwa razy większa jest od tej, blacha ryflowana, jak ktoś ma możliwosci to moge podesłać kontur do wyciecia CNC, zostanie tylko otwory nawiercić i naspawać wewnetrzne mocowania

Wiem chyba o jaka osłonę Ci chodzi, w tej też jest jeszcze druga część na osłonę miskę kolejową skrzyni, ale w jej mocowaniu przeszkadza mi dolna rozpórka także na razie ją odpuściłem. Ciekawy jestem jak będzie się w zimie sprawować gdzie plastikowe osłony wytrzymywały 2-3 Tyg. Jak możesz to podeślij. Mam gościa co pracuje z tokarką CNC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2017 o 14:16, dziobu napisał:

Wiem chyba o jaka osłonę Ci chodzi, w tej też jest jeszcze druga część na osłonę miskę kolejową skrzyni, ale w jej mocowaniu przeszkadza mi dolna rozpórka także na razie ją odpuściłem. Ciekawy jestem jak będzie się w zimie sprawować gdzie plastikowe osłony wytrzymywały 2-3 Tyg. Jak możesz to podeślij. Mam gościa co pracuje z tokarką CNC.

https://www.facebook.com/download/preview/773718102815098 Plik PDF mojej roboty dostępny z fejsbukowej grupy a4 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, chudy30 napisał:

no kolego gruba rzeźba szkoda auta 

Ja pojąć tego nie umiem, ciął na aucie flexą na pewno widział, że próg wewnętrzny obleciał i to tak zostawił, po obu stronach. Przez gościa na wiosnę będę o 1700zł lżejszy. Nie mam słów na takiego debila 

Edytowane przez dziobu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja........ :facepalm: muszę przyznać że faktycznie wykonawca był idiotą.  Spier..... jeszcze kilka innych rzeczy które później były poprawiane długi czas.  No ale tego bym się nie spodziewał. 

Edytowane przez Seikokilla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20170924_144959.jpg

taka przykra niespodzianka :/ sąsiad wjechał mi w przód auta, jeździ a6 c5 allroadem na maksymalnie podniesionym zawieszeniu pneumatycznym dlatego wbił się na górę mojego zderzaka i w maskę :kwasny: Najbardziej mnie boli maska bo 3 dni temu była cała malowana, ale są dobre i złe strony. Ze względu na konieczność malowania zderzaka to...

20170930_134356.jpg

A tu fotka z podrózy po zderzaczek

20170930_024944.jpg

PS: szukam halo prawego i kłów od s4 albo sposobu na zamontowanie na seryjnych kłach, jakieś tuleje etc?

Edytowane przez dziobu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...