Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Drgania silnika


zaden

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Audi A4 B7 BPW 140km przebieg 122tys jak mu pocisne ostro przez jakas chwile to pozniej na postoju pojawiaja sie drgania silnika trwa to ok 30sek moze chwilke duzej nastepnie ustaja drgania i silnik wraca do normalnej pracy czy to normalne w tym silniki? że pojawia sie takie zachowanie przy ostrzejszej jezdzie? lecz wydaje mi sie że coś takiego nie powinno mieć miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc, moze cos sie dzieje z EGR. byc moze problem ze sterowaniem pompowtryskow lub nimi samymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egr chyba nie bo nie odczuwam zadnych spadkow mocy lub przymulenia silnika w czasie jazdy tylko na postoju odczuwalne sa drgania moze ktoś spotkal sie z podobnym zjawiskiem i moze cos wiecej o tym powiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egr chyba nie bo nie odczuwam zadnych spadkow mocy lub przymulenia silnika w czasie jazdy tylko na postoju odczuwalne sa drgania moze ktoś spotkal sie z podobnym zjawiskiem i moze cos wiecej o tym powiedziec?

a sprawdzales bledy w ECU?

niektorzy koledzy z motorkami 2.0 tdi maja problemy z rowna praca biegu jalowego. poszperaj na forum, jest kilka watkow na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro bede sprawdzac Ecu ale zauwazylem cos ciekawego jak jezdzilem na zwyklym paliwie shella disel to cos takiego sie nie pojawialo ostatnio zatankowalem V-power i wlasnie cos takiego sie pojawilo dzis zatankowalem ponownie zwylkego diesla z shella i zjawisko drgan nie wystepuje. ktos moze to jako skomentowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro bede sprawdzac Ecu ale zauwazylem cos ciekawego jak jezdzilem na zwyklym paliwie shella disel to cos takiego sie nie pojawialo ostatnio zatankowalem V-power i wlasnie cos takiego sie pojawilo dzis zatankowalem ponownie zwylkego diesla z shella i zjawisko drgan nie wystepuje. ktos moze to jako skomentowac?

....wiele wątków powstało w tym temacie i brak konkretnej diagnozy....no ciekawe czy paliwo może mieć wpływ na drgania ...ja też tankuje V power i minimalne na jałowym mam a nie pamietam jak było na zwykłym shellu bo na początku tylko raz tankowałem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie zauwazylem w innych watkach o podobnych przypadkach ze nie ma zadnych konkretow ale dzis kolejny dzien smigam na zwyklym paliwie i nie pojawia sie juz zjawisko drgania a jezeli juz to prawie nieodczuwalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podczas przyśpieszania poszarpywało Ci szczególnie na 2 i 3 biegu przy ok 2000 obr ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pojawialo sie zadne szarpanie autko plynnie jezdzi a teraz jak leje znowu zwyklego diesla drgania ustaly to dziwne ze na lepszym paliwie samochod tak sie zachowywal niby powinno byc odwrotnie zastanawia mnie skad moglobyc takie zachowanie czy powodem naprawde bylo paliwo hm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie mega dziwne ale widać na Twoim przykładzie że prawdziwe :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i niesteety obiawy wrocily po 2 dniach jazdy na zwyklym paliwie shella tak wiec jednak to nie paliwo podjechalem do mechanika i diagnoza byla jedna poduszka pod silnikiem do wymiany koszt 250zl wymienie zobaczymy czy to cos da wiele osob sie meczy zz podobnym problemem wiec napisze jaki jest efekt koncowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze coś mi mówi że to nie poducha ale życzę Tobie żeby to była trafna diagnoza ...koniecznie napisz co i jak po wymianie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to miałem na myśli czy wyeliminuje to zjawisko drgania :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio borykałem się z problemem drgającego silnika.Wibracje pojawiały się dopiero po nagrzaniu silnika.Podejrzewałem złe paliwo , źle zmieniony rozrząd (ok 400km temu). Podczas jazdy w korku , na biegu jałowym wibracje przenosiły się na fotel kierowcy i kierownicę. Przyczyną była poduszka silnika po stronie kierowcy. Jest ona sterowana elektrycznie i w zależności od obciążenia silnika zmienia swoją charakterystykę. U mnie się utwardzała i przenosiła drgania silnika na samochód. Po odłączeniu od niej kostki z przewodami , fotel przestał w końcu wibrować i drgania nie przenoszą się na budę, jazda znowu jest przyjemnością .Koszt nowej w serwisie to 313zł u Chylińskiego w Wawie. Zacznij od odłączenia kostki z poduszki, jeżeli wszystko minie to sprawa jest jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oż kurde czyli coś w ym może być :mysli: muszę tak zrobić jak piszesz :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plotik dokladnie podobna diagnoze powiedzial mi mechanik ze wlasnie ta poduszka roznie zachowuje sie w zaleznosci od obciazenia silnika i od tego pojawiaja sie te objawy i dokladnie chodzi o poduszke po sronie kierowcy takze wymiana przedemna ale sprobuje tak jak proponujesz odpiac kostke i zobaczymy co bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam podobny przypadek, tez tankuje V-power, ale potwierdzam że to poduszka pod silnikiem. Napisz jak po wymianie i ile zapłaciłeś. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam podobny przypadek, tez tankuje V-power, ale potwierdzam że to poduszka pod silnikiem. Napisz jak po wymianie i ile zapłaciłeś. :good:

ale co??....wymieniałeś i wsztstko wróciło do normy?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...