Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BLB] szarpanie i dymienie w czasie jazdy, wysoki BIP,


monthrey12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pisałem już temat wcześniej lecz zero jakiegokolwiek odzewu postanowiłem napisać nowy z bardziej sprecyzowanymi objawami. Więc tak. Podczas jazdy trzymajac obroty około 2100-2300 samochód zaczyna szarpać, po przejechaniu kilkudziesięciu metrów zaczyna walić chmurą dymu na kolor błękitny/niebieski i śmierdzi ropą. Synchronizacja pokazuje 0.0. Chyba, że może być to związane z wałkiem ssącym? Jest jeszcze jeden problem i może on pomoże Wam coś ustalić. Po odłączeniu wężyka podciśnienia od turbiny samochód zaczyna strasznie dymić z komina. Cały weekend dalej będę z nim walczył. Pozdrawiam i dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi.


Witam. Został sprawdzony rozrząd wszystko jest tak jak być powinno. Jest jeszcze sprawa przepływki i egr. Odkąd pamiętam miałem w nich strasznie duże wartości na biegu jałowym około 430-480. Nie wiem czy może być to z tym związane. Jednak przedtem wszystko było ok mimo takich wartośći. Pozdrawiam


Witam ponownie. Dalej nic nie znaleźliśmy jednak po podpięciu komputera i sprawdzeniu wszystkiego co związane z wtryskami uzyskałem następujące wyniki.

Dawki wtrysku spokojny bieg od -0,2 do 0.0

Jednak zaniepokoiły mnie dosyć rozbieżne odchylenia czasu przełączania:

Cyl.1 -45.0

Cyl.2 -64.0

Cyl.3 -11.0

Cyl.4 -49.0

Czym może być to spowodowane i czy problemy z silnikiem mogą być tym spowodowane? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bucha na niebiesko błękitno to zapewne pali olej, nie ubywa? Sprawdzales czy turbo dobrze wstaje? czy ma odpowiednie doładowanie? Szarpie podczas przyspieszania, tzn czkawke ma czy telepie? Na biegu jałowym szarpie budą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bucha na niebiesko błękitno to zapewne pali olej, nie ubywa? Sprawdzales czy turbo dobrze wstaje? czy ma odpowiednie doładowanie? Szarpie podczas przyspieszania, tzn czkawke ma czy telepie? Na biegu jałowym szarpie budą?

Witam. Oleju nie ubywa i ciężko określić kolor podczas jazdy. Bardziej wygląda jak by coś było z mieszanką. Turbo wstaje idealnie. Doładowanie jest takie jak zadane. Przy przyspieszaniu nie ma problemu. Szarpanie i dymienie zaczyna się przy 2100 i konczy przy około 2300 i tylko podczas jazdy jednostajnej . Szarpie tak jakbyśmy mu szybko odejmowali gazu i dodawali. Gdy się jedzie podczas szarpania i wciśnie momentalnie pedał gazu auto rusza bez najmniejszego problemu i nie puści dymka. I tak na postoju telepie budą

W trakcie jazdy są strasznie różne odchyłki.

Przy obrotach 2100-2300 wygląda to następująco

Cyl1. -80.0 - -90.0

Cyl2. -110.0 - -120.0

Cyl3. -70.0 - -80

cyl.3 podobnie jak 1.

Dziękuję za zainteresowanie tematem i pozdrawiam.

Edytowane przez monthrey12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałbym ze rozrząd moze nie do końca byc poprawnie ustawiony. Mi szarpał na luzie kiedyś były podejrzenia ze wtryski itp. Ogarnięty gosciu ustawił rozrząd i auto przestało dymić na niebiesko i trzesc buda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałbym ze rozrząd moze nie do końca byc poprawnie ustawiony. Mi szarpał na luzie kiedyś były podejrzenia ze wtryski itp. Ogarnięty gosciu ustawił rozrząd i auto przestało dymić na niebiesko i trzesc buda

Synchronizacja pokazuje 0.0. Ustawiany był 2 razy. Wszystkie blokady wchodzą bez problemu. Więc raczej opada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze było by gdyby sie ktoś jeszcze wypowiedział w temacie. Ale gryzący po oczach dym z wydechu i telepatię buda to objaw złe ustawionego rozrządu moim zdaniem. Miałem ten sam problem. Mysle ze gdybys dodał tutaj logi dynamicznie i statyczne z auta to ktoś mógłby cos rozsądnego więcej napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa z EGR? sprawdziliście i co było? na vagu może pokazać, że ok a możesz mieć oberwaną klapkę od egr i jest w pozycji otwartej, co właśnie może dawać takie objawy. odkręć go i sprawdz tą klapkę na trzpieniu, albo jeszcze lepiej wstaw zaślepkę za egr z kawałka blachy i sprawdź czy dymienie ustało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa z EGR? sprawdziliście i co było? na vagu może pokazać, że ok a możesz mieć oberwaną klapkę od egr i jest w pozycji otwartej, co właśnie może dawać takie objawy. odkręć go i sprawdz tą klapkę na trzpieniu, albo jeszcze lepiej wstaw zaślepkę za egr z kawałka blachy i sprawdź czy dymienie ustało.

Witaj. Egr był ściagany, czyszczony, zaślepiany. Nie ma różnicy. Samochód zachowuje się ciągle tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jak wygląda sprawa z bipami w blb? U mnie podczas postoju wygląda nastepująco.

Cyl.1 -45

cyl2. -64

cyl.3 -11

cyl.4 -49

U kolegi w tym samym silniku wartości były żbliżone do siebie wszystkie około -25 - -30. Natomiast po dodaniu gazu spadały. U mnie po dodadniu gazu skaczą do -80 a cyl 2 az do -110. Czym to może być spowodowane? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie ciśnienie w układzie paliwowym??

Tak też myślalem, tylko jak to sprawdzić? Filtr wymieniony na 2 już. Bo czytałem, że jak jest wadliwy to tak może być. Pompa? Czy może wtryski siadają?

Wykluczamy wtryski. Zostały sprawdzone i są idealne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tam się dzieje na 2gim cyl.

przyczyną może być paliwo, pompa w baku, tandempompa, uszczelnienia PD.

jeżeli silnik odpala prawidłowo, nie ma nadmiernych drgań, ma moc, nie szukaj dziury w całym, dopóki na biegu jałowym są ok. szkoda niepokoić portfel...

zalej do paliwa dobry srodek do czyszczenia ukl. wtryskowych z np. motul i zrob ponowne pomiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, teraz widzę trochę więcej informacji...

Błędów zapisanych nt. wypadających zapłonów lub niedoładowaniu nie ma?

logowałeś 003 i 011? nadpęknięta rura gumowa za turbiną potrafi dawać podobne objawy. blękitny kolor dymu przy braku ubywania oleju świadczy o niewłaściwym spalaniu.

jak wyglądają logi 013, 018 i 023 na biegu jałowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tam się dzieje na 2gim cyl.

przyczyną może być paliwo, pompa w baku, tandempompa, uszczelnienia PD.

jeżeli silnik odpala prawidłowo, nie ma nadmiernych drgań, ma moc, nie szukaj dziury w całym, dopóki na biegu jałowym są ok. szkoda niepokoić portfel...

zalej do paliwa dobry srodek do czyszczenia ukl. wtryskowych z np. motul i zrob ponowne pomiary.

WItam. Własnie o to chodzi, że jest problem. Auto szarpie przy obrotach 2100-2300 i strasznie dymi. Dlatego sprawdzalem wtryski. Wieczorem będę zakładał jeszcze wiązkę elektryczną od innej a4. Bo byłem w serwisie bosha i tak mi zalecili. Zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, teraz widzę trochę więcej informacji...

Błędów zapisanych nt. wypadających zapłonów lub niedoładowaniu nie ma?

logowałeś 003 i 011? nadpęknięta rura gumowa za turbiną potrafi dawać podobne objawy. blękitny kolor dymu przy braku ubywania oleju świadczy o niewłaściwym spalaniu.

jak wyglądają logi 013 i 018?

W tym problem, że nie mam vaga ani vcdsa. Diagnozowałem za pomocą innego komputera. Doładowanie jest ok. Sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCDS przeciez nie majatek.

bez diagnozy mozesz wydac pare tys. nie usunawszy usterki.

skoro zaslepienie EGR nic nie zmienilo i jezeli chcesz sie pakowac w ciemno wymien uszczelniacze wtryskow.przynajmniej cyl. nr 2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inny problem jest tego typu ze wypowiadasz sie w roznych watkach nt tego samego problemu i powstaje bajze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCDS przeciez nie majatek.

bez diagnozy mozesz wydac pare tys. nie usunawszy usterki.

skoro zaslepienie EGR nic nie zmienilo i jezeli chcesz sie pakowac w ciemno wymien uszczelniacze wtryskow.przynajmniej cyl. nr 2...

Od teraz będę pisał w tym temacie. Sorki.

Dobra sprawdziłem opis logów. Co oznaczają i poszukałem po nazwie u siebie.

Log 013 skoki są do +- 0,5.

Log 018 wszystkie cylindry 0.0

I jak pisałem doładowanie również jest dobre. Egr jest dosyć wysoki bo mam 425 i przepływka również na tym samym poziomie. Jednak odkąd pamiętam takie wartości posiadałem i nic się nie działo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro jestes pewien logow, pozostaja uszczelnienia wtrysków.


odpenij wtyczki od EGR i klapy gaszacej, i sprawdz czy bedzie podobny efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa gaszaca jest wypisana. Egr rowniez odpinalem i zaslepialem efekt jest ten sam. Ale tak jak mowilem w serwisie bosha facet powiedzial mi, ze jest pewien padnietej listwy elektrycznej od wtryskow. Wtryski byly sprawdzane rowniez u nich. Wiec zalatwilem druga sprawna i jutro bede ja przekladal. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...