Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadek mocy ,turbo nie ciagnie 1.9 TDI (AJM)


Patryk95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z moim b5 ,wszystko było ok wczoraj przejechałem coś koło 500km autostrada ,na drugi dzień wsiadam do auta a ono bardzo powoli reaguje na gaz-przyspiesza ,dopiero od 2500obr coś zaczyna sie dziać i tak na każdym biegu po przekroczeniu 120km/h auto wpadło w tryb awaryjny . Stan oleju ok-zalewany motulem ,wszystkie filtry miesiac temu zmieniane wszystko bosch . Obstawiam turbo ale może naprowadzicie mnie na coś innego :) Z góry dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje sprawdzić czy przypadkiem kierownice w turbo się nie zawiesiły. Poruszaj cięgnem od gruszki przy turbo. Jak będzie się ruszać to sprawdź układ podciśnienia. Ostatnio tak miałem był pęknięty wężyk przy gruszce wystarczyło tylko skrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję sprawdzić węże od podciśnienia turbiny i N75 ;) U mnie brak mocy był spowodowany przez zmęczone życiem wężyki. Jak będziesz zmieniał to od razu polecam zbrojone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za podpowiedzi sprawdzę te wężyki i cięgno gruszki oby były te weżyki bo nie ma mnie w PL a tu gdzie jestem to ceny wymiany/regeneracji turbiny zabijają przeciętnego kowalskiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Sory że dopiero teraz odp ale ostatnio bardzo mało wolnego czasu ale naszczeście a4 wróciło do żywych . Winowajca były jednak weżyki podciśnienia a dokładniej idacy do gruszki ,ze starości peknał wzdluż i zrobiła sie dziura . Przy okazji odkręciłem ssacy wypaliłem/wyczyściłem tak jak i cały układ dolotowy + zaślepnie egr .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...