Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Nawiew przedniej szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dzisiaj rano zaobserwowalem w swoim samochodzie taka rzecz, mianowicie gdy wlaczylem przycisk maksymalny nawiew na przednia szybe ( ten na dole po lewej stronie na wysokosci ogrzewanej tylnej szyby) to powietrze zostalo skierowane na przednia szybe i dmuchawa automatycznnie ustawia sie na maksymalne obroty, i tu wszystko normalnie do momentu, w ktorym wlaczylem spryskiwacz przedniej szyby. Po wlaczeniu spryskiwacza dmuchawa przez ok 10 sek dmucha z jeszcze wieksza sila.

Mam pytanie czy u was tez tak jest, a jesli tak to czemu to ma sluzyc ?

Opublikowano

to jest tzw ogrzewanie przedniej szyby.Ma ono sluzyc do rozmrazania

Opublikowano

witam

u mnie jest tak samo - a czemu to ma służyć to nie wiem

działa to oki jak sie zepsuje to się będę martwił

pozdrawiam :hi:

Opublikowano

tak juz jest, ogrzewanie szyby a raczej odmrażanie/odszranianie

Służy to temu, że jak odpalasz autko po nocy i masz szybkę oszronioną itp. to cały strumień puszcza na szybę

Ręcznie jak ustawisz tak nawiew to leci zimne powietrze (na świerzo odpalonym silniku) bo nagrzewnica nie jest jeszcze nagrzana. A takto opcja ta uruchamia, że ciepłe ciepło leci (niewielki, ale lepsze niż zimne powietrze).

Opublikowano

Tak jak kolega piotrcar napisał jest to ogrzewanie przedniej szyby... tylne ogrzewane są elektrycznie a przednia nawiewem z klimy. U mnie nawet to sprawnie działa (choć nie tak jak ogrzewanie tyłu).

Opublikowano
  • Autor

ok, czyli to znaczy ze "odszronienie przedniej szyba" dziala z maksymalna sila po odpaleniu spryskiwacza ?

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Koledzy a ja mam takie pytanie bo u mnie wygląda to tak że ten zwiększony nadmuch powietrza działa w momencie włączenia spryskiwacza i zgadza się dmucha bardziej na przednią szybe , a czy jest jakaś możliwość uruchomienia tego dmuchania bez ruchu wycieraczek.. bo sytuacja jest taka mam zaszronione przymarzniete wycieraczki odpalam autko i chce poczekac 2-3 minutki by szyba powróciła do swojego stanu sprzed nocy:) jak uruchomie spryskiwacz to moge spalić slinki wycieraczek w przypadku gdy wycieraczki są przymarzniete i dwa zniszczyć pióra.. w jaki sposób to uruchomić..?

Opublikowano

Ale po co?PO uruchomieniu samochodu na poczatku i tak dmucha zimnie powietrze.Samochod po chwili sie nagrzeje i bez uzywania spryskiwacza dmuchama odszroni szybe.Diametralnej roznicy czasowej nie uzyskasz jesli bys chcial uzywac tego wiekszego strumienia co podczas uzycia spryskiwacza.Pytanie po co?/

Opublikowano

No rozumiem myślałem że w szybszy sposób uda się pozbyć szronu. Dzięki za odpowiedź

Opublikowano

No rozumiem myślałem że w szybszy sposób uda się pozbyć szronu. Dzięki za odpowiedź

Niestety. Chyba, że ma ktoś webasto. Wówczas wsiada do ciepłego rozgrzanego autka...

Opublikowano

Witam :hi:

Powiedzcie mi panowie czy w Audi było montowane elektryczne ogrzewanie przedniej szyby? :mysli: Obecnie szukam mojej B6-tki dlatego chciałbym się zapytać, jak wy osoboście oceniacie pracę nawiewu ciepłego powietrza na przednią szybę? Długo trzeba czekać na "wyczyszczenie" szyby ze szronu, lodu, śniegu itp? :wink4:

Obecnie jeżdże fordem focus i mam tu elektryczne ogrzewanie. :good: Po jego uruchomieniu śnieg i szron "zjeżdża" po dwóch minutkach. Działa relewacyjnie. :wink4: Chicałbyn sie zapytać jak to działa w Audi...?

Opublikowano

Kolego moim zdaniem to wszystko zależy od temperatury, u mnie sprawa wygląda tak, że jak ostatnio było tak bardzo mroźno, mówię o około -15 stopni to 3 minutki i było dobrze z szybką. nawet ustawienie nawiewu z temperaturą minimalną czyli 18 stopni ogrzewa szybę bo przecież ona sama ma około -5.. także sądzę że będziesz zadowolony, a co do ogrzewania przedniej szyby to tak było w wyposażeniu. Ale ja w tym momencie jakbym kupował kolejne audi - szukałbym modelu z webasto albo podgrzewaniem szyby w ostateczności.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam :hi:

Powiedzcie mi panowie czy w Audi było montowane elektryczne ogrzewanie przedniej szyby? :mysli: Obecnie szukam mojej B6-tki dlatego chciałbym się zapytać, jak wy osoboście oceniacie pracę nawiewu ciepłego powietrza na przednią szybę? Długo trzeba czekać na "wyczyszczenie" szyby ze szronu, lodu, śniegu itp? :wink4:

Obecnie jeżdże fordem focus i mam tu elektryczne ogrzewanie. :good: Po jego uruchomieniu śnieg i szron "zjeżdża" po dwóch minutkach. Działa relewacyjnie. :wink4: Chicałbyn sie zapytać jak to działa w Audi...?

Było ogrzewanie przedniej szyby

Ja przy -10 i sporej grubości szronu czekałem jakieś 10-12 minut

Opublikowano

ok, czyli to znaczy ze "odszronienie przedniej szyba" dziala z maksymalna sila po odpaleniu spryskiwacza ?

Po odpaleniu spryskiwacza zawsze załączany jest obieg wewnętrzny(zamknięty) po to, żeby do wnętrza auta nie przedostawały się nieprzyjemne zapachy z twojego płynu do spryskiwaczy i nie ma on nic wspólnego z odszranianiem przedniej szyby, a jeżeli masz znaczący wzost siły nawiewu po odpaleniu spryskiwaczana lub z ręcznie włączonym obiegiem wewnętrznym to znaczy ze masz do wymiany filtr przeciwpyłkowy.

Opublikowano

ok, czyli to znaczy ze "odszronienie przedniej szyba" dziala z maksymalna sila po odpaleniu spryskiwacza ?

Po odpaleniu spryskiwacza zawsze załączany jest obieg wewnętrzny(zamknięty) po to, żeby do wnętrza auta nie przedostawały się nieprzyjemne zapachy z twojego płynu do spryskiwaczy i nie ma on nic wspólnego z odszranianiem przedniej szyby, a jeżeli masz znaczący wzost siły nawiewu po odpaleniu spryskiwaczana lub z ręcznie włączonym obiegiem wewnętrznym to znaczy ze masz do wymiany filtr przeciwpyłkowy.

dokładnie ja miałem problem z filtrem przeciwpyłkowym i miałem takie objawy.

  • 6 lat później...
Opublikowano

Witam


Pnowie u mnie jest całkiem inaczej,po właczeniu spryskiwacza nawiew dmucha na maxa przez pare sekund po chwili przestaje i paruje mi przednia szyba nie da sie tak jezdzic w trasie dopiero po zwolnieniu do 60 wszystko wraca do normy Jesli ktos wie co jest przyczyna prosze o pomoc POZDRAWIAM

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Witam

Pnowie u mnie jest całkiem inaczej,po właczeniu spryskiwacza nawiew dmucha na maxa przez pare sekund po chwili przestaje i paruje mi przednia szyba nie da sie tak jezdzic w trasie dopiero po zwolnieniu do 60 wszystko wraca do normy Jesli ktos wie co jest przyczyna prosze o pomoc POZDRAWIAM

Normalnie hydrozagadka...

wysłane z Commodore 64

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.