Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z licznikiem A4 B5. Nie pokazuje prędkości, nie liczy kilometrów, paliwo wariuje


mr.pka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. potrzebuje pomocy. Licznik przestał pokazywać prędkość, nie liczy kilometrów a wskaźnik paliwa wariuje na fisie również pokazuje ze na baku do zrobienia 300 nagle 100 zaś znowu 500. Miałem podobną sytuacje już jakiś czas temu, podczas mega ulewy, gdy wjechałem w koleiny pełne wody licznik zaczął wariować jak na załączonym pierwszym filmiku. na początku licznik leżał na 0 km/g później zaczął falować, wszystko przy stałej prędkości. po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów wszystko wróciło do normy. W poniedziałek czyściłem auto od spodu i postanowiłem umyć również od spodu. po spryskaniu chemią, umyciu i spłukaniu opryskiwaczem silnika i skrzyni licznik padł chyba całkowicie, tak jak na drugim filmiku.

Film 1: https://youtu.be/wkFaKWI8VBc

Film 2: https://youtu.be/tdSrn7rqWQ4

Proszę o pomoc gdzie szukać przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego filmiki nie działają. Pokazuje napis "film prywatny".

Czy licznik to nie jest czasem jaeger?

Już zmienione. powinno banglać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wskazań predkosciomierza to sprawdzilbym wtyczkę czujnika skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz w vagu jakie ma odczyty prędkości, wyklyczysz awarie zegarów. Może być uszkodzony czujnik na skrzyni lub jak kolega pisze, słaby styk na kostce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec usterka usunięta. Problemem było dostanie się wody do kostki od czujnika prędkości poprzez pęknięta gumę.

Kostka osuszona, guma połączona, całość dodatkowo zaizolowana. Zegary wróciły do żywota.

Dzięki również za podpowiedz z wtyczką czujnika skrzyni. Też już guma wymagała regeneracji i całość izolacji.

Temat do zamkniecie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dokładnie taką sytuację miałem po wymianie filtra oleju. Musieliśmy gdzieś zruszyć wtyczkę albo przewód i prędkościomierz przestał działać oraz wskaźnik paliwa falował. Dzisiaj rozebrałem czujnik oraz sprawdziłem napięcie na kostce mam 9 V. Jednak nadal prędkościomierz nie działa. Czy wie ktoś jak wykonać ten test zegarów ( jakim programem ) bądź jakie powinno być napięcie na kostce ?

Edytowane przez Tomek 33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...