Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie otwiera się szyba


patricoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie działa mi otwieranie szyby od strony pasażera a z przycisku od kierowcy działa bezproblemowo co to może być ?

Pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobie. Myslalem ze moze ktos mial podobny przypadek ;)

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bezpiecznik odpowiada za obie szyby? Czy kazda szyba ma swoj? Moze i glupie, ale warto najpierw zaczac od najprostszych rzeczy :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było już wiele takich przypadków na forum, sprawdź wiązki idące w harmonijkach między drzwiami a budą - zarówno kierowcy jak i pasażera. Najlepiej było by je wyjąć na stół, bo kable się najczęściej łamią w miejscach, które po ściśnięciu harmonijek są zasłonięte/niewidoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie mechanizm

Jeżeli działa sterowanie od kierowcy, to chyba średnio mechanizm ;p

No tak, źle przeczytałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka czy udało Ci się usunąć tą usterkę? ja mam następującą :

- jest to Audi A4 B6 2001 TDI 130 KM mam 4 szyby otwierane elektrycznie usterka pojawiła się dzisiaj, ze swojego kokpitu mogę otwierać szyby pasażerów swojej(kierowcy)

niestety nie mogę, natomiast pasażerowie nie mogą otwierać swoich szyb, z pilota otwieranie jest tak jak z kokpitu czyli otwierają się wszystkie pasażerów oprócz kierowcy.

Co doradzacie tak popatrzyłem sprawdzałem bezpieczniki niby są całe żaden nie jest spalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka czy udało Ci się usunąć tą usterkę? ja mam następującą :

- jest to Audi A4 B6 2001 TDI 130 KM mam 4 szyby otwierane elektrycznie usterka pojawiła się dzisiaj, ze swojego kokpitu mogę otwierać szyby pasażerów swojej(kierowcy)

niestety nie mogę, natomiast pasażerowie nie mogą otwierać swoich szyb, z pilota otwieranie jest tak jak z kokpitu czyli otwierają się wszystkie pasażerów oprócz kierowcy.

Co doradzacie tak popatrzyłem sprawdzałem bezpieczniki niby są całe żaden nie jest spalony.

a nie masz przypadkiem włączonej opcji blokady szyb przyciskiem na panelu kierowcy

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka czy udało Ci się usunąć tą usterkę? ja mam następującą :

- jest to Audi A4 B6 2001 TDI 130 KM mam 4 szyby otwierane elektrycznie usterka pojawiła się dzisiaj, ze swojego kokpitu mogę otwierać szyby pasażerów swojej(kierowcy)

niestety nie mogę, natomiast pasażerowie nie mogą otwierać swoich szyb, z pilota otwieranie jest tak jak z kokpitu czyli otwierają się wszystkie pasażerów oprócz kierowcy.

Co doradzacie tak popatrzyłem sprawdzałem bezpieczniki niby są całe żaden nie jest spalony.

a nie masz przypadkiem włączonej opcji blokady szyb przyciskiem na panelu kierowcy

Wiesz co też tak z początku myślałem ale włączałem i wyłączałem tą blokadę i nie działa :/ i objawy takie same jak opisałem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,mam ten sam problem ,tylko u mnie pilot padł ,nie działa wcale szyba kierowcy ,a na dniach przestała działać szyba pasażera ,tylne działają .Spradziłem wiązke ,silniczki na krótko i przyciski zero reakcji .. Ręcę mi opadają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak włączasz/wyłączasz blokade to ikonka na przycisku zmienia podświetlenie??

Hej jak mi wczoraj napisałeś ikonka zmieniała podświetlenie od blokady włączała się żółta ikonka z przekreśleniem. A wczoraj wieczorem padł mi kierunkowskaz lewy od strony kierowcy i w drzwiach nie świeci się podświetlenie czerwone i te pod nogi. wszystko siada po kolei. No i już w ogóle nie ma już reakcji szyb ze swojego pulpitu bo już nie ma podświetlenia i żadnej szyby nie można otworzyć :/ dzisiaj będę sprawdzał po kolei bezpieczniki a później żarówki zobaczę czy je pali :/. Dzwoniłem do elektromechanika i mówił że mam jakąś wiązkę zwaloną i trzeba ją wymienić bo to częsta przypadłość tych audi a4B6 (Małyszowe Auto) :)

witam ,mam ten sam problem ,tylko u mnie pilot padł ,nie działa wcale szyba kierowcy ,a na dniach przestała działać szyba pasażera ,tylne działają .Spradziłem wiązke ,silniczki na krótko i przyciski zero reakcji .. Ręcę mi opadają ...

siemka, a sprawdzałeś w tej harmonijce od pasażera a budą ? bo u mnie jest postęp właśnie zajrzeliśmy do wiązki między drzwiami a budą i urwanych jest 5 kabli. No i mam usterkę tak jeszcze nie opanowaną do końca bo nadal nie działa szyba od kierowcy a mogę otwierać pasażerów szyby. Teraz będę robił przymiarkę na kupno nowej wiązki rozebraniu drzwi od kierowcy i zobaczeniu czy jeszcze tam coś nie jest urwane, Kable połączyliśmy na skrętkę i coś działa ale trzeba całą wiązkę kupić i wstawić. Wniosek jest taki że te kable są sztywne i przy kłapaniu drzwiami się załamują.

Jeszcze się chciałem spytać nie macie jakiś namiarów na części żeby kupić tą wiązkę kostkę i harmonijkę (między budą a drzwiami ??) mogą być i używane :) tylko żeby sprawne było

Edytowane przez MekPez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko będzie Ci kupić taką wiązkę w dobrym stanie, bo to przypadłość większej ilości B6. Najlepiej to wyciągnąć wiązkę na stół i polutować kable, tylko nie w miejscu gdzie są urwane bo luty też zaraz pójdą, tylko poobcinać kable z jednej strony bliżej gniazda, a z drugiej strony gdzieś w drzwiach i dopiero posztukować kable i to lutować. Ja jak robiłem to u siebie to kupiłem dwie wiązki i w sumie z trzech (jedna moja + 2 kupione) złożyłem jedną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wynik prac dobiegł końca kupiłem wiązkę używkę ale oczywiście dobrze że połowe wiązki gdzie kable się urwały(przy budzie do drzwi) pasowały do auta a druga wiązka gdzie idzie do zamka oczywiście nie pasowała i została stara bo była w nawet dobrym stanie. Mój błąd że się nie upewniłem co tam siedzi bo przyśpieszyło by mi pracę ale każda porażka i zaskoczenie to nauka dla nas. Okazało się że do mojego auta idzie 9 pinowych wejść do zamka a ta używka miała 7 pinowych wejść i była jakaś okrągła :/. Jak rozbierałem to oczywiście urwały się zatrzaski radzę chyba kupić orginałki niż chinszczyznę chyba że przed montażem zatrzasków przykleić oringi białe które stykają się z karoserią czy blachą drzwi :) i jeśli wymieniacie wiązkę dobrze mieć tyrytyki o szerokości 4-5 mm ponieważ używki wiązki są pourywane zapinki gdzie kable są przyczepione w drzwiach punktowo żeby kable nam nie latały :D

Teraz mam kolejny problem ponieważ prawe lusterko w połowie mi działa jak mamy panel do sterowania to w poziomie lusterko reaguje(lewo i prawo) a w pionie (góra i dół) już nie reaguje może coś nie styka w pilocie czy ten sterownik gdzie wszystkie złącza wchodzą może coś zaniemógł ? albo ten pilot ? macie jakiś pomysł ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Potrzebuje pomocy do moojego Audi a4 b6 z 2001 roku :( jak do tej pory wszystko było oki az do teraz ;/ w trasie uchylillem okno pasazera i tak przejechałęm całą swoja droge powrotna do domu. po zajechaniu próbowałem zamknać szybe ale juz nie dało rady ;/ Do tego nie dziala zamykanie/otwieranie ani lewej ani prawej szyby, ustawianie lusterek , zamykanie drzwi od wewnatrz i nie podswietla na komputerze ze drzwi są od kierowcy otwarte. Z pilota centralnym można drzwi zamknąć ale szyb juz nie ;/;/;/;/ pomoże ktoś ????????????


Witam! Potrzebuje pomocy do moojego Audi a4 b6 z 2001 roku :( jak do tej pory wszystko było oki az do teraz ;/ w trasie uchylillem okno pasazera i tak przejechałęm całą swoja droge powrotna do domu. po zajechaniu próbowałem zamknać szybe ale juz nie dało rady ;/ Do tego nie dziala zamykanie/otwieranie ani lewej ani prawej szyby, ustawianie lusterek , zamykanie drzwi od wewnatrz i nie podswietla na komputerze ze drzwi są od kierowcy otwarte. Z pilota centralnym można drzwi zamknąć ale szyb juz nie ;/;/;/;/ pomoże ktoś ????????????

juz problem rozwiazany.....guma na wiązance była cała ale wewnatrz kable sie po przerywały i stąd ten problem ;/ troche je po izolowałem i działa :D ale widze ze podnośnik lewej szyby będzie chyba do wymiany bo juz ma problemy z domykaniem szyby :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, sory że odkopuję ale mam problem z szybą kierowcy od dwóch dni szyba raz działa raz nie czasem wystarczy np dwa razy mocniej nacisnąć i działa. Dodam że prawa chodzi bez zarzutu otwierając od strony kierowcy. Czy może to być wina przełącznika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...