Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bardzo słabe oświetlenie soczewkami mijania


Undisclosed

Rekomendowane odpowiedzi

Odkąd posiadam samochód, odczuwam dyskomfort podczas jazdy nocą. Przyzwyczaiłem się już do oświetlenia mijania jakie posiadam, jednak dziś porównując dwa samochody uzmysłowiłem sobie, że ja prawie nic nie widzę. Oto porównanie, zdjęcia wykonane na tej samej drodze, w tym samym miejscu:

A4 B5:

1e429e89b0352bffmed.jpg

Ford Fusion:
1cd646cb4c98c3ecmed.jpg

Co może być problemem? Są to nowe żarówki, dziś założone osramy, w starych philipsach bylo jeszcze gorzej co istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbłyśniki do wymiany. Pisz do usera GWERTY.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jakiś szrot w pobliżu, czy kogoś kto rozbiera angole, to da B% pasują też odbłyśniki z A4 B6. Ja właśnie z angola do siebie przeszczepiłem i jest duża różnica (oczywiście żarówki tez maja znaczenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja tez w tej sprawie. Lampy ładne nie sa zniszczone i tez u mnie pewnie ten odblyśnik. Ale mi sie wydaje ze te lampy sa klejone ? Czy mylę sie ? Jak klejone to powiedzcie czy po rozklejeniu ich poźniej nie bedą parować ? Gdzie ktos takie cos robi w Łódzkim bo aktualnie jestem tu teraz 3 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozebrałem prawą lampę (po stronie pasażera). Obyło się bez rozklejania, zgodnie z poradami na forum ściąłem dolną krawędź otworu przy dekielku. Odkręciłem 3 śruby krzyżakowe, zdjąłem 4 zaciski i wyjąłem najpierw odbłyśnik, potem przesłonę i na końcu soczewkę. Okazało się, że odbłyśnik nie jest wypalony, poniżej zdjęcia:

46dbfa8e4e883499med.jpg

2209f5f41fcdc308med.jpg

44c3bd33c2a1fd4amed.jpg

0dc5fddfa174472cmed.jpg

851c9d6641eb7076med.jpg

a0c35046638df387med.jpg

Teraz kolej na lewą lampę, jednak muszę jutro główkę śruby naciąć szlifierką na kształt płaskiego śrubokręta, bo ktoś wyjeździł torxa tak, że nie można go odkręcić.

Ale mi sie wydaje ze te lampy sa klejone ? Czy mylę sie ? Jak klejone to powiedzcie czy po rozklejeniu ich poźniej nie bedą parować ?

Tak, lampy są klejone. DEPO można łatwo rozkleić w piekarniku czy opalarką (instrukcje na forum), jednak z tego co czytałem Valeo są bardziej zabezpieczone i nie jest to takie proste. Podobno DEPO można zgrzać ponownie w piekarniku na tym samym spoiwie i nie parują, ale to tylko opinie innych, z którymi się spotkałem. Ja mam Valeo i nie próbowałem ich rozklejać, w moim przypadku jak widać nie jest to konieczne.

Edytowane przez Undisclosed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kolego mam wlasnie valeo. Powiedz mi odblysnik na moje oko na tym foto jest ladny. Bardzo źle Ci świeciały ?? Czy po prostu chcialeś lepszy efekt ? Bo ja nie wiem jaki mam swoj w jakim stanie ale szalu nie robia w nocy : (


Dobra kolego sorry widze tak jak na foto. TO u mnie porównywalnie. Wiec szalu nie ma i chcialbbym lepiej. W poprzednim aucie ideal a tu tragedia


Kolego pozwole sobie dodac jak to wyglada u mnie. Nie mam jak Ci teraz porownac ale uwierz mi ze w poprzednim aucie clio2 2003r. bylo duzo lepiej tylko tam nie bylo soczewki. I tu na foto wydaje mi sie ze jest troche lepiej. Pierwsze foto

http://www.fotosik.pl/zdjecie/82eed8218efb3938

drugie foto przy scianie

http://www.fotosik.pl/zdjecie/a3c041f4345146b4

zwykle zarowki. CHcialbym zeby to lepiej dawalo mialem lepsze i duzo lepiej nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz zdecydowanie więcej niż ja :) Podejrzewam spadek napięcia, jutro będę sprawdzał. Jeśli w drugiej lampie odbłyśnik też będzie w dobrym stanie to już raczej jasne.

Z racji tak słabego oświetlenia mam Osramy Cool Blue Hyper White 5000K +50% a widze tyle co nic i tak

Edytowane przez Undisclosed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kolego tyle samo widze na foto na prawde wydaje mi sie ze jest lepiej jak w realu. Daj mi znac czy to napiecie jutro ok ? Powiedz mi co dzialac dalej jak bedzie napiecie slabe przejzec kable czy nie zaśnieżałe czy jest cos innego dobrego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech doda ktoś foto jak powinno wyglądać światło na ładnych soczewkach . Jak powinno wszystko świecić na h7 soczewki a4b5. No ale kolego zakurzone to chyba by nie było takiej lipy. Bo ja widzę u kolegi jest tragedia może rzeczywiście to napięcie

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczewki może też były zakurzone ... jak teraz po wyczyszczeniu i złożeniu?

Troszkę kurzu było, ale dopóki nie przejechałem palcem to nawet nie był zauważalny. Podobnie na odbłyśniku, ale tylko go przepłukałem, nie odważyłem się wycierać. Jeszcze nie składałem, najpierw chcę rozebrać drugą lampę i porównać, wtedy złożę obie i jutro wieczorem wyślę nowe zdjęcia z efektem. Rozstawię lustrzankę na statywie i będzie najlepiej widać jak to wygląda w nocy :)

Edytowane przez Undisclosed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to kolego czekam . Mam nadzieje ze będzie idealnie wszystko. Powiedz kolego bo mam te same lampy. Dużo pracy i skomplikowane? Szczerze

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Kolego tu ładny filmik znalazłem .

http://m.youtube.com/watch?v=3CJhybye23o

Tylko żeby gdzieś kupić nowy tani odbłysnik

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to kolego czekam . Mam nadzieje ze będzie idealnie wszystko. Powiedz kolego bo mam te same lampy. Dużo pracy i skomplikowane? Szczerze

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Kolego tu ładny filmik znalazłem .

Tylko żeby gdzieś kupić nowy tani odbłysnik

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Widziałem już też ten film, jednak w warunkach "laboratoryjnych" wygląda to inaczej i ciężko porównać z tym co mamy w samochodzie. Nie ma dużo pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak nie ma dużo pracy a jutro będziesz miał duże efekty po tym to robie to tak samo. Jeżeli minimalne to nie będę robił zbędnej roboty . Będę szukać dalej

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby wyciągnąć soczewkę na zewnątrz nie trzeba rozklejac lampy,więc polecam takizabieg każdemu ponieważ czasem wystarczy tylko przeczyscic i naprawdę efekt jest widoczny,no ale w większości to już kwestia wypalenia odblasku.

Edytowane przez booolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tych autach jest mocno złożony - w skrócie trzeba powiedzieć, że soczewka i brak ksenonów = nieporozumienie, temat wraz z rozwiązaniami opisany dokładnie tutaj. Da się to mocno poprawić, ale na zwykłych żarówkach szału nie będzie http://a4-klub.pl/index.php?/topic/226275-regeneracja-odblysnikow/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja wymieniłem odbłyśnik i soczewkę z lamp A4 B6 (w B6 jest inna niż w B5 ale szału też nie ma), wsadziłem xenona 5K i dorezałem spryski :)

teraz nie narzekam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli takie zabawy to lepiej zaraz wsadzić jakąś soczewke bix,np hella 3 i będzie bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe HID'y z allegro przy wypolerowanych reflektorach i zregenerowanych odbłyśnikach wystarczają. Jedyny ich minus to barwa, bo nie ma kolorem zbliżonych do normalnych świateł. 4300K i tak są dla mnie zbyt białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...