Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Na co zwrócić uwagę przy zakupie A4 B7


Bimbas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

mam okazję zakupić samochód Audi A4 B7 AVant 1.8T z 2005 roku na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego samochodu?

pewne jest to że wjadę nim na kanał i podepnę pod komputer - tylko na co szczególnie zwrócić wuagę?

Bardzo dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum i nie bardzo potrafię odnaleźć ten temat do którego był podany tutaj link. Mógłby ktoś mnie nakierować? Z góry przepraszam i dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było, aby sprzedający pozwolił zrobić komplet logów dynamicznych.

Dodatkowo ja osobiście zawsze zwracam uwagę czy kupowane przeze mnie auto jest "zimne" tzn nie było odpalane przed moim przyjazdem. Jeżeli komora silnika jest chociaż w delikatnym stopniu ciepła to od razu daruję sobie taki samochód.

Dodatkowo standard jak przy normalnym zakupie, jazda próbna, spokojna i bardziej dynamiczna. Sprawdz czy opony sa równomiernie zużyte.

Jeszcze jedna rzecz przychodzi mi do głowy, sprawdź czy przy delikatnej jeździe w okolicach 2k obrotów nie słychać łańcuszka rozrządu - jest to taki specyficzny dźwięk/hrabotanie.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to jeszcze możesz sprawdzić ustawienie rozrządu w komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zajrzałbym jeszcze pod parciane nadkola, oglądnął oczywiście całe auto od spodu, bo każda b6/b7 ma rudą na nadkolach z tyłu bez wyjątku. Niektóre mają nie groźny nalot, niektóre mają już dziury... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, szpakuziom napisał:

Ja osobiście zajrzałbym jeszcze pod parciane nadkola, oglądnął oczywiście całe auto od spodu, bo każda b6/b7 ma rudą na nadkolach z tyłu bez wyjątku. Niektóre mają nie groźny nalot, niektóre mają już dziury... 

weź już mnie nie strasz ? bo ja na swojej jeszcze żadnych oznak nie mam ale boje się że po tej zimie i do mnie zawita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mastek napisał:

weź już mnie nie strasz ? bo ja na swojej jeszcze żadnych oznak nie mam ale boje się że po tej zimie i do mnie zawita

No niestety smutne ale prawdziwe :( Lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezłe bajki z tą rudą.

Mam auto całe w oryginale i nigdzie nie ma rudej. NIGDZIE.

audi ma ocynk i jak nie było bite to nie będzie gniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, WYSKUN napisał:

niezłe bajki z tą rudą.

Mam auto całe w oryginale i nigdzie nie ma rudej. NIGDZIE.

audi ma ocynk i jak nie było bite to nie będzie gniło

Na przednie błotniki niedługo przyjdzie czas?Ocynk to miało 80 B3 i 80 B4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...