Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Skuteczne czyszczenie felg


Rokiś

Rekomendowane odpowiedzi

KueQ w celu unikniecia szkody możesz wypróbować ten sposób u kogoś innego kto ma felgi zabrudzone,u jakiegos kumpla :gwizdanie: a dopiero pożniej u siebie :cool1: ciezko mi powiedzieć czy wżarty pył hamulcowy wtopiony w felgi usunie ale zawsze mozna spróbować :decayed: wieksze zanieczystości powinny dać sie bez problemu usunąć :good: a tym srodkiem do toalet to może być najzwyklejszy ze sklepu aby nie miał wiecej jak 25% kwasu w sobie,jakiś cilit bang albo domestos jest sporo na rynku produktów do czyszczenia toalet wiec na pewno jaki byś nie kupił powinien dobrze poskutkować :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Solar za podpowiedź :).

Teraz trzeba mi kumpla który zgodzi się na taką operację :P. Pewnie będę musiał jakoś przelać ten środek lub zrobić coś z tym bo jak zobaczy, że chce umyć fele domestosem to na pewno nie będzie zachwycony. Trzeba zobaczyć ile kwasu ma domestos lub cilit bang i porównać do środków przeznaczonych wyłącznie do czyszczenia felg. Tym sposobem prawdopodobnie będziemy mogli wykluczyć mniej użyteczne i wyłonić zwycięzce który na pewno będzie usuwał ten wżarty pył hamulcowy.

Jeszcze takie pytanko co do tego pyłu z którym rzadko który środek sobie radzi...

Czym można usunąć ten wżarty pył jak nie środkiem? Może jakieś pasty, polerka etc.?

Dzięki jeszcze raz za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej test zrobić na wewnętrznej stronie felgi wtedy jak bedzie cos nie tak to nie będzie widać mocno.Zależy jaką masz felge?? jesli nie zbyt skomplikowaną to można smiało zrobić polerkę.Scansol,papier wodny pasta autosol i szorujemy na błyskotkę :kox: podaje Ci linka gdzie kolega ode mnie z miesciny wypolerował kozacko fele :naughty:http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_b5_afn_moja_srebrna_niuna_a4_avant_97_edit-t39840.0.html tylko że po takiej polerce trzeba o nie częsciej dbać i nie myć ich pod żadnym pozorem chemią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zapodać SONAXa do czyszczenia felg xtreme "Nazwa produktu: Płyn do mycia felg (429.200)". Nie wiem jak duże jest zabrudzenie, ale ten środek ładnie czyści.

http://www.sonax.katowice.pl/katalog.php?producent=&kategoria=383&podkategoria=722&model=&send=Poka%BF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o... klej typu super glue na feldze. Co mogło by rozpuścić ten syf bez uszkodzenia felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja srodkiem do mycia tirów i silników plus karcher i gra muzyka a potem mleczko polerskie zeby smug nie było nie narzekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio odkryłem super sposób na zaj....iście brundne felgi. Miałem rdzawy nalot na jednej i niczym nie szło tego wyczyścić. Rozwiązaniem okazał się papier wodny o gradacji 2500. Oczywiście nie polecałbym do felg malowanych czy lakierowanych. Musze przyznać ze delikatnie podczyściłem, siedziałem z 30 minut, zrobiłem to delikatnie zeby nie przesadzać z siłą. Duzo lać wody, najlepiej pare razy machnąć papierem i woda, no i najlepiej jakąś ścierką podczyszczać. Efekt super. Na nieduże powieżchnie, bardzo zabrudzone. Szkoda że nie zrobiłem zdjęć. No a na koniec oczywiscie pasta polerska, albo mleczko. Ja miałem tempo. Też w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te środki są tak zrobione że nie powinny uszkadzać opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilos_zelo mówisz, że wodny 2500 spokojnie zedrze każdy syf? Możesz zrobić teraz zdjęcie jak wygląda Twoja felga po takim zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam plaki :good: Są dwa:

-różowy(mocniejszy chyba na bazie jakiegoś kwasu do felg nielakierowanych)

-żółty(do felg lakierowanych)

Wszystko po nich pięknie schodzi cena około 15zł więc po co kombinować :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam plaki :good: Są dwa:

-różowy(mocniejszy chyba na bazie jakiegoś kwasu do felg nielakierowanych)

-żółty(do felg lakierowanych)

Wszystko po nich pięknie schodzi cena około 15zł więc po co kombinować :wink4:

Fakt są bardzo dobre. Ale na moje zabrudzenie różowy nic nie dał :/ nawet po kilku razach użycia. Natomiast do czyszczenia z np. nalotu od klocków hamulcowych jest :good:

kamilos_zelo mówisz, że wodny 2500 spokojnie zedrze każdy syf? Możesz zrobić teraz zdjęcie jak wygląda Twoja felga po takim zabiegu?

W tej chwili samochód jest brudny, ale moge zrobić zdjęcie. Szkoda tylko że nie zrobiłem przed czyszczeniem :kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja to zero kwasów,niszczą opony,najlepiej papier ścierny 1500 potem 3000 potem pasta 3M,a żeby nie trzeba było powtarzać czynności z papierem,trzeba zastosowac profilaktykę,regularnie pastować powierzchnię lakierowaną pastą do lakieru co mycie,wtedy wżerów na pewno nie będzie i brud będzie schodził przy użyciu tylko wody no chyba,że ktoś myje raz na 2 miechy,na koniec absolutnie nie myjcie samochodu gąbką,ma ona strukturę porowatą,drobinki piachu wchodzą w pory i skutecznie matują wasze błyszczące karoserie,tylko szczotka,miękka,najlepsza z Gardeny pozdrawiam :good::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam używam różnych środków do felg obecnie biofelga i muszę przyznać że jeśli używa się go regularnie to spokojnie radzi sobie ze wszystkimi brudami. Ostatnio widziałem SONAXA do felg i jestem ciekawy czy faktycznie wystarczy psiknąć odczekać i spłukać jak na razie cena mnie trochę odstrasza 25zł za środek i nie ma pewności że będzie działał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilos_zelo mówisz, że wodny 2500 spokojnie zedrze każdy syf? Możesz zrobić teraz zdjęcie jak wygląda Twoja felga po takim zabiegu?

mylem dzisiaj samochod, jutro wrzuce zdjęcia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilos_zelo mówisz, że wodny 2500 spokojnie zedrze każdy syf? Możesz zrobić teraz zdjęcie jak wygląda Twoja felga po takim zabiegu?

mylem dzisiaj samochod, jutro wrzuce zdjęcia :):

skad

kamilos_zelo mówisz, że wodny 2500 spokojnie zedrze każdy syf? Możesz zrobić teraz zdjęcie jak wygląda Twoja felga po takim zabiegu?

mylem dzisiaj samochod, jutro wrzuce zdjęcia :)

skad znam te bloki w tle w avatarze to chyba lsm :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...