Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Problem z elektryką szyb


zonq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Od wczoraj mam problem z niedzialajacymi szybami elektrycznymi, problem polega na tym, ze nie dzialaja (nieraz zadzialaja) przyciski otwierania szyb (z tylu takze). Przyciski ktore sa na panelu przy kierowcy potrafia otworzyc szyby pasazerow (nie mozna otworzyc szyby od strony kierowcy, w pewnych chwilach nie dziala takze zadnen przycisk na panelu), lecz poszczegolne przyciski przy fotelach dla pasazerow juz nie dzialaja (a nieraz zadzialaja), jesli chce domknac szyby z kluczyka to jest ta sama sytuacja (raz zadziala i zamknie a raz nic sie nie dzieje). W rezultacie nie moge otworzyc zadnej w szyby w samochodzie nie martwiac sie czy bede mogl ja pozniej zamknac.

Nie wiem czy ma to cos wspolnego z problemem ale w tylnych drzwiach (od strony kierowcy) nie dziala oswietlenie klamki oraz podswietlenie przycisku szyby.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem od 2 dni,nie moge otworzyc przedniej szyby od strony kierowcy a od strony pasazera otwieram tylko przyciskiem od kierowcy,z tylu nie ma problemu bo sa korby :> Jutro posprawdzam bezpieczniki i sterownik moze cos zdzialam,a moze ktos ma jakis pomysl ???? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie problemem jest wiązka przechodząca z drzwi kierowcy do nadwozia złącze które tam jest albo sterownik który jest w drzwiach kierowcy. Sygnał sterowania przesyłany jest szyną CAN a w każdych drzwiach jest sterownik zintegrowany z silnikiem. Jeżeli układ raz działa a raz nie to bezpieczników nie ma co sprawdzać. Radzę zacząć od złącza między drzwiami a nadwoziem(pod gumową harmonijką) często śniedzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem przewody i zlacza drzwi i nic styki ok.sa zakonserwowane smarem,zasilanie dochodzi.Pewnie czeka mnie wiyta u fachowca , moze ma ktos jakis pomysl ???? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

podepne sie pod temat stary, zeby nie otwierac nowego.

Dzisiaj nagle przestaly dzialac wszystkie szyby... nic nie robilem przy aucie. Po prostu przestaly dzialac.

Nie mozna otworzyc przyciskami od kierowcy i rowniez wszystkimi innymi...

Co moglo sie stac?

dodam ze elektryczne lusterka i zamek centralny dzialaja.

bede wdzieczny za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij Vag'a i sprawdz modul komfortu,najpierw sprawdz bezpieczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rzuca bledow odnosnie szyb, sprawdzalem juz vagiem.

Bezpiecznik? Sprawdzalem na tabliczce i nie widze bezpiecznika od szyb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak już coś to bezpiecznik od sterownika drzwi, błędy w MK zapewne od sterownika(ów) posiadasz, bezpiecznik sterownika strony kierowcy to nr 22, a pasażera nr 23 czyli ostatnie małe bezpieczniki. Jeszcze 24,38 to instalacja MK, ale tam pewnie ok bo działa centralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info o bezpiecznikach. Dzis zagladne i sprawdze je.

---------- Post dopisany at 17:29 ---------- Poprzedni post napisany at 15:55 ----------

wlasnie sprawdzilem bezpieczniki i wszystko cale...

czyli czeka mnie rozbiurka drzwi.

Dziwne jest to ze dzialaja lusterka... to jest chyba ten sam modul w drzwiach ? szyby + lusterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z pilota da rade otworzyć ???

mowa o oknach? (bo centralny dziala normalnie, z pilota i ze srodka)

nigdy nie otwieralem okien ani nie zamykalem z pilota, wiec nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mowa o oknach,przytrzymaj przycisk na pilocie od otwierania i sprawdź czy działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

dalej szukam problemu...

w drzwiach od kierowcy podmienialem juz wszystko i dalej nic.

Czytalem na niemieckich forach o podobnym problemie i wszyscy twierdza ze problem jest ze sterownikiem ktory niby znajduje sie zaraz pod kierownica. (zimne luty)

Mowa o module komfortu? bo czytalem na naszym forum ze modul komfortu znajduje sie pod nogami...

wiec pytanie czy ten sterownik od szyb = modul komfortu?

bede wdzieczny za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

dalej szukam problemu...

w drzwiach od kierowcy podmienialem juz wszystko i dalej nic.

Czytalem na niemieckich forach o podobnym problemie i wszyscy twierdza ze problem jest ze sterownikiem ktory niby znajduje sie zaraz pod kierownica. (zimne luty)

Mowa o module komfortu? bo czytalem na naszym forum ze modul komfortu znajduje sie pod nogami...

wiec pytanie czy ten sterownik od szyb = modul komfortu?

bede wdzieczny za info

sam sterownik drzwi tez podmieniałes?? moze tu lezy problem:wink: co do MK to jest w podłodze pod nogami kierownika , tez może być uwalony lub zalany , wyciągnij i popatrz czy nic tam sie nie dzieje:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

dalej szukam problemu...

w drzwiach od kierowcy podmienialem juz wszystko i dalej nic.

Czytalem na niemieckich forach o podobnym problemie i wszyscy twierdza ze problem jest ze sterownikiem ktory niby znajduje sie zaraz pod kierownica. (zimne luty)

Mowa o module komfortu? bo czytalem na naszym forum ze modul komfortu znajduje sie pod nogami...

wiec pytanie czy ten sterownik od szyb = modul komfortu?

bede wdzieczny za info

Własnie., co tam podmieniałeś?

Tak dla przypomnienia to:

Moduł komfortu (domin79 już pisał) leży w skrzynce pod wykładziną pod nogami kierowcy - jest głównym sterownikiem zwiększającym komfort np. sterownie pilotem, centralnym, alarmem, domykanie szyb, oświetlenie wnętrza i nóg, oświetleniem drzwi gdy nie tam sterownika drzwi(patrz niżej) oraz zarządza sterownikami drzwi.

Sterownik drzwi - jest on umieszczony przy każdych drzwiach razem z silniczkiem gdzie występuje elektryka szyb, steruje on silniczkiem szyb, lusterkami, oświetleniem w drzwiach. Sterowany(zarządzany) jest komfortem (czyli taki podwykonawca:decayed:)

Moduł centralnej elektryki - znajduje się pod kierownicą(po lewej), steruje światłami pojazdu, sygnałem, wycieraczkami, spryskami, współpracuje z czujnikiem światła itp. -więc jego na pewno możesz zostawić w spokoju.

Pisałem to z głowy, mogłem coś pominąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info chlopaki. Pokic co wymienialem tylko ten sterownik z guzikami od szyby, ale jeszcze pozostaje sterownik drzwi.

Nie wydaje mi sie zeby problem byl zwiazany ze sterownikiem drzwi gdyz dzialaja lusterka i zamek centralny.

Dzisiaj mialem dluzszy dystans do przejechania i po godzinie jazdy wcisnalem sobie z d*py przycisk od szyby.

Ku zaskoczeniu szyby wszystkie dzialaly....

Wiec wydaje mi sie, ze ma to cos wspolnego z wilgocia. Nie uzylem w ta zime dywanikow gumowych, wiec moze faktycznie modul pod nogami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz radę to zrzuć tu co Ci pokazuje VAG w module komfortu. Oryginalnie dywaniki welurowe są gumowane więc raczej zatrzymują wilgoć, no chyba ze dużo śniegu się tam topiło, chyba że masz nieoryginalne welury to one przepuszczają wodę w wykładzinę. Musisz dojść czy jakaś wilgoć się mogła dostać do MK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnim razem wlasnie nic wyplulo pod modulem komfortu :(

sprobuje jutro jeszcze raz, zeby miec pewnosc na 100%

Mam dywaniki nie oryginalne, ale robione u znajomego ktory bierze material z Audi (ten z guma od spodu), takze to samo.

dzisiaj podmienilem sterownik w drzwiach i d*pa....

moze ktos ma pojecie, gdzie znajde przekaznik 365? (przekaźnik/sterownik dla podnośnika elektrycznych szyb) tylko nie wiem czy to sie rowniez B6 tyczy... bo trabia o B5

w helmuckich forach trabia ze trzeba go rozebrac i polutowac, bo styki sie przepalaja.

zeby dostac sie do modulu komfortu, to wystarczy zdemnotowac ten prog plastikowy i jakos unosic dywan, czy jest lepszy sposob?

jeszcze jest opcja, ze kabel sie ulamal w drzwiach... np. od masy

z gory dzieki za pomoc, mysle ze temat sie przyda osobie, ktora bedzie miala podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...