Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a4 b5 1,9 tdi tiuning


jarek881128

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje A4 B5 1,9 tdi AHH otrzymalo wtryski 230 i turbo BRD wynik to 178 koni i 356 n i co dalej jaki dolot i interkuler prosze o propozycje jakies

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tyle to ja prawie miałem na 10 tce i 216 tkach .Daj mu więcej zimnego powietrza

Duże gtb/gtd ,coller 230 i dwujka z przodu będzie i to mocna !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś zainwestować w lepsze turbo tak jak pisze kolega wyżej. Do tego jakiś FMIC, może egr out i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahh przy 230 i brd nie powinno miec spokojnie 190/400?chyba ze silnik straszny trup

Jak brd dobrze wstaje to spoko, gtb bardzo duzo kosztuje:P na brd tez 200 z dymkiem da rade

Edytowane przez baca2309
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy jakie brd się trafi, jedne wstają lepiej drugie gorzej. Wedlug mnie lepiej aplikować turbo z caha, trochę rzeźby ale robi robotę. Możesz dolożyć FMIC, kolektor ssący z awx, pobawić się w portingi kolektorów, zrobić porządny przelot, walek z sdi. Jak lubisz duży moment możesz zalożyć wtryski 0.240 lub 0.250, efekt gwarantowany:D

Zostają jeszcze takie drobiazgi jak wolna odma, wywalenie kata czy egr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostają jeszcze takie drobiazgi jak wolna odma, wywalenie kata czy egr.

i co to niby da? poprawnie działający egr zamyka sie w momencie jak dodasz gazu. Wolna odma wpływa na moc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolna odma wplywa na ilosc oleju w dolocie ktorego im bardziej wyzylowany oraz wyeksploatowany silnik tym wiecej.

Egr sie zastepuje flansza przy monatazu kolektora ssacego z awx ktory jest o wiekszym przekroju a co za tym idzie o wiekszej przepustowosci niz ten z afn. Poza tym o calkowicie sprawnych egr to mozna sobie w naszych rupciach pomarzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dolocie jest potrzebny olej:) wiadomo nie w jakichś duzych ilościach, bynajmniej wiadomo że turbo puszcza jak olej sie leje:)

egr do zaślepienia, tylko kolektor zasyfia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wszystkie odmy, egry strasznie syfia dolot. Wiem, bo widzialem moj kolektor ssacy nieczyszczony od nowosci. Po za tym zbednie nagrzewaja powietrze w dolocie, co w modzonych tdi jest niewskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, tylko w ahu jest słaba pompa wtryskowa i trzeba wymieniać na tą z ahh 107j, albo modzić tą co jest ewentualnie cieszyć się mocą w granicach 150-160km bez ruszania pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbawka zabawka dla dużych dzieci

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

MOżna coś więcej ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gtb i gtd to nowoczesne spreżarki o dużych możliwościach. żeby je zamontować musisz kupić taką, która ma przerobione sterowanie geometrią, bo w orginale jest silownik a u nas masz gruszke. wpisz na portalach gtb1756, gtb2056, gtb2260 to wyskoczą Ci oferty gotowych do montażu turbin. gtd trudniej znaleźć ale jest najlepsza ze wszystkich. sam taką planuje wkladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...