Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bulgotanie


mati1991lw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pacjent Audi A4 B5 Lift 2001 rok AJm . po dodaniu gazu słysze jak bulgocze mi płyn chłodniczy o co chodzi ? ktoś wie ? silnik czuje że mam na wyczerpaniu i bd kapitalny remont moje pytanie co konkretnie siadai\ i czy opłaca się kapitalny remont >? dodam że w przyszłości chce zwiekszyć moc do 180 koni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli trzeba bedzie zwalac glowice to poszukaj calego zdrowego slupka asz lub awx. Ajm nie lubi duzych mocy. 180 to gorna granica

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie płyn sie nie gotuje, po prostu bulgocze jak dodam gazu Mu. ogrzewanie działa normalnie ;p a co z tymi słupkami ? są mocniejsze ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrz nagrzewnice.

Zagrzej dziada, wysuwasz wąż żeby dziurką płyn leciał i trzymaj go kilkanaście sekund na 2tys. rpm.

Płyn będzie leciał pod ciśnieniem i najlepiej położyć na niego szmate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Odpowietrz nagrzewnice.
Zagrzej dziada, wysuwasz wąż żeby dziurką płyn leciał i trzymaj go kilkanaście sekund na 2tys. rpm.
Płyn będzie leciał pod ciśnieniem i najlepiej położyć na niego szmate.

To prawda, a najlepiej jeszcze stanąć tak żeby przód był wyżej, np. gdzieś pod górkę podjechać, miałem kiedyś takie bulgotanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważa się że układ powinien odpowietrzyć się sam, ale czasami trzeba mu pomóc.

Ewentualnie podmienić od kogoś korek zbiorniczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem o sie wystraszyłem że coś jest z uszczelką pod głowicą a jeszcze pytanie waż od nagrzewnicy od strony akumulatora ściągnąć czy od strony kierowcy ? ściągne jeszcze korek i bez korka dam Mu ognia może pójdzie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc od przodu na samochód lewy wąż - jest na nim na górze mały otwór, mniej więcej 2cm od końca - zsuwasz go tylko do momentu, aż przez otwór będzie mógł lecieć płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek musi być zakręcony, ciśnienie które wytworzy pompa wody musi wypchnąć powietrze z nagrzewnicy.

I tak jak kolega wyżen napisał, lewy wąż - tylko on ma u góry dziurke.

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego z silnika o mocy 115km chcesz wyciskac aż 180? Koszta utrzymania tego silnika (jak go wcześniej po 3-4 latach nie zajedziesz) przerosną koszta kupienia mocniejszego silnika, przystosowanego do czegoś takiego, na prawde nie rozumiem logiki ludzi dźwigających moc aż tak drastycznie :facepalm:

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Langnista co ty pier**

AJM i AWX to te same silniki tyle że różnią się turbiną, softem i nie jestem pewny czy w awx są większe pompki.

Dla ajm 180 kucy to pikuś, spokojnie zdzierży taką moc bez jakiej więkzzej awaryjności.

Silniki na VP przy 180kucy nie mają problemu, to dlaczego w AJM miałby być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego z silnika o mocy 115km chcesz wyciskac aż 180? Koszta utrzymania tego silnika (jak go wcześniej po 3-4 latach nie zajedziesz) przerosną koszta kupienia mocniejszego silnika, przystosowanego do czegoś takiego, na prawde nie rozumiem logiki ludzi dźwigających moc aż tak drastycznie :facepalm:

Jak chcesz sobie jeździć na serii to nikt Ci nie broni, ale czy to jazda...?Jak masz te kilkadziesiąt koni w zapasie to, nawet jak nie zawsze są potrzebne to wierz mi, że jeździ się lepiej i nawet bezpieczniej. Już nie wspominam o momencie bo to już w ogóle frajda :lol: .Nie ukrywam, jak bym miał jakiś lewy pieniążek to zakładam turbo z awx robię korektę a i pewno potem by się wtryski chciało zmienić... :jerk:

Edytowane przez mantix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Langnista co ty pier**

AJM i AWX to te same silniki tyle że różnią się turbiną, softem i nie jestem pewny czy w awx są większe pompki.

Dla ajm 180 kucy to pikuś, spokojnie zdzierży taką moc bez jakiej więkzzej awaryjności.

Silniki na VP przy 180kucy nie mają problemu, to dlaczego w AJM miałby być problem?

Ajm ma inne korby niz awx i jest duuuzo mniej wytrzymały. Zdarza sie ze przy większych mocach strzeli z kopyta :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek piszemy tutaj o 180KM a nie o 200-220KM lub więcej.

Tyle to korby ajm'a powinny wtrzymać.

Ori korby z 1Z,AFN wytrzymują do 400NM (są oczywiscie wyjątki,np. wodzu :D )

A nie wierze żeby w ajm były słabsze korby niż w silnikach VP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek piszemy tutaj o 180KM a nie o 200-220KM lub więcej.

Tyle to korby ajm'a powinny wtrzymać.

Ori korby z 1Z,AFN wytrzymują do 400NM (są oczywiscie wyjątki,np. wodzu :D )

A nie wierze żeby w ajm były słabsze korby niż w silnikach VP

Właśnie tak nie jeden silnik podziękował po podnoszeniu mocy. Nie jestem totalnie przeciw, ale moim zdaniem nie ma sensu taki zabieg, bo żeby było bezpieczniej z takim silnikiem to należałoby wymienić troche więcej części na mocniejsze, a to dźwiga koszta takiej operacji bardziej jakby wsadzić coś, co już jest mocniejsze seryjnie. Powiem tak : wiem jak inżynierzy dobierali kiedyś materiały - miało jeszcze trochę zapasu w razie jakby ktoś dogrzewał ostro jakieś części, dla bezpieczeństwa, ale wierz mi - żaden z nich nie liczył wytrzymałości przedmiotu mając w planach to, że ktoś będzie chciał zwiększyć moc o 60% po 15 latach użytkowania. Trochę siedziałem w tym interesie jeżeli o wytrzymałości chodzi, i jak na moje doświadczenie - kiedyś ok (nowe części, zużycie zerowe) można było sobie pozwolić, ale teraz?

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...