Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drony


virus191

Rekomendowane odpowiedzi

A jak sprawa ze zdawalnością?? Na egzaminie czepiają się ostro wszystkiego, czy podchodzą do Ciebie po ludzku?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz panować nad maszyna aby nie zrobić sobie krzywdy. W mojej grupie było 100%


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel w pt kupił Phantom 3 Advanced, trochę polataliśmy sącząc piwko pod garażem.

Jestem pod wrażeniem tej całej zabawy  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2017 o 14:29, stanley napisał:

Kumpel w pt kupił Phantom 3 Advanced, trochę polataliśmy sącząc piwko pod garażem.

Jestem pod wrażeniem tej całej zabawy  :)

z tej zabawy mogą być ciekawe efekty... tutaj dogrywałem pare scen Katowic nocą ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te ujęcia kręcone w momencie jak auto było w ruchu, wykonywane były "z drona", czy z samochodu jadącego obok?? Jeśli z drona to jak szybko taki dron może lecieć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Lukasz_mk2 napisał:

Jeśli z drona to jak szybko taki dron może lecieć??

Wszystko zależy od modelu drona. Mavickiem latałem 65km/h :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hugo napisał:

Wszystko zależy od modelu drona. Mavickiem latałem 65km/h :wink:

przy takiej prędkości jest się w stanie nad nim zapanować, czy raczej tylko latanie do przodu i tyłu?? Brat jeździ autkami RC, które rozpędzają się do ok 80km/h i ja jak to oglądam to oczopląsu dostaje.

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Lukasz_mk2 napisał:

te ujęcia kręcone w momencie jak auto było w ruchu, wykonywane były "z drona", czy z samochodu jadącego obok?? Jeśli z drona to jak szybko taki dron może lecieć??

z samochodu, robiłem w sobotę wesele gdzie leciałem również z autem w active tracku - auto idealnie skadrowane prędkość ok 50 km/h :) więc się da ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz udostępnić choć część tego nagrania??

materiał jest u kamerzysty który robi klip [emoji6] jak go zmontuje to udostępnie go [emoji4]Sprawdziłem logi na iPadzie i było prawie 50km/h ... A prędkość maksymalna jaka osiągnąłem jest trochę wyższa [emoji6] dużo zależy od wiatru26669f30080b814aa31c6e152b6d403a.jpg78aaa59c0b553b37ae8d159c0f0b545a.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie na pierwszy model do nauki? Coś taniego żeby nie było szkoda jak się rozbije po kilku lotach.

talib1990 byłeś zadowolony ze swojego pierwszego zestawu syma x8+H9? Masz jakieś nagranie z lotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2017 o 22:56, YOGI3000 napisał:

Co polecacie na pierwszy model do nauki? Coś taniego żeby nie było szkoda jak się rozbije po kilku lotach.

talib1990 byłeś zadowolony ze swojego pierwszego zestawu syma x8+H9? Masz jakieś nagranie z lotu?

powiem tak .. jak chcesz polatać to cokolwiek Syma X5 nawet, ale te drony mają jedną wadę ogromną - w momencie jak tracisz zasięg spada jak kłoda o ziemię , brak funkcji RTH . Czy byłem zadowolony ? Na tamten moment tak , na dzisiaj absolutnie NIE. Dron bez gimbala nie nagrywa nic ładnie, każdy ruch drona jest widoczny na obrazie . Teraz wiem , że aby coś ponagrywać dla samego siebie i aby miało to w miare obraz potrzeba coś lepszego. Świetną opcją na dzisiaj jest DJI Spark - ze względu na niską wagę żadne uprawnienia są nie potrzebne ! ale cena .... prawie 3k zł ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że nie dam 3k zł za sprzęt który będę używał pierwszy raz a początki mogą być dla niego tragiczne. Chodzi mi o to czy np syma x8 jest w miarę stabilny podczas latania, czy da się tym płynnie latać, czy jest w miarę stateczny itd. A gimbala nie można doczepić do x8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że nie dam 3k zł za sprzęt który będę używał pierwszy raz a początki mogą być dla niego tragiczne. Chodzi mi o to czy np syma x8 jest w miarę stabilny podczas latania, czy da się tym płynnie latać, czy jest w miarę stateczny itd. A gimbala nie można doczepić do x8?
Zacznijmy od początku - wszystkie takie drony mają max barometr czyli utrzymują jedynie wysokość ( co im do końca nie wychodzi ) czyli jak zawieje to tak leci , wszystko droższe np. Dji ma GPS - czyli wisi , idziesz siku a on dalej wisi w tym miejscu niezależnie od wiatru. Druga kwestia - podczepienie gimbala do Symy - oczywiście że da ale wtedy lot to może 5-6 minut. Dalej pozostaje problem lecisz lecisz braknie zasięgu , jeb o glebę i twoje GoPro gryzie ziemię . Jeśli chcesz latać bez uprawnień a typowo rekreacyjnie to pomyśl również o Xiaomi Mi Drone 4k - mogę dać Ci kupon na 433$ i masz go w domu w tej cenie . Lata 25 minut, ma zasięg kilku km , nagrywa w 4k więc to już jest konkretna maszyna w porównaniu do Symy. Ps. Początki tragiczne mogą być w dronie z atti ... Bo jesteś zdany na wiatr a jak masz GPS to już naprawdę maszyna za Ciebie myśli, jeśli nie starasz się latać na milimetry między budynkami to nie rozwalisz go . Latam dronami od lutego i to co przezywalem latając Syma .... Teraz przy Mavicu mogę pić kawę dla relaksu a leci 70 km/h . Też kiedyś myślałem jak Ty że tani dron do rekreacji wystarcza aby zrobić fajny filmik - myliłem się ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...