Skocz do zawartości
IGNOROWANY

i stanelem:(


zwalowy

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej Q od pol roku bardzo mocno strzelal przegub przedni prawy...mechnicy mowili ze niektorzy tak jezdzili 2 lata i nic sie nie stalo wiec to olewalem.Dzisiaj jak zwykle pojechalem wieczorem do sklepu i odjezdzajac uslsyzalem tylko jeden brzdek i auto kompletnie stracilo naped......to normalne przy wersji 4 napedowej?

jam wiem ze na osi jest roznicowka ale przecie padla przednia os a tylnia tez przestaje pracowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torsen tak działa. Jest w stanie przekazać na oś o lepszej przyczepność w przybliżeniu do 3 razy tyle momentu ile jest w stanie przenieść oś o gorszej przyczepności. Przednia oś z ukręconym przegubem jest w stanie przenieść 0NM. Tylna w takim wypadku 3 x 0NM. Dlatego stoisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torsen tak działa. Jest w stanie przekazać na oś o lepszej przyczepność w przybliżeniu do 3 razy tyle momentu ile jest w stanie przenieść oś o gorszej przyczepności. Przednia oś z ukręconym przegubem jest w stanie przenieść 0NM. Tylna w takim wypadku 3 x 0NM. Dlatego stoisz.

czyli to nie skrzynia?sprzeglo?most?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci napisałem jak działa Torsen, a co Tobie padło to najpewniej powie Ci mechanik jak odstawisz auto do warsztatu.

nie mogles sklamac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fusow ciezko sie wrozy. Moze to byc wszystko. ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

moglo mi sie nawet skonczyc paliwo i dlatego nie moglem dalej ejchac a silnik dalej rpacowal...................ale na serio jak padl przegub co ejst bardzo mozliwe bo jak mowie jezdzilem tak juz dlugo na bardzop strzelajacym(doslownie on az strzelal po prostej a keidy skrecalem to tak walilo w bude ze az ludzie sie ogladali tak polos przeskakiwala) to mozliwe ze zupelnie stracilem naped nawet na tylna os?to mnie bardzo martwi...dodam tylko ze na zadnym biegu nie da rady drgnac auta...wsteczny etsh nie reaguje.....przy popuszczaniu sprzegla silnik normalnie sie wkreca a z przodu slychac tylko glosne terkotanie

Edytowane przez zwalowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro żydziłeś 60zł na przegub to "stanełeś" :D

ten co strzelal kosztowal 180 sprowadzany z francji czy szwecji c.uj nie pamietam.....mial byc podobno lepszy ale padl po 3 latach bo jezdzilem kolo roku ebz gumy(kompletnie bez) bo cos w nia wyjebalo jak szalalem po lesie i zerwalo.......ale nie to jest tematem...prosze jednak o konkrety

a i kolejna sprawa......auto stoi teraz na parkingu sklepowym i musze auto jakos dostarczyc do mechanika......czy wolne delikatne holowanie na lince czemus zagraza?uszkodzi sie cos?dodam ze pchac go recznie sie dalo bez problemu i nie slychac bylo niepokojacych dzwiekow z tym ze wiadomo nawet 5 na godzine nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ci sie uszkodzi podczas holowania jak tylko kola sie obracają ? Pewnie kulki z przegubu wypadły i po sprawie.

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup mu GSP za 60zł, pojedź na parking i załóż ten przegub i nie będziesz miał się nad czym zastanawiać.

Co ci sie uszkodzi podczas holowania jak tylko kola sie obracają ?

No ja bym się trochę obawiał czy frez na półośce się przypadkiem nie zerwie. Holowałbym, ale po uprzednim sprawdzeniu jak to wygląda.

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ci sie uszkodzi podczas holowania jak tylko kola sie obracają ? Pewnie kulki z przegubu wypadły i po sprawie.

ale beda sie obracac 3 osie a jedna nie bedzie napedzana kolem......nie rozwali sie jakis mechanizm w srzkyni w moscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup mu GSP za 60zł, pojedź na parking i załóż ten przegub i nie będziesz miał się nad czym zastanawiać.

Co ci sie uszkodzi podczas holowania jak tylko kola sie obracają ?

No ja bym się trochę obawiał czy frez na półośce się przypadkiem nie zerwie. Holowałbym, ale po uprzednim sprawdzeniu jak to wygląda.

nie dam rady tego zrobic bo raz ze tego nie robilem a dwa nie mam zbytnio czym a trzy to prywatny parking intermarshe wiec zaraz by mi problemu narobili pewnie ze sobie warsztat robie z parkingu dla klientow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaoszczędziłeś na jedno tankowanie. A teraz kombinować trzeba

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup mu GSP za 60zł, pojedź na parking i załóż ten przegub i nie będziesz miał się nad czym zastanawiać.

Co ci sie uszkodzi podczas holowania jak tylko kola sie obracają ?

No ja bym się trochę obawiał czy frez na półośce się przypadkiem nie zerwie. Holowałbym, ale po uprzednim sprawdzeniu jak to wygląda.

nie dam rady tego zrobic bo raz ze tego nie robilem a dwa nie mam zbytnio czym a trzy to prywatny parking intermarshe wiec zaraz by mi problemu narobili pewnie ze sobie warsztat robie z parkingu dla klientow

na polos mam wyjebane w calosci bo mam druga z obiema przegubami.....chyba mechanik ebdzie mial mniej roboty z przelozeniem calej polosi niz zmiana przegubu..ylko wy***ie stara ukrecona i wstawi sprawna.....ta co mamw zapasie jest od 1.8 zwyklej oski polift..bedzie pasowac no nie?

Nic nie rozwali

miales tak ze jestes pewien?

nastepne pytanie

czy podczas holowania polos nie wypadnie i nie bedzie leciec po ziemi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie boisz o takie rzeczy, to czy nie łatwiej załatwić jakiś ciągnik? podniesie Cie z przodu i nic Ci sie nie pourywa. Nie rozumiem jak można jeździć z takim przegubem, to norma że jak coś jeb*ie to konkretnie i będa większe wydatki, no i więcej problemów. Na przyszłość naprawiaj coś zaraz po tym jak coś zostanie zdiagnozowane, a nie jeździj "bo mechanik powiedział że pohula"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mechanik mówił jeździć, nic sie nie martwic tylko obserwować :lol: , ciągnikiem jak by przód podniósł to smiesznie by to wyglądało.

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...