Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klucz dynamometryczny w Lidlu


lukirks83

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to powerfix, jak za tę cenę to dobry klucz do użycia dwa razy w roku.

Nawet jak padnie mechanizm to masz klucz z długą rączką, przedłużkę i 3 nasadki.

Edytowane przez soulmaster3m
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go w zeszłym, roku i nie narzekam, solidnie wykonany, ma znak jakości GS i TÜV, w instrukcji zalecane kalibrowanie po 12 miesiącach, porownywalem go z profesjonalnym kluczem i nawet trzymie parametry, do amatorskiego zastosowania w domu jak najbardziej się nadaje.

Edytowane przez adrian242424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczy trochę mam, mam już grzechotkę, z śrubokrętem z powerfix`a 1/4" i w sumie daje rade już z rok, nie mam warsztatu samochodowego, ale trochę się grzebie :) Brak tylko magnesowych końcówek wielki minus :) Tylko z drugiej strony, często Wam się przydaje taki klucz ? Jakoś zawsze kręciłem z tata zwykłymi i brak jakiś defektów :)


Kupiłem go w zeszłym, roku i nie narzekam, solidnie wykonany, ma znak jakości GS i TÜV, w instrukcji zalecane kalibrowanie po 12 miesiącach, porownywalem go z profesjonalnym kluczem i nawet trzymie parametry, do amatorskiego zastosowania we domu jak najbardziej się nadaje.

A taka kalibrację idzie zrobić samodzielnie ? Czy trzeba to gdzieś wysłać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze komplet poligonów z lidla, nie wiem czy to powerfix`y były, każdy jeszcze cały. Ostatnio nawet wahacze ze mną zmieniały ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały sprzęt z lidla jest niemiecki i produkowany przez firmę Abraham Diederichs w Wuppertal. Większość wykonana ze stali chirurgicznej lub utwardzonej i są lepsze od niejednego chinola które sprzedawane są po cenie wyższej niż sprzęt z lidla. Dzisiaj ja kupiłem 3 klucze dla znajomych a facet zabrał chyba ze 20 i zostało tylko pare. Pewnie na allegro będą po 130 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam sporo narzędzi z lidla i nic złego nie mogę powiedzieć. Walizka z grzechotkami i różnymi końcówkami przedłużkami itp, wiertła sds, jakieś bity i inne drobne szmele. Wszystko spełnia swoją funkcję. Do domowych zastosowań w zupełności wystarczają te narzędzia. Najbardziej zaskoczył mnie multitool za 10zł kupiony już chyba z 4 lata temu albo więcej. Z uwagi na cenę nie spodziewałem się szału ale wziąłem bo fajnie wyglądał. Używam do dzisiaj i innego nie potrzebuję. Naprawdę jest solidny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka kalibrację idzie zrobić samodzielnie ? Czy trzeba to gdzieś wysłać ?

Oddaje się do specjalnych instytucji, które wystawiają certyfikat, ale przy takim kluczu szkoda zachodu, klucze dynamometryczne kalibruje się gdy potrzebna jest dokładna siła dokręcenia, przy aucie w domu jak taki klucz pomyli się o 1-2Nm nie będzie różnicy, lepsze dokręcenie w okolicach zakładanych przez producenta, niż dowalić 2m rurą na siłe :D

PS. Dobre klucze dynamometryczne zaczynają się od 500zł w górę, wszystko poniżej to to samo co z Lidla.

Edytowane przez adrian242424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych kluczy podobno warto kupić firmy King Tony, ma certyfikat itp.

Byłem dzisiaj w Lidlu, leżała ostatnia sztuka to wziąłem, sam nie wiem po co mi to, jedynie koła dokręcać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz powinien mieć certyfikat z opisem odchyleń pomiarów. Ja kupiłem dwa dynamonetry (mały i duzy) johnswera z certyfikatem i zadowolony jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...