Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolizja Audi a4 b6 avant


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio miałem kolizję po którym niestety moje auto wygląda tak:

2vsogew.jpg

2druu4g.jpg

2gtunuu.jpg

11wczea.jpg

2r4jxop.jpg

Postanowiłem naprawić samochód z OC sprawcy i rzeczoznawca po oględzinach auta wysłał mi taki oto kosztorys:

s2ack5.jpg

Dla mnie wycena wyszła ogólnie śmieszna jak na szkody, które mam... nie mam policzonej porysowanej felgi oraz wrzucony mam zamiennik listwy i nie wiem powiedzcie mi czy te koszty robocizny nie są zaniżone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem ekspertem ale się wypowiem :D

nie wydaje mi się żeby cena była zaniżona 8200 netto za błotnik, drzwi tylne i kawałek przednich + ta felga.

jeżeli chodzi o nieuwzględnioną felgę to możesz odwołać się do decyzji i jest duża szansa że coś wywalczysz.

oni wysyłają taką wstępną wycenę, jeden klepnie a drugi będzie się kłócił.

oczywiście to tylko moja opinia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztorys jest sporządzony prawie poprawnie (z zamienników masz tylko listwę drzwi), jednak stawka rbg jest rażąco zaniżona, bo za 52 zł netto, to roboty moze się podjąć jakiś Janusz w swojej stodole. Na feldze masz wyraźne ślady uderzenia i przetarcia. Powinieneś więc poruszyć ten temat w odwołaniu. Ponadto sugerowałbym podjechanie do jakiegoś warsztatu na pomiar geometrii. Moim zdaniem zawieszenie tylnego koła wymaga sprawdzenia i ewentualnego zgłoszenia ubezpieczycielowi nieujawnionych dotąd uszkodzeń.

Edytowane przez hak64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie co to jest za rabat naliczony -50% w sumach kosztów naprawy? Bo wyszło, że do wypłaty jest naliczone ponad 10000 zł a po rabacie 5000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


powiedzcie co to jest za rabat naliczony -50%

No patrz - nie zwróciłem uwagi na ten "szczegół". Sądziłem, że ubezpieczyciele już zaprzestali tego przekrętu. To bezprawne założenie ubezpieczyciela (nie można bowiem z góry zakładać, że taki rabat jest możliwy do uzyskania), że poszkodowany otrzyma rabat w sieci naprawczej. Z jednej strony to dobrze, że w ten sposób chcieli cię "przekręcić", bo ewentualna skarga do rzecznika finansowego i KNF powinna nieco utemperować ich zapędy. Ponadto, w takiej sytuacji złożenie pozwu do sądu jest jak najbardziej zasadne, a sprawa wygrana, gdyż istnieje wiele orzeczeń (w tym i SN) rozwiewających wątpliwości w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz auto zrobić dla siebie nie zarabiając na szkodzie, oddaj auto do serwisu na naprawę bezgotówkową, weź auto zastępcze i problem masz z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...