Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z turbina ?


bubus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od czasu gdy kupiłem auto borykalem się z przeladowywujaca turbinką. W końcu chciałem się uwolnić od tego i postanowiłem kupić regenerowana na gwarancji. Znalazłem pierwsza lepsza na allegrogo i kupiłem. W tamtą sobotę wymieniłem turbine, sprawdziłem autko śmigalo, japa sie cieszyłea lecz nie długo. Następnego dnia w sobotę miałem daleka podróż. Ponad 1k km. Po przejechaniu 200km autko dostało nagle dziwnych drgań podczas przyspieszania. Autko kręci max do 3 tysięcy może delikatnie ponad lecz przy obrotach 2500 około wpada w straszne drgania i nie ciągnie. Później było tylko gorzej. Zapchal się dpf rodlaczylo turbo i tryb awaryjny. Lecz byłem już w trasie więc jakoś dojechałem i wróciłem.. dpf 100procent zapchany. Dziś go wypalilem ale to nic nie pomogło. Myślałem że może sie coś przypchal ale nie. Dziś do 6% wywaliłem błąd znikł lecz autko dalej dziwnie reaguje na gaz. Zastanawiam się teraz czym to może byś spowodowane. Sprawdziłem egr czy się nie blokuje, przepustnice też rozebralem i też jest git. Nie mam pomysłu co to mogło by być. Turbo pod kompem pokazuje że normalnie do 2500 bara pompuje i nie widać by to z nim był problem.

Dodatkowo nagrałem filmik filmik i wstawiłem na yt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że robiłeś jakąś diagnostykę komputerową.

Nie wykazało żadnych błędów?

Pierwsze co dla testów zaślepiłbym zawór EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź komprechę na garnkach, może może po wymianie turbiny silnik połknął coś co zalegało lub zostało niepatrznie zostawione w dolocie podczas wymiany turbulum :decayed:

Objawy wskazują na taką możliwość :decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie takie same objawy, i niestety przychylne się do słów Piotrka ze to ...możliwe brak kompresji. W moim przypadku również nie było żadnego błędu silnik pracował normalnie oprócz tego ze telepalo buda.Podczas jazdy gdy dodawałam gazu w granicach obrotów jak u ciebie objaw był taki sam. Wpadła mi do czwartego cylindra klapka od kolektora ssacego.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko nie chce zakładać nowego tematu

ale chodzi Turbinę bo na Allegro pojawiło się ogłoszenie ale coś podejrzanie chyba niska cena...

dacie jakąs opinie ?

http://allegro.pl/turbo-audi-a4-2-0-tdi-170-km-brd-bva-53039880109-i6628933478.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko nie chce zakładać nowego tematu

ale chodzi Turbinę bo na Allegro pojawiło się ogłoszenie ale coś podejrzanie chyba niska cena...

dacie jakąs opinie ?

http://allegro.pl/turbo-audi-a4-2-0-tdi-170-km-brd-bva-53039880109-i6628933478.html

Turbo jest regenerowane, nie wiadomo na jakich częściach, zdjęcia nie ma więc dlatego taka niska cena :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Awaria autka okazała się błahostką chodź słono mnie kosztowała. Oddałem auto do specjalistów w szczecinie i po 2 dniach zdiagnozowali usterkę. Przed wymiana turbinki miałem robioną zmianę oleju, przy czym rownież wymieniłem filtr paliwa i to waśnie on okazał się być przyczyną tego szarpania i w ogole całego tego g****.. Jeśli będziecie mieli podobny problem to polecam zacząć od wymiany filtra paliwa:) Pozdrawiam

ps ja brałem do mojej 140 BPW też z allegro, całość z uszczelkami 800 mnie wyszła

Edytowane przez bubus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Awaria autka okazała się błahostką chodź słono mnie kosztowała. Oddałem auto do specjalistów w szczecinie i po 2 dniach zdiagnozowali usterkę. Przed wymiana turbinki miałem robioną zmianę oleju, przy czym rownież wymieniłem filtr paliwa i to waśnie on okazał się być przyczyną tego szarpania i w ogole całego tego g****.. Jeśli będziecie mieli podobny problem to polecam zacząć od wymiany filtra paliwa:) Pozdrawiam

ps ja brałem do mojej 140 BPW też z allegro, całość z uszczelkami 800 mnie wyszła

a wymiana ile cie kosztował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...