Skocz do zawartości
IGNOROWANY

żarówki LED H7


KoD1K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Panie i Panowie co myślicie o tym?:

http://allegro.pl/zarowka-zestaw-led-h7-8000lm-philips-luxeon-zes-fv-i6482745417.html

ktoś używa/używał? testował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlag tego nie sprawdziłem.. a ktos ma godne polecenia?

Żarówki h7 led i inne nie mają homologacji.

Edytowane przez hejneken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie zamontowalem cos takiego:

https://www.amazon.co.uk/Xprite-Philips-Luxeon-Headlight-Temperature/dp/B0183EEAC8/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1478032965&sr=8-3&keywords=h7+lumileds

oczywiscie nie za taka cene. Bez tych wszystkich dodatkowych szkielek kwarcowych itp. Wszystko ladnie sie chowa w lampie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledy dają radę tylko mam soczewki zmatowione (czas robi swoje) będę je polerował, i różnica będzie. Narazie jest coś pomiędzy HID i Xenon.

Zdjęcia są robione w deszczu czego chyba nie widać. 6000K 8000lm.

Ogólnie duży plus.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytajcie testy tych "ledów"...

światłą wydaje się dużo przed autem, ale zasięgu brak ze względu na geometrię tych "żarówek", one dają dużo światła, dużo więcej jak żarówki - tylko nie tam gdzie potrzeba...

Montujcie dalej to gó...o i oślepiajcie wszystkich innych... :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

HID = XENON tak poza tym...

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/test-led-y-zamiast-zarowek-sprawdzamy-zestaw-do-przerobki-oryginalnych-swiatel/je5vbp

LEDy fabryczne nie mają nic wspólnego z takimi wynalazkami... to są całe moduły z optyką i chłodzeniem, a nie "żaróweczki" wstawione w normalne lampy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytajcie testy tych "ledów"...

światłą wydaje się dużo przed autem, ale zasięgu brak ze względu na geometrię tych "żarówek", one dają dużo światła, dużo więcej jak żarówki - tylko nie tam gdzie potrzeba...

Montujcie dalej to gó...o i oślepiajcie wszystkich innych... :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

HID = XENON tak poza tym...

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/test-led-y-zamiast-zarowek-sprawdzamy-zestaw-do-przerobki-oryginalnych-swiatel/je5vbp

LEDy fabryczne nie mają nic wspólnego z takimi wynalazkami... to są całe moduły z optyką i chłodzeniem, a nie "żaróweczki" wstawione w normalne lampy...

Z tego co czytam to kolega bardziej teoretyk

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytajcie testy tych "ledów"...

światłą wydaje się dużo przed autem, ale zasięgu brak ze względu na geometrię tych "żarówek", one dają dużo światła, dużo więcej jak żarówki - tylko nie tam gdzie potrzeba...

Montujcie dalej to gó...o i oślepiajcie wszystkich innych... :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

HID = XENON tak poza tym...

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/test-led-y-zamiast-zarowek-sprawdzamy-zestaw-do-przerobki-oryginalnych-swiatel/je5vbp

LEDy fabryczne nie mają nic wspólnego z takimi wynalazkami... to są całe moduły z optyką i chłodzeniem, a nie "żaróweczki" wstawione w normalne lampy...

Z tego co czytam to kolega bardziej teoretyk

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kolega nie jedne lampy już przerobił, sam wycinał przysłony projektorów i zmieniał ich kształt, robił bihalogeny ze zwykłych projektorów h7 jak jeszcze chińczyk nie wiedział co to "hid", do tego ma pół szafki różnych ledów i zajmuje się między innymi projektowaniem oświetlenia... Co za tym idzie potrafi czytać dane techniczne, wie jak powinien wyglądać idealny rozkład światła i nie wierzy ślepo w lumeny i waty z kolorowego pudełka od chinczyka... ;-)

Pozdrawiam...

> Wysłane przez Tapatalka <

Edytowane przez pawelosinski83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytajcie testy tych "ledów"...

światłą wydaje się dużo przed autem, ale zasięgu brak ze względu na geometrię tych "żarówek", one dają dużo światła, dużo więcej jak żarówki - tylko nie tam gdzie potrzeba...

Montujcie dalej to gó...o i oślepiajcie wszystkich innych... :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

HID = XENON tak poza tym...

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/test-led-y-zamiast-zarowek-sprawdzamy-zestaw-do-przerobki-oryginalnych-swiatel/je5vbp

LEDy fabryczne nie mają nic wspólnego z takimi wynalazkami... to są całe moduły z optyką i chłodzeniem, a nie "żaróweczki" wstawione w normalne lampy...

Tak jest. Reflektor ma odbłyśnik i ew soczewkę przewidzianą do danego typu źródła światła i zastosowania. Taka dioda led w smd ma jakiś kąt świecenia, przekłada się to na charakterystykę "ledżarówki" i nijak ma się ona do normalnego halogena. Wynalazki typu led h7, nie mają sensu też ze względu na temperaturę pracy. Będą się one grzały za mocno bez względu na to ile tych małych pseudo radiatorów mają z tyłu, bo klosze od halogenów nie są przewidziane do oddawania ciepła :P Dzięki temu te "super ledy h7" za ileś tam złotych będą za chwile świeciły 30% słabiej i kasa wywalona w błoto :P A no i jeszcze trzeba dać rezystory, żeby błąd spalonej żarówki nie wyskakiwał, które dodatkowo dogrzewają wszystko. Bezsens w czystej postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapakował ktoś to do bi xenonów jako długa H7? jest wstanie taka zaróweczka coś wiecej oświetlić ? Nie ukrywam ze jak masz xen. led w postoju i wszystko ładnie ma niebieską poswiate, a ta żółta długa dość mocno psuje efekt ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Night breaker +130% w h7 wloz jesli masz bixy, drogowe wtedy swieca naprawde ladnie. Mam u siebie soczewke b8+ wlasnie night breakera osram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tez właśnie ledy H7 i jestem mega zadowolony. Pewnie ze bixy są sto razy lepsze ale w porównaniu do zwyklych h7 to ledy dają dużo lepsze światło i wygląd oczywiście. Dobra alternatywa do hidów bo nie potrzebne są spryski :) A co do legalności? Nie ma przepisu ze nie wolno. Homologacja lamp jest na H7 i te zarówki też są H7 ale w technologii led. Ja i kilku znajomych na takich jeździ i nie raz miałem ja kontrole jak i oni i niebiescy pytali tylko czy to ksenon a jak powiedziałem ze led to więcej rozmowy nie było. A co do oślepiania to dobrze ustawione nie mają prawa oślepiać no bo jak? soczewka odcina strumień światła. I nie grzeją sie aż tak strasznie. Tragedii nie ma. Takie moje zdanie ale może ktoś wie lepiej niech się wypowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2017 o 21:39, kiedrus napisał:

A ja mam tez właśnie ledy H7 i jestem mega zadowolony. Pewnie ze bixy są sto razy lepsze ale w porównaniu do zwyklych h7 to ledy dają dużo lepsze światło i wygląd oczywiście. Dobra alternatywa do hidów bo nie potrzebne są spryski :) A co do legalności? Nie ma przepisu ze nie wolno. Homologacja lamp jest na H7 i te zarówki też są H7 ale w technologii led. Ja i kilku znajomych na takich jeździ i nie raz miałem ja kontrole jak i oni i niebiescy pytali tylko czy to ksenon a jak powiedziałem ze led to więcej rozmowy nie było. A co do oślepiania to dobrze ustawione nie mają prawa oślepiać no bo jak? soczewka odcina strumień światła. I nie grzeją sie aż tak strasznie. Tragedii nie ma. Takie moje zdanie ale może ktoś wie lepiej niech się wypowie ;)

odgrzeje temat. Obecnie jeżdżę na night breakach,,,i nie ma tragedii ale zastanawiam się czy dać 120zl na kolejny zestaw czy może właśnie zastosowac taki zestaw led ale pytanie jaki polecasz ? jest tego troszkę 

nie chcę w ciemno kupować zestawu za 300zl z mocą 80w jeśli np ten
http://allegro.pl/zestaw-led-cree-h11-60w-7200lm-zarowki-3-gen-fv-i6101376487.html?reco_id=507cf1d7-39bc-11e7-8b9e-02a0cd4b9c7e&ars_rule_id=201

będzie wystarczający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...