Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Mocne uderzenie po odjęciu i dodaniu gazu.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Mam problem ze swoja B6. Jadąc powiedzmy 80 km/h na 5 biegu puszcze gaz całkiem i gdy dodaje go znów czuć silne uderzenie. Czuć tak jakby silnik ze skrzynią przesuwał się. Uderzenie jest mocne, głuche jakby ktoś przywalił od spodu w podłoge. Wymieniłem odbój przedni, poduszki silnika, skrzyni. Dwumasa i sprzęgło mają niecałe 7 tyś. przejechane. Nie mam już pojęcia co to może być, a jest to dość uciążliwe. Prosze Was bardzo o pomoc!

Opublikowano

Może jakiś luz w mechanizmie różnicowym? Poruszaj półosiami na sucho.

Opublikowano
  • Autor

Może jakiś luz w mechanizmie różnicowym? Poruszaj półosiami na sucho.

Mechanizm różnicowy sprawdzony.Wszystko ze skrzynią ok. Przeguby nowe. Luz jest dosłownie minimalny.

Opublikowano

Stawiam na półosie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

A może stuka Ci coś w zawieszeniu?

Opublikowano

Za takie objawy odpowiada jakiś luz w układzie przeniesienia napędu lub przednim zawieszeniu ( zakładam że opis w profilu jest prawidłowy i Twoje auto to ośka ) :decayed:

Żeby go zlokalizować to potrzebny jest kanał lub podnośnik najazdowy i druga osoba do pomocy.

Pomocnik wjeżdża na kanał lub podnośnik zaciąga ręczny , naciska hamulec zasadniczy i próbuje ruszyć autem na przemian do pzodu i do tyłu, a ty nasłuc**jesz i obserwujesz po kolei wszystkie elementy przeniesienia napędu, zawieszenia silnika i przedniego zawieszenia :hi:

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
  • Autor

Zawieszenie wymieniałem w sierpniu. Kompletny przód. Nie mam pojęcia już co to może być.


Za takie objawy odpowiada jakiś luz w układzie przeniesienia napędu lub przednim zawieszeniu ( zakładam że opis w profilu jest prawidłowy i Twoje auto to ośka ) :decayed:

Żeby go zlokalizować to potrzebny jest kanał lub podnośnik najazdowy i druga osoba do pomocy.

Pomocnik wjeżdża na kanał lub podnośnik zaciąga ręczny , naciska hamulec zasadniczy i próbuje ruszyć autem na przemian do pzodu i do tyłu, a ty nasłuc**jesz i obserwujesz po kolei wszystkie elementy przeniesienia napędu, zawieszenia silnika i przedniego zawieszenia :hi:

Napęd przód. Nie jestem zielony w mechanice. Ale naprawde już nie wiem za co sie zabrać. :/

Opublikowano

Przegub wewnętrzny

Opublikowano
  • Autor

Przegub wewnętrzny

Obydwa nowe. :/

Opublikowano

To zostaje skrzynia jak juz wszystko powymieniałes

Wieszaki wydechu wszystkie są?

Lewarek sie wychyla i rusza tył przód przy dodawaniu odpuszczaniu gazu?

Opublikowano
  • Autor

To zostaje skrzynia jak juz wszystko powymieniałes

Wieszaki wydechu wszystkie są?

Lewarek sie wychyla i rusza tył przód przy dodawaniu odpuszczaniu gazu?

Wieszaki wydechu wszystkie. Lewarek właśnie sie wychyla przy tym uderzeniu. A skrzynie wsadziłem "nową" używaną kilka dni temu i jest identycznie jak było na wcześniejszej. :/

To zostaje skrzynia jak juz wszystko powymieniałes

Wieszaki wydechu wszystkie są?

Lewarek sie wychyla i rusza tył przód przy dodawaniu odpuszczaniu gazu?

Wieszaki wydechu wszystkie. Lewarek właśnie sie wychyla przy tym uderzeniu. A skrzynie wsadziłem "nową" używaną kilka dni temu i jest identycznie jak było na wcześniejszej. :/

Dziwne, że objawy są identyczne na obydwu.

Opublikowano

sprawdź dokładnie te nowe przeguby.

jakiś czas temu miałem podobnie poleciał przeguby wsadziłem nowe ze sklepu i okazało się że miały takie luzy że na podnośniku obracając kołem zanim ruszył wewnętrzny przegub koło z półośka zrobiło 5- 8cm ruchu obrotowego i dopiero zaczął być przekazywany ruch na skrzynie.......

Opublikowano
  • Autor

sprawdź dokładnie te nowe przeguby.

jakiś czas temu miałem podobnie poleciał przeguby wsadziłem nowe ze sklepu i okazało się że miały takie luzy że na podnośniku obracając kołem zanim ruszył wewnętrzny przegub koło z półośka zrobiło 5- 8cm ruchu obrotowego i dopiero zaczął być przekazywany ruch na skrzynie.......

U mnie tego luzu na prawym jak i na lewym kole jest 2 może 3 cm max.

sprawdź dokładnie te nowe przeguby.

jakiś czas temu miałem podobnie poleciał przeguby wsadziłem nowe ze sklepu i okazało się że miały takie luzy że na podnośniku obracając kołem zanim ruszył wewnętrzny przegub koło z półośka zrobiło 5- 8cm ruchu obrotowego i dopiero zaczął być przekazywany ruch na skrzynie.......

U mnie tego luzu na prawym jak i na lewym kole jest 2 może 3 cm max.

Sprawdzałem na podniesionym aucie oczywiście. Prawa i lewa strona identycznie.

Opublikowano

To,w,tym twoim aucie zostało niewiele oryginalnych z niego części, poduchy dobrze założone? W odpowiednie otwory( wbrew pozorą są specjaliści którzy umieją je założyć w nie te otwory w łapie co należy),

poduchy oryginały? Sanki nie przestawione?

Opublikowano
  • Autor

To,w,tym twoim aucie zostało niewiele oryginalnych z niego części, poduchy dobrze założone? W odpowiednie otwory( wbrew pozorą są specjaliści którzy umieją je założyć w nie te otwory w łapie co należy),

poduchy oryginały? Sanki nie przestawione?

Poduchy oryginały AVON. Na bank są w dobre otwory. Sanki ok. Tak samo sanki od skrzyni luzowałem odpalałem auto, żeby niby sie ułożyło ... oczytałem sie na forum różnych rzeczy i próbowałem, ale niestety nic nie pomogło.

Opublikowano

Zawieszenie wymieniałem w sierpniu. Kompletny przód. Nie mam pojęcia już co to może być.

Za takie objawy odpowiada jakiś luz w układzie przeniesienia napędu lub przednim zawieszeniu ( zakładam że opis w profilu jest prawidłowy i Twoje auto to ośka ) :decayed:

Żeby go zlokalizować to potrzebny jest kanał lub podnośnik najazdowy i druga osoba do pomocy.

Pomocnik wjeżdża na kanał lub podnośnik zaciąga ręczny , naciska hamulec zasadniczy i próbuje ruszyć autem na przemian do pzodu i do tyłu, a ty nasłuc**jesz i obserwujesz po kolei wszystkie elementy przeniesienia napędu, zawieszenia silnika i przedniego zawieszenia :hi:

Napęd przód. Nie jestem zielony w mechanice. Ale naprawde już nie wiem za co sie zabrać. :/

A sprawdzałeś już luzy w sposób który Ci wyżej opisałem ?

To że już prawie wszystko wymieniłeś to już wiemy , mimo to trzeba systematycznie (nie pomijając niczego), wszystko od nowa posprawdzać może coś przeoczyłeś :hi:

Opublikowano
  • Autor

To,w,tym twoim aucie zostało niewiele oryginalnych z niego części, poduchy dobrze założone? W odpowiednie otwory( wbrew pozorą są specjaliści którzy umieją je założyć w nie te otwory w łapie co należy),

poduchy oryginały? Sanki nie przestawione?

Poduchy oryginały AVON. Na bank są w dobre otwory. Sanki ok. Tak samo sanki od skrzyni luzowałem odpalałem auto, żeby niby sie ułożyło ... oczytałem sie na forum różnych rzeczy i próbowałem, ale niestety nic nie pomogło.

A co do skrzyni jeszcze, to byłem dzisiaj u gościa od skrzyni właśnie i powiedział, że wszsytko ok. Nie ma sie do czego doczepić. Biegi wchodzą gładko, pracuje cicho. Zalałem jej nowy olej Mobila 75w90.

Zawieszenie wymieniałem w sierpniu. Kompletny przód. Nie mam pojęcia już co to może być.

Za takie objawy odpowiada jakiś luz w układzie przeniesienia napędu lub przednim zawieszeniu ( zakładam że opis w profilu jest prawidłowy i Twoje auto to ośka ) :decayed:

Żeby go zlokalizować to potrzebny jest kanał lub podnośnik najazdowy i druga osoba do pomocy.

Pomocnik wjeżdża na kanał lub podnośnik zaciąga ręczny , naciska hamulec zasadniczy i próbuje ruszyć autem na przemian do pzodu i do tyłu, a ty nasłuc**jesz i obserwujesz po kolei wszystkie elementy przeniesienia napędu, zawieszenia silnika i przedniego zawieszenia :hi:

Napęd przód. Nie jestem zielony w mechanice. Ale naprawde już nie wiem za co sie zabrać. :/

A sprawdzałeś już luzy w sposób który Ci wyżej opisałem ?

To że już prawie wszystko wymieniłeś to już wiemy , mimo to trzeba systematycznie (nie pomijając niczego), wszystko od nowa posprawdzać może coś przeoczyłeś :hi:

Najchętniej to dałbym to auto komuś naprawde kumatemu do sprawdzenia.

Opublikowano

Napisano dziś, 21:15
Robero321, dnia 31 Paź 2016 - 21:05, napisał:
sprawdź dokładnie te nowe przeguby.

jakiś czas temu miałem podobnie poleciał przeguby wsadziłem nowe ze sklepu i okazało się że miały takie luzy że na podnośniku obracając kołem zanim ruszył wewnętrzny przegub koło z półośka zrobiło 5- 8cm ruchu obrotowego i dopiero zaczął być przekazywany ruch na skrzynie.......
U mnie tego luzu na prawym jak i na lewym kole jest 2 może 3 cm max.

Chyba żartujesz ?????

tam praktycznie nie powinno być luzu w ogóle...

U siebie wypierdzieliłem po jakimś czasie te chińskie gówno za w huk kasy wsadziłem za 50 zł całe sprawne półośki ORI używki i jak ręką odjął...


dodatkowo jeszcze wymieniłem poduszki pod silnikiem i ta z przodu ale to po jakimś czasie

Opublikowano
  • Autor

Napisano dziś, 21:15

Robero321, dnia 31 Paź 2016 - 21:05, napisał:

sprawdź dokładnie te nowe przeguby.

jakiś czas temu miałem podobnie poleciał przeguby wsadziłem nowe ze sklepu i okazało się że miały takie luzy że na podnośniku obracając kołem zanim ruszył wewnętrzny przegub koło z półośka zrobiło 5- 8cm ruchu obrotowego i dopiero zaczął być przekazywany ruch na skrzynie.......

U mnie tego luzu na prawym jak i na lewym kole jest 2 może 3 cm max.

Chyba żartujesz ?????

tam praktycznie nie powinno być luzu w ogóle...

U siebie wypierdzieliłem po jakimś czasie te chińskie gówno za w huk kasy wsadziłem za 50 zł całe sprawne półośki ORI używki i jak ręką odjął...

dodatkowo jeszcze wymieniłem poduszki pod silnikiem i ta z przodu ale to po jakimś czasie

Masz dojscie do jakichś sprawdzonych używek?

Opublikowano

kupowałem na aledrogo ale trzeba uważać bo można kopić już z podróbą...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.