Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek płynu chłodniczego po ostygnięciu silnika 1.8T BFB


szymipeo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jest to mój pierwszy temat i chciałbym się w nim zapytać czy wiecie może jaka jest przyczyna wycieku płynu chłodniczego w silniku 1.8T BFB z przodu, lewa strona? Wyciek jest wręcz prawie przed przednim lewym kołem, plama zawsze takiej samej wielkości. + Do wycieku następuje tylko po ostygnięciu silnika. Nie cieknie w czasie jego pracy, bądź jak już się nagrzeje. Ostatnio po 2 godzinach zajrzałem i nie było jeszcze plamy, a z rana już tak. Bardzo proszę o pomoc, rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiorniczek pekl albo ktorys przewod

Jakie koszta przewidujesz? Bo nie mam kompletnego pojęcia w tym temacie, a nie chce też pojechać do mechanika i żeby ten wcisnął mi kit.

albo sie rozszczelnila pompa wody

Na pewno wiem, że mam uszkodzony termostat, ale nie sądzę żeby miał coś wspólnego z wyciekiem w tym miejscu. A da się to jakoś naprawić czy tylko wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszta, zalezy, plastik da sie pospawac, nowy ori zbiorniczek to pewnie ze 150zł, zamiennikow nie polece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też obudowa termostatu pekła (materiał się zestarzał) u mnie tak było. Po wymianie wycieki ustały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też obudowa termostatu pekła (materiał się zestarzał) u mnie tak było. Po wymianie wycieki ustały.

ale termostat nie bedzie ci ciekł aż przy kole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało, to okazała się wina reduktora od gazu BRC, może jakbym wspomniał, że posiadam gaz padałyby inne odpowiedzi :D Nieszczelne były uszczelki tuż przy nim i stamtąd ciekło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...