Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile wam ubywa oleju ?


Dawidepd

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie kopci ale ubywa. Olej catrol magnatec 10w40. Patrzac na silnik widac ze troche ulany jest ale ogolnie w paru miejscach. Moim zdaniem tak jak by byl nie wiem za zadki i gdzies szczelinami by uciekal ?? Jest taka opcja ?? Widzialem polecacie tu ten czerwony olej Valvoline. Gdzie najlepiej kupic zeby miec pewnosc ze bedzie dobry ze nie stoi na magazynie juz ktorys rok. CO polecicie mi zrobic zeby nie lecial tak olej ?/ Nie kopci oleju raczej tez nie bierze. Raczej wywala go miejscami gdzies. NIe mam jak sprawdzc od dolu bo nie mam zadnego kanalu. A ogolnie od dolu mam oslone . Przejechalem juz kolo 8 tys na tym oleju. Wiec dobije do 10 i wymienie, bo raczej nie ma sensu za czesto go wymieniac teraz co ??


Zauważyłem dodatkowo na bagnecię takie malutkie bombelki. Gdzieś dziura łapie lewe powietrze? ? Co może być
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zauważyłem dodatkowo na bagnecię takie malutkie bombelki. Gdzieś dziura łapie lewe powietrze? ? Co może być

Bąbelki jakby małe oczka rosołowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego olej jak wycieka tzn ze masz wyciek i trzeba uszczelnic a, nie kombinowac ze za rzadki. Castrol to shit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą uszczelki pod miską - 1-1,5 litra na 10kkm, po 0,5-1 na 10kkm. Teraz jestem po czyszczeniu turbo i się okazało, że lało się z powrotu oleju, weszła nowa uszczelka i na razie susza. Mogę śmiało powiedzieć, że około 0,5 na 10kkm.

Że co? Diesel uzyskuje temp. roboczą po przejechaniu 20km?

Chyba w mrozie -15 i jak ostro grzejesz w budzie.

Nie utożsamiaj temperatury chłodziwa z nagrzaniem motorowni: chłodziwo 90C, a jak temp oleju, turbo, kata (o ile jest), innych elementów?

Olej chłodzony jest cieczą chłodzącą. Więc logicznie mysląc - jesli na blacie jest 90+- stopni, to temperatura oleju nie odbiega znacząco.

Olej w początkowej fazie jest podgrzewany do temperatury roboczej a potem chłodzony dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój AFN 1.9 po mieście ponad 1L na 10tyś.

Trasa 980km w te i z powrotem zero ubytku.

Valvoline max life 10W40 polecam.Dużo mniejsze zużycie oleju jak na

Liqui Moly MoS2 10W40 chociaż to olej lepszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...