Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 1.8T Quattro - chrobotanie przy ostrym skręcie w lewo (przód)


reizer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Przewertowałem wzdłuż i wszerz tematykę na naszym forum jednak nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić co jest przyczyną strasznego chrobotania - tylko i wyłącznie przy ostrym szybkim skręcie (prawa strona przód), mechanik stawia na łożysko, ja na przegub. Proszę oceńcie sami.

Jadę około 50km/h po czym dohamowuję do 30 i skręcam ostro w lewo nie używając już hamulca lecz dodając gazu (bez dodawania gazu ten sam efekt). Przez chwilę coś strasznie zaczyna chrobotać, a gdy wychodzę z zakrętu przestaje - po około 30 sekundach można wyczuć zapach spalenizny.

Co to może być ? Ja już całkowicie zgłupiałem :-/

Dzięki Serdeczne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądałeś pod auto? Może to przegub z rozwaloną już osłoną i wydostającym się smarem który jest rozrzucany? stąd zapach spalenizny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy ruszaniu ja skręconych kołach też chrobocze ?

Jeśli tak to obstawiam przegub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem.
Wymieniłem dwa przeguby zew. Końcówki drążków, ustawiłem zbieżność, i stukało dalej.
Kolej poszła na hamulce. Mówili, że może zacisk może klocek itd. I tak miałem zmienić to wymieniłem komplet przód i tył nowy ATE.
I dalej takie pukanie przy skręcie w prawą stronę.
W tej chwili nie wiem co można z tym zrobić bo auto miało niedawno wymieniane sprzęgło i przeszło totalny przegląd. Czekali na nowe sprzęgło to macali wszystko co było pod autem żeby nie tracić czasu na podnośniku. I nie znaleźli kompletnie nic co kwalifikuje się do wymiany.
Ręce opadają a Czarnulka sobie stuka delikatnie i wkurza ucho :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zimówki czy letnie?

U mnie przy temperaturach ujemnych letnie Pirelli też chrobotają przy max. skręcie gdy ruszam autem rano. Po nocy robią się twarde jak kamień :wink:

Na zimówkach tego zjawiska już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeyerBrown - jak zwykle najprostsze rozwiązania są najlepsze :-D

Wszystko w porządku, przegub i łożysko...Opony zmieniłem wczoraj i cisza!

Dziękuję Panowie!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zimówki czy letnie?

U mnie przy temperaturach ujemnych letnie Pirelli też chrobotają przy max. skręcie gdy ruszam autem rano. Po nocy robią się twarde jak kamień :wink:

Na zimówkach tego zjawiska już nie ma.

mi ostatnio chrobotało przy skręcie w lewo i prawo (tylko jak ruszałem z miejsca) na letnich oponach, zmieniłem na zimówki i za pierwszym razem gdy wyjechałem z garażu również zawyło, od kilku dni nic się nie dzieje, nic nie słychać.. może to faktycznie tylko opony. oddałem samochód na przegląd zawieszenia i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jeżeli chrobocze przy kręceniu na postoju mogą to być też łączniki stabilizatora.

Na "szarpakach" na stacji diagnostycznej wszystko wyjdzie :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...