Skocz do zawartości
IGNOROWANY

KOLIZJA A4 B6 AVANT (2002r) POMOC W UZYSKANIU ZADOWALAJACEGO ODSZKODOWANIA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


w piątek miałem kolizję, wymuszenie pierwszeństwa przez dziadka. Słyszałem, że istnieje możliwość spisania umowy wynajmu samochodu np. z kimś znajomym, i ubieganie się o późniejszy zwrot kosztów z PZU. Nie wiem tylko w jakich przedziałach cenowych (za dobę) mieszczą się takie wynajmy, ktoś coś może wie??


Poniżej umieszczam również zdjęcia "strat" jakie poniósł mój samochód i proszę o pomoc we wstępnej wycenie napraw.


Z góry dzięki.


29ngmkn.jpg2e0ppuv.jpg169lvrn.jpgx4q55l.jpgoi8w8g.jpg


Edytowane przez Maniek112233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2000 zł powinieneś się spokojnie zmieścić .

Maska do prostowania i malowania.

Błotnik do prostowania i malowania lub kupisz na szrocie za grosze i może uda ci się w tym samym kolorze trafić .

zderzak do spawania i malowania .

Nie wiem jak z lampą czy ma uchwyty połamane i czy głębokie rysy . Jeśli uchwyty całe i nie ma głębokich rys na kloszu to daj do polerki .

Jeśli ci nie zabrali dowodu rejestracyjnego to domowymi sposobami naprostuj ten błotnik tak aby nie było ostrych krawędzi i sklej lampę tak by trzymała się dobrze i jeździj do wiosny bo teraz w zimne dni unieruchomisz auto na 2 tygodnie chcąc to malować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na lampie polamane zatrzaski sa i powiem szczerze ze 2tys to stanowczo za malo nie mam zamiaru pchadz w to szpachli


pcha

na lampie polamane zatrzaski sa i powiem szczerze ze 2tys to stanowczo za malo nie mam zamiaru pchadz w to szpachli

"pchac"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc we wstępnej wycenie napraw.

Błotnik wymaga wymiany, maska i zderzak (wraz ze wzmocnieniami i ślizgami) również, reflektor z pewnością ma ułamane zaczepy więc także do wymiany. Skromnie licząc jest to szkoda przekraczająca wartość 5 tyś zł.

Słyszałem, że istnieje możliwość spisania umowy wynajmu samochodu np. z kimś znajomym

To fakt, i jest to dość często praktykowane. Trzeba jednak spisać umowę najmu, w której zostanie określona stawka dobowa (kwoty nieco przekraczające 100 zł przechodzą bez problemu). Jeśli watrość umowna przekroczy 1 tyś, to wynajmujący powinien rozliczyć się ze skarbówką!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób umowę najmu pojazdu zastępczego od dnia zdarzenia. Stawki warszawskie (wg opinii biegłego z tego roku) które powinien przyjąć spokojnie ubezpieczyciel to 100 netto za dobę więc podbij trochę najwyżej zejdą wypłacając 100 netto (ogólnie dla aglomeracji warszawskiej jest 89-200 netto). Do naprawy szkody możesz spokojnie wynajmować samochód zastępczy mniej więcej podobnej klasy. Alternatywą jest taksówka, którą też możesz wynająć na czas kolizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z osoba co sie na tym "zna" i podobno jezeli mialbym podpisac umowe ze szwagrem o najem samochodu to pozniej musial by zakladac sprawe w sadzie zeby uzyskac kase z TU chyba ze mialby zalozona firme ktore wynajmuje samochody. Po drugie wczoraj bylem u mechanika i powiedzial ze najlepiej jak by ogledziny samochodu przez rzeczoznawce odbyly sie u niego w warszacie z racji tego ze przed przyjazdem rzeczoznawcy rozbierze samochod zeby bylo wszystko widocznie bo jest prawdopodobienstwo ze moze byc cos polamane w "srodku". powiedzialem "mu" ze ubezpieczenie sprawcy to PZU to sie usmiechnal sie i ze ogolnie bardzo ciezko uzysakac od nich jakas dobra kase. Ze moga policzyc jako oryginalne czesci " co zadko sie zdarza" to i tak policza amortyzacje 60%. Zaczynam sie bac bo myslalem ze zostanie na jakies waciki a z tego co mowi to bedzie ciezko uzyskac kase zeby to dobrze zrobic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z osoba co sie na tym "zna"

Znaczy gadałeś ze znafffcą. Prawda jest taka, że ubezpieczyciel ma prawny obowiązek zrekompensować wszystkie koszty związane ze zdarzeniem szkodzącym, a więc holowanie i zabezpieczenie pojazdu po wypadku, koszt przeglądu, demontażu elementów do oględzin, wynajem auta zastępczego, zniszczonych w zdarzeniu przedmiotów, a nawet noclegu dla poszkodowanego jeśli do wypadku doszło poza miejscem zamieszkania. Fakt, że ubezpieczyciele żądają faktur potwierdzających poniesione nakłady, nie ma potwierdzenia prawnego. Skoro samochód mogę kupić na podstawie odręcznie spisanej umowy, to mogę także kupić części do tego auta, zapłacić za usługę naprawy, holowanie, czy wynajem samochodu.

musial by zakladac sprawe w sadzie zeby uzyskac kase z TU

policza amortyzacje 60%.

Nie można naliczać amortyzacji (wytyczne KNF). Ubzpieczyciele i tak robią wszystko, by zniechęcić poszkodowanego do upominania się o swoje i niestety często konieczne jest złożenie pozwu. Tyle, że zwykle dochodzi do ugody przedsądowej, bo i po co narażać się na ponoszenie kosztów z góry przegranego procesu. Wystarcza więc zebranie stosownych dokumentów (umów, faktur), sporządzenie odwołania i wezwania do zapłaty, oraz ewentualnie pozwu cywilnego.

Edytowane przez hak64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę w sądzie musiałbyś zakładać jeśli nie wypłacą i nie ma to żadnego związku z tym od kogo weźmiesz samochód. Warunek jest taki, że nie masz możliwości korzystania z samochodu zastępczego (nie posiadasz innego z którego możesz skorzystać). Wchodzi to w zakres naprawienia szkody. Niektóre okoliczności mogą przemawiać za szwagrem zamiast firmy wypożyczającej samochody. Szwagier może Ci wypożyczyć taniej więc już nie będzie częstego zarzutu ubezpieczyciela, że dłużnik nie współdziałał w zmniejszeniu zakresu szkody.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochod juz ogarnelem z jakies oddzielnej firmy ktora sie tym zajmuje, byl rzeczoznawca godzine temu i na jutro ma mi przeslac kosztorys zobaczymy na ile wycenil. Jutro wstawie zdjecia kosztorysu, blotnik jest chyba drugi z tego co sie okazalo bo mial 75 mikronow a caly samochod 130 wiec pewnie policzy ten element jako zamiennik :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajac możliwości złodziei z PZU to wszystko policzą na zamiennikach. Niestety przerabiałem jakiś miesiąc temu szkodę parkingową. Uszkodzony zderzak tył zakwalifikowany do wymiany na zamiennik 244zł:) lampa tylna lewa do wymiany 88zł:) lewy tylny błotnik do malowania 240zl:) dziś na moje konto bankowe pzu przelało 735zł porażka!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chore. Stłuczka nie z Twojej winy i tak naprawde jestes 2 razy poszkodowany. Bo raz utrudnienia z powodu udzkodzonego auta dwa zamienniki gorszej jakosci a miałeś fabryczne dobrej jakości. Na temat PZU sie nie wypowiem bo ponad pol roku z nimi walczymem. Nigdy wiecej nawet jakby byli najtansza firma na rynku.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja sobie nie wybieram kogo uderze hehe ale za takie pieniadze to ja go ku.wa wyklepie a nie zrobie placisz baranom kase a pozniej najlepiej dupe wypiac ku... jak trzeba samochod zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy pzu swoje auta flotowe naprawia na zamiennikach i maluje po stodołach. W tym roku przeszedłem do pzu za namową znajomego ubezpieczyciela i to był wielki błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz oddać do np aso na naprawę bezgotówkowa ??

Tylko co ja mam teraz z tym zrobic? oddac to do jakiejs firmy ktora sie takimi rzeczami zajmuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez rzucenia okiem na kosztorys naprawy, niewiele mogę powiedzieć, ale proponowana przez ubezpieczyciela kwota odszkodowania, jest żenująco niska, bo nie pokrywa nawet wartości części wymagających wymiany.

Przeczytaj proszę te tematy: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/368512-wycena-rzeczoznawcy-czy-warto-sie-odwolywac-audi-a4-b5/

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/350604-naprawa-auta-z-oc-sprawcy/

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/342061-wycena-szkody-warta-aviva/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...