Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pocenie na listwie, tylko co to?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

proszę was o pomoc w rozwiązaniu problemu, jestem przerażony :(

Co tu się poci? jak to naprawić, duże koszty naprawy?

20161125_201645.jpg

Pozdrawiam

M

Edytowane przez Bknz

Opublikowano

Gniezno wtrysku do wymiany lub sam oring na wtrysku koszt niewielki

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję :)

czy masz/macie jakieś sklepy internetowe w których zamawiacie części do Audi?

Edytowane przez Bknz

Opublikowano

A po co wymieniac???

Tam nie poci sie oring wtrysku, tylko gniazdo ktore jest plastikowe i przepuszcza juz.....

MIałem podobnie.... wymontowałem listwe wtryskowa i dopasowałem imbus (szesciokąt) i wykreciłem te gniazda-wyczysciłem wszystko i wkreciłem na nowo za pomoca płynnej uszczelki VICTOR REINZ, który nałozyłem na gwint gniazda.... cos tam po wkreceniu wypłyneło na zewnatrz ale zmyłem resztki i wygląda jak nowe...

Od tego czasu zrobiłem 5kkm i czysciutko :) odrazu mówie ze wykrecałem je z mysla ze sa popekane od temp. ale w moim przypadku byłt całe... powodzenia :)

Opublikowano

Marek idzie to kupić gdzieś poza ASO?

Opublikowano

gniazda tylko w aso 06b 133 555H

ewentualnie uszczelki 035906149A (lub oringi ze sklepu 7,52x3,53 za wymiary nie daję głowy, są z forum z innego tematu)

Opublikowano

Pytałem w intercars-ie u mnie i chłopaki nie mieli :/ dalej nie szukałem bo ASO mam 30km od siebie, a potrzebowałem wtedy na juz.....

Opublikowano

To zadzwon albo kup na ebay. Jedno gniazdo 12euro

Wysłane z mojego myPhone_INFINITY_II_LTE przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję wam za fachową pomoc w rozwiązaniu problemu :)

pozostaje wyjąć całą listwę z wtryskami, sprawdzić gniazda wymienić uszczelki i poskładać wszystko ponownie.

czy taki reinz jest OK?

http://allegro.pl/uszczelka-pokrywy-zaworow-w-plynie-silikon-reinz-i6423113212.html

Edytowane przez Bknz

Opublikowano

Tak kolego własnie takim nałozyłem na gwint i wkreciłem, a resztki wyczysciłem ben. ekstrakcyjna i jest ok....

Napewno jest to dobra alternatywa i nie trzeba PLN pchac w nowe gniazda, lepiej ta kase wyłozyc na cos innego...

Opublikowano

Tylko uważaj przy odkręcaniu tych gniazd, to stary plastik i chyba nie muszę mówić co się stanie jak ci wpadnie troche do środka :kox: Zreszta gdzieś jest temat na forum o tym. Jak się nie czujesz pewny to lepiej zdemontować kolektor i na spokojnie to zrobić, przy okazji odme możesz wyczyścić, bo będzie piękne dojście

Opublikowano

Pytałem w intercars-ie u mnie i chłopaki nie mieli :/ dalej nie szukałem bo ASO mam 30km od siebie, a potrzebowałem wtedy na juz.....

Części kupuj od kolegów z forum. Dzika albo Tom77

Opublikowano

w ASO gniazdo wtryskiwacza ok. 15zł, przy okazji możesz też wymienić oringi na wtryskach, pierwszy lepszy sklep metalowy albo allegro i oring 7.52 odporny na paliwo/olej.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Listwa wyjęta i teraz mam pytanie :)

Wtryski wyciągamy po zdjęciu zawleczki ciągnąc mocno, bo próbowałem i nie chce wyjść z listwy, boję się żeby czegoś nie zepsuć.

Okazuje się że oringi na wtryskach trzymają wszystkie suche, bardziej wychodzi na to że gniazda przepuszczają, tylko mam takie wrażenie jak by to był olej bo kolor tego taki olejowy, czy się mylę?


Panowie doradźcie klucz/sposób pod te gniazda, Imbus max jaki znalazłem to 17mm śruby są 19mm lub następna to 22mm nie mam pomysłu jak to wykręcić czym. :(

Edytowane przez Bknz

Opublikowano

Zmierz sobie suwmiarką i dobierz jakaś nakrętkę bo taki klucz hex bedzie więcej kosztował niz nowe gniazda.

  • 1 rok później...
Opublikowano
W dniu 25.12.2016 o 17:31, Bknz napisał:

Listwa wyjęta i teraz mam pytanie :)

Wtryski wyciągamy po zdjęciu zawleczki ciągnąc mocno, bo próbowałem i nie chce wyjść z listwy, boję się żeby czegoś nie zepsuć.

Okazuje się że oringi na wtryskach trzymają wszystkie suche, bardziej wychodzi na to że gniazda przepuszczają, tylko mam takie wrażenie jak by to był olej bo kolor tego taki olejowy, czy się mylę?

 

Panowie doradźcie klucz/sposób pod te gniazda, Imbus max jaki znalazłem to 17mm śruby są 19mm lub następna to 22mm nie mam pomysłu jak to wykręcić czym. :(

Udało Ci się zidentyfikować jaki klucz jest potrzebny? Kompletuje narzędzia odpowiednio wcześniej ;)

Opublikowano

Jezeli ktoś nie ma takiego duzego imbusa to mozna zwykla śrubę na klucz 19 ( nie pamiętam)  na gwint dwie nakretki zakontrowac... i kluczem z wyczuciem odkrecac...

Opublikowano
13 minut temu, Marecki1 napisał:

Jezeli ktoś nie ma takiego duzego imbusa to mozna zwykla śrubę na klucz 19 ( nie pamiętam)  na gwint dwie nakretki zakontrowac... i kluczem z wyczuciem odkrecac...

Dzisiaj próbowałem ogarnąć te wycieki ale nie dałem rady odkręcić tych plastikowych adapterów. Miałem klucz imbusowy 19mm ale jest za mały, przeskakuje/obraca się. Potrzebny jest jakiś 20mm...

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Tego się nie wykręci :facepalm:
Próbowałem imbusem śrubą i przeskakiwało. Jedyne rozwiązanie to śrubokręt, młoteczek rozcinasz i wyjmujesz po kawałkach.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.