Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odpalanie na zimnym 1.8t bfb


lopez00073

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć od pewnego czasu mam problem z nierówną praca silnika(na zimnym, poranne odpalanie). Nie musze go dłużej kręcić ale jak odpale to przez chwilę auto potrzęsie się(ok. 10-15 sekund) w dodatku czasem cos zarzęzi pod maska w pierwszej fazie odpalania(nie jest to za kazdym razem). Dodam, że posiadam instalację lpg, wycięty katalizator. Check się nie wyświetla. Natomiast odpalanie na LPG(po przełączeniu) jest o wiele trudniejsze gdyż muszę go pokręcić z 5 sekud. A na benzynie odpala dobrze gdyż sprawdziłem to w taki sposób, że ok. 1 minutę przed zgaszeniem auta przełączyłem na PB. Instalke lpg mam od ok 2 miesiecy. Olej bede zmieniać na wiosnę ponieważ od ostatniej wymiany zrobilem minimalnie ponad 6 tys. Km. Tylko jeszcze muszę sprawdzić w jakim tempie olej znika z silnika. Musze dojechac do kolejnego 1000 km :) Macie jakieś pomysły?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis przełączę go na Pb przed zgaszeniem. Moze to cos mi powie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lopez00073
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przyczyną telepania silnikiem po odpaleniu (najczęściej na zimnym) była nieszczelność z rury dolotu do turbiny. Przewód był pęknięty na opasce zaciskowej i ledwo się tam trzymał. Szukaj pierw nieszczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również taki objaw miał miejsce jak spadł tip przy turbo.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik z dzisiejszego odpalania https://youtu.be/xIvNExLLGmA

Możliwe by winę ponosiła pompa wspomagania hamulca?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lopez00073
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam ten sam problem co kolega lopez00073 , dokładnie tak sama jak na filmiku tylko ze u mnie jest to może z 3 sekundy tak, może ktoś doszedł do tego co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu wymieniam reduktor lpg. Przepuszcza... Moze po wymianie cos sie zmieni.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprawdzeniu reduktora po raz kolejny, okazalo się że jest ok. Wtryski rowniez nie przepuszczaja. Kolejnym krokiem bedzie wymiana dodatkowej pompy wspomagajacej hamowanie(w ten weekend). Ponieważ komputer wyrzucil błąd pompy. Czy ktos wymieniał już kiedyś tą pompę?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2017 o 21:27, Dominik84 napisał:

witam, mam ten sam problem co kolega lopez00073 , dokładnie tak sama jak na filmiku tylko ze u mnie jest to może z 3 sekundy tak, może ktoś doszedł do tego co może być przyczyną ?

Trzęsienie - U mnie problem leżał w przepływomierzu. Sugeruje czyszczenie sprayem CRC do przepływomierzów, dokładne suszenie (żeby mokrego go nie zamontować bo się uszkodzi). Trwa to chwilę i będzie wiadomo czy to może on. U mnie błędów nie zwracał. (Jak by był uszkodzony konkretnie to by zwrócił błąd, wtedy już wymiana.)
A rzęzi przy rozruchu napinacz łańcucha rozrządu, krótkotrwały dźwięk jest dopuszczalny przez Audi. Sprawdzić smok (w misce, jak jest zasyfiony taki objaw może występować), wymienić olej jeśli dawno nie wymieniany lub nie odpowiedni. Więcej do poczytania w temacie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też spróbuję wyczyścić :) Mocno go spryskałeś tym środkiem? Czas schnięcia pewnie w okolicy godziny?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...