Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi q5 kolejna sztuka do modzenia


peter22

Rekomendowane odpowiedzi

Nie delikatnie noszone , ale sprzedający wie jak zabezpieczyć takie części i dlatego wyglądają jak nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto będzie robił Rogal , więc jestem spokojny o skrzynie i resztę podzespołów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył już tez gotowy. Myślałem ze tył w sq5 jest większy a okazało się ze to jest to samo co ma 3.0tdi 

IMG_5084.jpg

IMG_5085.jpg

IMG_5086.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kawał tarczy jest hehe.

wlasnie jestem po wymianie oleju i filtrów w skrzyni . Wymiana dynamiczna . Jak się okazało panowie w ASO przy wymianie skrzyni na nowa nie dolali odpowiedniej ilości oleju ehhh. Na szczęście auto trafiło w dobre ręce i już jest tak jak powinno . Wymienione dwa filtry , dwie uszczelki wgrany najnowszy soft . Teraz auto jeździ całkiem inaczej , oczywiście na plus. 

Dodatkowo wgrano nowe oprogramowanie do mmi nowe mapy , lektor polski , polskie menue .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie a to co masz nową skrzynie???

ps ile zapłaciłeś za nowe oprogramowanie do mmi  mapy lektora i pl menu?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia została wymieniona jeszcze na gwarancji przy 80 tyś teraz auto ma 143 tyś .

Najśmieszniejsze jest to że przy zmianie skrzyni nie pokusili się nawet o wgranie nowszego softu .

Auto miało pierwszy soft z jakim wyjechało z fabryki.

Co do oprogramowania MMI polskie menue , lektor , mapa trzeba liczyć okolice 1500-1300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz masz przynajmniej pewnosc ze wszystko bedzie ladnie smigalo...nowszy soft napewno bedzie mial znaczenie przy programie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd się wymienia jak zaczyna coś się z nim dziać, są auta które maja przejechane po 500 tys i nie robiony rozrząd . Pamiętaj ze rozrzady w grupie Vw zabija wymiana oleju co 30 tys . Ceny części tanieją droga jest wymiana bo trzeba silnik wyciągać lub niektórzy się deklarują ze tylko odsuwają go i wymieniają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka dawno nic nie pisałem , niestety z mocą narazie poza IC nic nie zrobiłem ale nam nadzieje ze już niebawem coś się zacznie dziać w tym kierunku.

 

Pare dni temu zauważyłem ze prawy led w przedniej lampie mruga jak stroboskop a później zgasł i wyskoczyła kontrolka informująca o spalonej żarówce. Telefon do kumpla i okazało sie ze w lampie padł moduł drl . Telefon do serwisu cena bez zniżek 700zl. Wbijam na Allegro ceny od 200 do 450 używki. A jeszcze jest kilka rodzaii tzn nr jest taki sam zmienia się końcowa litera. U mnie w aso po vinie wyszło ze potrzebny będzie moduł z literka b wyciągam lampe i moduł jest bez literki. Ale liczba pinów się zgadzała Wiec zapakowałem i działa . Moduł kupiłem nowy za 200 zł . Gosciu kupił do siebie ale okazało się ze potrzebuje z literka c Wiec tu mi się przyfarciło.

11289C0F-97F7-493C-8248-1D2EAACEFD13.jpeg

 

Co do samej wymiany to lampa wyciągnięta bez zdejmowania zderzaka . Dużo pomógł filmik 

 

 

Edytowane przez peter22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze udalo ci sie kupic w dobrej cenie....widzisz juz koncza sie samochody ktore sa bezawaryjne dlatego np moj ojciec ma audi a4 b5 sline rok 99 w 1.9 tdi 110km i jej nie odda nikomu chyba ze wybuchnie juz zapowiedzialem ze ja biore jak tylko bedzie chcial sprzedac...teraz auta maja coraz wiecej elektroniki wiem bo ostatnio kupilem zonie citroena ds5 tam to jest dopiero choinka tylko czekac az cos sie zesra.....ale poki co cieszmy sie tym co mamy natomiast naszym dzieciom opowiedzmy kiedys ze byly czasy kiedy auto mozna bylo naprawic mlotkiem i srubokretem.....fajnie ze udalo ci sie uporac z problemem ....ps jutro jade po wiesci co moimi modami....pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, duffy napisał:

Na te zaciski wejdzie jeszcze felga 18sto calowa?  

Niestety minimum 19 cali 

 

 

dzisiaj wleciał nowy prawy zamek drzwi w zamienniku za 240 zł dwa lata gwarancji identyczny jak oryginał Wiec po co przepłacać a za cenę z aso można kupić 3 zamienniki chyba ze spadły ceny w aso . 

 

Auto zostało ogarnięte z drobnych awarii Wiec pora brać się za moc .

dominika6c6 czekam na info co i jak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

634E5685-0886-47D9-8462-47DA00804449.jpeg

Zamowione nowki z 2016 roku, końcówki pewnie zmienię na większe ??

Edytowane przez peter22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ile wyrwales komplet i myslisz ze uda sie to podpiac zeby gralo.......koncowki zmien bo ori slabo wygladaja...

Edytowane przez dominika6c6
dopis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...