Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycieraczki które wybrać?


Osta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam dobrych wycieraczek w rozsądnej cenie, które polecacie?

Myślałem o Bosch aerotwin (trochę drogie są i nie wiem czy warto)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci prześcigają się w marketingu gorzej jest z faktycznym składem gumy.

Miałem do czynienia chyba ze wszystkimi firmami i konstrukcjami pióra oraz szkieletu.

Od prawie 10 lat używam wycieraczki NWB / DENSO, ostatnio o konstrukcji hybrydowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie - Audi TT - też miałem dedykowane wycieraczki, tak jak w A4, więc w grę wchodziły tylko Valeo lub Bosch. Miałem i jedne i drugie. Trwałością zdecydowanie wygrały Bosch'e. Teraz w A4 postanowiłem spróbować SWF'a (podobno pierwszy montaż) i na razie jest dobrze, ale to dopiero 2 miesiące je użytkuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo odradzam Bosch Aerotwin. Zmieniłem dziś w B5 ramiona wycieraczek na takie od Passata FL. Żeby wszystko chodziło idealnie kupiłem też nowe Aerotwiny za 88 zł. Prawa wycieraczka chodzi idealnie ale lewa, w okolicach mocowania nie dociska dostatecznie (po przełożeniu jest to samo - dalej lewa strona nie dociska). Używane pióra, które dostałem wraz z ramionami chodzą przyzwoicie a dostałem jednego Boscha (jakiegoś starego typu, z innym mocowaniem) i jednego nołnejma - oba chodzą prawidłowo zarówno na prawej jak i lewej stronie. Aerotwin chodzi prawidłowo tylko na prawej, czyli prawdopodobnie ma wadę konstrukcyjną.

Edit:

Sory, nie zauważyłem, że to wątek o B8

Edytowane przez Michal87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze we wszystkich samochodach wkładałem valeo i bywało różnie, pierwszy raz mam boscha areotwin i narazie jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może dla nie których pytanie śmieszne, ale nie moge znaleźć w sieci jak wymienić pióra wycieraczek? Chodzi mi o to aby były w pozycji takiej abym mógł je odciągnąć od szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w instrukcji auta.

Trzeba włączyć pozycję serwisową w menu CAR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w instrukcji auta.

Trzeba włączyć pozycję serwisową w menu CAR.

Dzięki, ale niestety w instrukcji auta nic nie ma na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent nie miałby prawa wypuścić instrukcji obsługi auta, która nie opisywałaby tej funkcji.

Strona 56 w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent nie miałby prawa wypuścić instrukcji obsługi auta, która nie opisywałaby tej funkcji.

Strona 56 w instrukcji.

Dzięki znalazłem u mnie na stronie 67. Sorka za zamieszanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jakie polecacie przednie pióra wycieraczek do a4 b8?

 

Póki miałem oryginalne audi było wszystko ok,ale przyszedł czas że się zużyły i trzeba było kupić nowe. Wybór padł na bosch aero i było fajnie przez kilka miesięcy a potem zaczęły mi mazać szybę, próbowałem zmieniać płyny itp ale nie pomagało i kupiłem kolejne pióra tej samej firmy..było ok przez kilka tygodni i znowu to samo 😕  Nie będę przecież zmieniał wycieraczek 5 razy w roku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWF- u mnie takie byly fabryczne i takie kupilem. Ciezko je dostac, ja znalazlem a inter carsie od kolegi z klubu + fajny rabat

Bosch,denso valeo sa miekciejsze i nie dolegaja dobrze, odradzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa wycieraczka w trybie automatycznym , nie chowa się równo z lewą , dopiero po kilku chwilach zjeżdża w dół , tak ma być czy coś jest nie tak ?  (2 cm jest wyżej niż powinna )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawa, znaczy od pasażera?

lewa powinna co drugi cykl zatrzymywać się 2cm wyżej, żeby zmienić położenie pióra i jeśli przerwie "między" cyklami to po chwili wraca na położenie wyjściowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem świeżo po wymianie i mam Bosch. Sprawują się bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...