Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki fotelik dla dziecka 9-36kg?


robitl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję rady odnośnie wyboru fotelika dla dziecka 9-36kg. Zapewne nie jeden z was już przerabiał ten temat i nabył pewne doświadczenie. Ja skłaniam się ku Recaro np. http://allegro.pl/fotelik-recaro-young-sport-hero-nowosc-gratisy-i6246121181.html?bi_s=ads&bi_m=p2,2&bi_c=548ale może macie jakieś inne ciekawe propozycję. Fotelik musi mieć opcję montażu na pas samochodowy bo często zmieniam auta i w jednym jest isofix a w drugim może go nie być. Cena do 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że w dzisiejszych czasach płaci się za markę :) ja miałem kiedyś znajomego co pracował w hurtowni i mówił że jest dużo fotelików i wózków polskich producentów, które przechodzą testy lepiej niz znane marki , sam dla swojego dziecka kupiłem fotelik eurobaby i już 4 lata się sprawuje bardzo dobrze a kupiłem go za kwotę ok 300 zł z 20% rabatem, wybór należy do Ciebie ale najlepiej pojechać do takiej hurtowni i niech CI doradzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile dziecko wazy ile ma miesiecy?Ja bym jednak polecał kupić 9-18 ja mam np

Romer king 2 ls jak dziecko przyśnie można go pochylić i dziecku nie leci głową na boki, nie ma takich opcji w przedziale 9-36 a za jakiś czas wymienisz na coś 18-36 taka opcja będzie wygodniejsza dla malucha i bezpieczniejsza

Tym bardziej jak jest plan na drugie dziecko to powinno ci się to ładnie zazebić, u mnie właśnie synek wskakuje teraz do tego romer a dla córki kupilisty recaro monza...

Przedewszystkim przymierzyć fotelik sam się ostatnio przekonałem ze nie każdy pasuje do każdego auta tak aby było sztywno i stabilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


najlepiej pojechać do takiej hurtowni i niech CI doradzą

W hurtowni już mi wózek polecili i się złamał na spacerze :kwasny: a kosztował 1600zł :facepalm:


A ile dziecko wazy ile ma miesiecy?

Dziecko ma 11 miesięcy a waga coś ponad 10kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje dziecko jeżdzi już ponad rok w Romer king II LS, fotelik ma wskaźnik napięcia odpowiednio pasów - dobra rzecz, po zatym regulacje pochylenia, dziecko nie narzeka hehe, ja bym w fetelik 9-36kg "nie pchał się" to jest za duży skok wagowy jak i wzrostowo, trzeba przechodzić stopniowo z fotelików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak już ktoś pisał warto przed zakupem poprosić w sklepie o przymiarkę czy stelaż fotelika bedzie dobrze (równo) przylegał do oparcia kanapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak już ktoś pisał warto przed zakupem poprosić w sklepie o przymiarkę czy stelaż fotelika bedzie dobrze (równo) przylegał do oparcia kanapy

Z tym będzie ciężko bo jednego miesiąca mam forda mondeo, drugiego hyundaia a za chwilę może być jeep grand cherokee więc potrzebuję coś naprawdę uniwersalnego. Tu niby można sprawdzić czy ten Romer pasuje do danego auta ale nie wiem jak z prawdziwością wyników http://www.britax-roemer.pl/foteliki-samochodowe/king-ii-ls/

Edytowane przez robitl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na dwa razy te dopasowanie na stronie romera, wcześniej w astrze h ten fotelik idealnie dolegał do oparcia, w b7 już tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak kolega pisał

Romer king II LS, fotelik ma wskaźnik napięcia odpowiednio pasów - dobra rzecz,

Będziesz w szoku jak dziecko mocno powinno być zapięte aby było bezpiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja użytkuje taki od 2014 mniej więcej chyba od wiosny do dziś, z isofixem, córka powoli będzie sie przesiadać na inny, bardzo fajna regulacja pasów, są pięciopunktowe, uważam go za bezpieczny biorąc pod uwagę jeszcze isofix- jest nie do ruszenia

http://www.recaro-polska.pl/foteliki-dzieciece/9-18kg/fotelik-young-expert-plus.html

I mimo zalet nie chce sie sprzedać :) ale to nie reklama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pallas 2 fix. Młody od nosidła jak siadł tak do dzisiaj. Nie każde dziecko lubi poduszkę jaka jest w foteliku ale mojemu przypadła do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wyżej również polecam 9 -18. Ja zdecydowałem się kiedyś na Romer King Plus i mogę go polecić. Są tanie i dobre. Ja żeby nie przekładać ciągle z auta do auta mam już cztery sztuki przy dwójce dzieci - dwa u mnie w aucie dwa u żony. Pierwszy kupiłem nowy, wszystkie następne używane. Wybór na rynku używanych bardzo duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

recaro na pasy ma słabą regulację nachylenia jak dzieciak śpi a ti jest dosyć ważne żeby mu głowa nie wisiała. jak na pasach montujesz to musisz dobrze docisnąć do kanapy żeby fotelik się nie bujał a wtedy regulowanie nachylenia oparcia jest bardzo utrudnione a wręcz niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór chyba padnie na Romer King II ale muszę jeszcze podjechać zobaczyć go na żywo i jak będzie leżał w żony aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór chyba padnie na Romer King II ale muszę jeszcze podjechać zobaczyć go na żywo i jak będzie leżał w żony aucie :)

u żony w aucie córka jeździ w Romerze SafeFix Plus regulacji ma sporo .. kiedyś mnie coś natknęło aby zakupić drugi fotelik do mnie do auta aby nie przekładać go więcej...

kupiłem więc używkę Chicco Key 1 Isofix... fotelik teoretycznie gorszej marki a o wiele większą ma regulacje pochylenia, dziecko wygodniej siedzi a czyszczenie go i rozkładanie to bajka... fotelik również ma 4* jak Romer... na tym przykładzie się nauczyłem, że nie warto CZASAMI płacić za markę 3x więcej, teraz będe zakupował 15-36 kg i wybór padł na Diono Monterey 2 z Isofixem 4* również za ok 450 zł za nowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...