Skocz do zawartości
IGNOROWANY

cieknie woda do środka


Rafal2410

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem z dostająca sie woda do srodka w miejscu kierowcy . Przeczytałem mnustwo postów oczywiscie przeczysciłęm kanały posprawdzałem uszczelke linki , kompa etc. Dzisaj znowu mam wode i zostało mi juz tylko miejsce montazu maglownicy . tam gdzie łaczy sie ona z krzyzakiem . na około jest gabka i jest wigotna . tuz nad maglownica sa dwa kanały spustowe pod serwem i woda leje sie prosto na nia. i tu moje pytanie poniewrz nie moge znalesc czy pod ta gobaczka wokół trzpienia maglownicy jest jakas uszczelka ? etka mi nie pomogła google tez nie .?? z góry dzieki za pomoc mysle ze nie tylko mnie bo mnustwo ludzi ma taki kłopot nie rozwiazany .dołacxam foto20161210_163853.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda lejąca sie z podszybia leci sobie na skrzynie i niema prawa lecieć na magiel.

Magiel jest głęboko schowany i do tego pod górkę dla wody.

Zdejmij osłonę od środka i sprawdź dokładnie czy osłona filcową w środku jest wilgotna wyżej od magla.

Ja bym szukał w uszczelce kompa,tj wyjąc cały szkiełek z kostkami i zrobić to na jakiś klej,byle nie silikon bo zjada on lakier.,

Wymieniałem kiedyś magiel i nie zauważyłem tam żadnej uszczelki.

Do oblukania też serwo,na połączeniu serwa z grodzią jest uszczelka i może ona już sparciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez servo nie leci w srodku wokół pompki ipedała sucho kable idace od kompa tez sa całkowicie suche . 3 raz susze wykłądzine . wylałem dziesiatki litrów wody pokazdym demontarzy jak miałem goła blache w srodku i nigdzie nie leci woda. jak załoze wykładzine miesiac pojezdze w taka pogode podnosze tapicerke i gabka napita . troche nie mam juz siły na to . komp tez w srodku suchutki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może leciec z ;

Linki maski,

Kompa,

Serwo,

Kanałami z szybra.

Cos jest nie halo.

Masz szybra??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może leciec z ;

Linki maski,

Kompa,

Serwo,

Kanałami z szybra.

Cos jes

nie mam szybra . reszte wszystko sprawdziłęm łacznie z filtrem powietrza podszyniem . naprawde przeczytałem mnóstwo postów tez na innych forach . a tylko wokół magla filc jest mokry miałes na mysli taki zabieg ? PICT0296.JPG

Edytowane przez Rafal2410
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłeś stara uszczelke i zastapiłes to silikonem tak?

Nie pamiętam juz jak to robiłem.

A włoż reke pod ten silikon i zobacz czy w środku nie jest wilgotne??

Jak twierdzisz ze w około magla jest mokre to zrob to samo z maglem,czesc która przychodzi do nadwozia jest stała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silikon to głupi pomysł, większość z nich zawiera pochodne octu, a nie muszę chyba pisać jak on działa na blachę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zdjecie zaczerpniete z netu . chciałem tylko zapytac czy o to ci chodziło jak napisałes o uszczelnieniu kompa ,nic z kompem nie robiłem bo jak zlałem go woda na myjni otworzyłem kompa i był suchutki . chyba ze woda dostaje sie pod dolna obudowa ale znowu kable i przekazniki suchutkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zdjecie zaczerpniete z netu . chciałem tylko zapytac czy o to ci chodziło jak napisałes o uszczelnieniu kompa ,nic z kompem nie robiłem bo jak zlałem go woda na myjni otworzyłem kompa i był suchutki . chyba ze woda dostaje sie pod dolna obudowa ale znowu kable i przekazniki suchutkie

Tak sobie można macać ale wiesz co :decayed:

Włóż palce od wewnętrznej strony kompa i zobacz czy gąbka pod nim nie jest wilgotna-nie chodzi mi o filc który wypełnia podnóże lecz o gąbkę która ma nie przepuszczać wody z podszybia i jakoś z biegiem lat słabo jej to wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogoda troche pokrzyzowała mi szyki bo miałem zamiar dzisiaj zrobic mu test wody z papierem i demontowac kompa no ale niestety przyszły przymrozki . sprawdze te gombke . rozumiem ze po otworzeniu kompa poniewarz w kabinie nie dam rady siegnac

20161212_181301.jpg

a dałbym sobie głowe uciac prawie ze nie pod kompem bo kable suche . filc pod kompem mokry. teraz zastanawiam sie nowa uszczelka czy dawac klej do szyb samochodowych. dam klej to wszystko uwale najprawdopodobniej bo nie zaciekawe miejsce . eh

Edytowane przez Rafal2410
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź dokładnie uszczelkę linki od maski, czasem może nie być widać pęknięcia, może Ci też zalatywać przez przednią szybę jeśli kiedyś była wymieniana, będzie sobie ciekło po słupku i nawet nie zauważysz (kumpel miał taki przypadek w A8 i skapnął się dopiero jak osłona słupka zaczęła mu pleśnieć) najlepiej zdjąć osłony słupków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup uszczelniacz dekarski i po kłopocie.

Ja wysuszyłem uszczelkę i dałem ja na klej tj uszczelniacz dekarski.

Po kablach Ci nie bedzie leciec bo niby jak????

To zlatuje na około.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wywaliłem uszczelke całkowicie i uzyłem kleju w stylu soudal. powinno trzymac jednak nie jest to robota na mrozne dni w nieogrzewanym garazu ale jakos dałem rade . mam tez nadzieje ze to to musze teraz tylko auto w sroku i wykąłdzine wysuszyc i za jakis miesiac sie okaze . dzieki za pomoc. w sumie jest juz taki watek na forum ale moze lepiej ze jest nowy bo w tamtym troche ciezko sie połąpac bo jest mega długi . jeszcze raz dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie robiles tego po stronie wentylatora to zrob od razu.

Daj pare skarpet z ryzem lub zwirkiem dla kota.jak mozesz to jezdzij bez plastikow pod kiera jakis czas.susarka na sam koniec.

Soudal ale co silikon dales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kleje poliuretanowe, kleiłem takim przeciek w Fordzie i do dziś jest spokój, a minęło już 7 lat. Do magisterki badałem ich wpływ na korozję stali i wyniki były bardzo dobre.

PS. Miastko pozdrawia Miastko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Miastko pozdrawia Miastko ;)

ja równierz pozdrawiam :D . napisałem soudal bo nazwe kleju mam typowo techniczna to klej żeglarski do klejenia miedzy innymi blachy plastiku , nawet betobu podobno taki w kiełbasie . auto wysuszyłem ostatnio je rozgrzałem i chodziło sobie godzinke dalem nandmuch na ful od dołu i uchyliłem okna .od strony wentylatora? co masz na mysli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Miastko pozdrawia Miastko ;)

ja równierz pozdrawiam :D . napisałem soudal bo nazwe kleju mam typowo techniczna to klej żeglarski do klejenia miedzy innymi blachy plastiku , nawet betobu podobno taki w kiełbasie . auto wysuszyłem ostatnio je rozgrzałem i chodziło sobie godzinke dalem nandmuch na ful od dołu i uchyliłem okna .od strony wentylatora? co masz na mysli ?
Tam tez jest taka sama uszczelka i ten sam problem a trudniej dostrzec bo schowek przeszkadza.

PS. Miastko pozdrawia Miastko ;)

ja równierz pozdrawiam :D . napisałem soudal bo nazwe kleju mam typowo techniczna to klej żeglarski do klejenia miedzy innymi blachy plastiku , nawet betobu podobno taki w kiełbasie . auto wysuszyłem ostatnio je rozgrzałem i chodziło sobie godzinke dalem nandmuch na ful od dołu i uchyliłem okna .od strony wentylatora? co masz na mysli ?
Tam tez jest taka sama uszczelka i ten sam problem a trudniej dostrzec bo schowek przeszkadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...