Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Świece żarowe - zasada działania, diagnoza.


ZAPi

Rekomendowane odpowiedzi

Mi jak telepało buda to i na cieplym i na zimnym.Miałem pompki strzelone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś było -14 C ( Kielce). Oczywiście moje A4 B6 1.9tdi AVF 2003.03 nie chciało odpalić ,ale po kilku próbach się udało. Już gdy temp. kreowała się około zera zauważyłem że gorzej odpala i zaczałem mysleć nad zmianą świec. Dzisiejszy dzień potwierdził teze o słabych świecach. Po odpaleniu telepało autem i falowały obroty. W Kielcach w IC kupiłem swiece BERU 0100 226 482 11V. Za 1 szt 63,59 zł x 4 = 254,36 zł. Po zmianie napisze czy sa efekty i jakie były stare świece.

Szkoda ze troche przepłaciłes za te swiece :kwasny: dzis kupowalem po 44 zł za sztuke te same mogles zagadac do chlopakow z forum by ci ogarneli w dobrej cenie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a mam jeszcze takie pyt...

Teoretycznie u mnie są świece te 97mm(dłuższe) Ale w garażu znalazłem nowy komplet ale tych krótszych 92mm czy mogę je założyć czy muszę te dłuższe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a mam jeszcze takie pyt...

Teoretycznie u mnie są świece te 97mm(dłuższe) Ale w garażu znalazłem nowy komplet ale tych krótszych 92mm czy mogę je założyć czy muszę te dłuższe?

Ja do swojego AVF miałem dobrane te 97 mm i takie zakładaj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy byłby ktoś tak miły i mi pomógł rozszyfrować,jakie świece powinny pasować do mojego awx ? Mój vin 8E32A1409588E5 ,

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla [AWX] , [AVB] , [AVF]

Do nr. VIN WAUZZZ8E_2_148697 mamy świece M10x1x25 [ N 101 401 05 ]

Powyżej nr. VIN WAUZZZ8E_2_148698 mamy świece M10x1x27 ( BOSCH ) [ N 105 792 01 ] lub ( można je zamieniać ) M10x1x30 ( BERU ) [ N 105 792 02 ]

Witam, czy byłby ktoś tak miły i mi pomógł rozszyfrować,jakie świece powinny pasować do mojego awx ? Mój vin 8E32A1409588E5 ,

Z góry dzięki

Gdzie jest VIN?

Mniej więcej na skróty, po lipcu te drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na podróbki Bosch/Beru bo jest tego mnóstwo, na allegro 95% to fake a reszta to ori

Tutaj przykład podróbek

http://allegro.pl/swiece-zarowe-beru-audi-vw-skoda-1-9-tdi-97mm-org-i5733521930.html

A tutaj oryginał

http://allegro.pl/swiece-zarowe-beru-seat-cordoba-ibiza-leon-arosa-i5896223000.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozróżnić podróbkę od oryginału?

Może ktoś kupował świece beru na aukcji http://allegro.pl/swiece-zarowe-vw-audi-seat-skoda-1-9-tdi-beru-97mm-i5067350279.html i może coś więcej powiedzieć, firma ma bardzo dużo pozytywnych komentarzy, jednak cena świecy dwa razy niższa niż na podanej w poście wyżej oryginalnej świecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozróżnić podróbkę od oryginału?

Może ktoś kupował świece beru na aukcji http://allegro.pl/swiece-zarowe-vw-audi-seat-skoda-1-9-tdi-beru-97mm-i5067350279.html i może coś więcej powiedzieć, firma ma bardzo dużo pozytywnych komentarzy, jednak cena świecy dwa razy niższa niż na podanej w poście wyżej oryginalnej świecy.

Podróbki na 200%. Te świece na znanym chińskim portalu kosztują 2dolce za komplet z przesylka do PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie do takiego vinu WAUZZZ8E63A242014 jak długość świec? Przy okazji da rade z vinu odczytać czy to na pewno avf jest?


Ktoś pomoże? na 10 miejscu jest 3 a wy tu piszecie o 2, nie wiem jak to rozszyfrować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok... Ale w jaki sposób można odróżnić podróbkę od oryginału poza ceną ?

Bo w sumie jakby tylko sugerować się ceną to i te tanie podróbki ktoś może sprzedawać i po 60zł/szt i tak naprawdę i mieć większą przybitkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie najpewniej wziąść w aso lub IC i nie ryzykować g...

Ewentualnie forumowi pewniacy typu dzik, Wandej itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie najpewniej wziąść w aso lub IC i nie ryzykować g...

Ewentualnie forumowi pewniacy typu dzik, Wandej itp.

Dokładnie kolego :wink::thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok... Ale w jaki sposób można odróżnić podróbkę od oryginału poza ceną ?

Bo w sumie jakby tylko sugerować się ceną to i te tanie podróbki ktoś może sprzedawać i po 60zł/szt i tak naprawdę i mieć większą przybitkę.

Najprostszy sposób na sprawdzenie - Podróbki świec BERU mają napisy na świecy w pionie i jest to nadruk, natomiast oryginał ma napis w poziomie i jest to grawer.

Te gorsze podróbki mają jeszcze inny kolor uszczelnienia, w oryginale jest zawsze zielony. Poza tym w oryginale każda pojedyńcza świeca Beru zawsze ma osobne pudełko.

Edytowane przez turzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnienie z tego co zauważyłem zależy od długości 92(czarne) a 97(zielone)

Ja kupiłem po 45zł i napisy są w pionie ale nie jakieś namalowane tylko nabite. Teraz tak z ciekawości patrze i jeszcze nie spotkałem żeby napisy były w poziomie?? w boschu to tak ale w beru ani jednej a całe alledrogo , intercars itp przejrzałem. Ja swoje mam od tygodnia i elegancko wszystko śmiga, podłączałem je na krótko to każda w tym samym czasie i do samego końca się nagrzewa nie tak jak miałem poprzednio iskry i tylko końcówki się nagrzewały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że te z tego pierwszego zdjęcia to oryginał. Takie właśnie kupiłem na forum. Po co ryzykować na allegro jak taka sama kasa wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnienie z tego co zauważyłem zależy od długości 92(czarne) a 97(zielone)

Ja kupiłem po 45zł i napisy są w pionie ale nie jakieś namalowane tylko nabite. Teraz tak z ciekawości patrze i jeszcze nie spotkałem żeby napisy były w poziomie?? w boschu to tak ale w beru ani jednej a całe alledrogo , intercars itp przejrzałem. Ja swoje mam od tygodnia i elegancko wszystko śmiga, podłączałem je na krótko to każda w tym samym czasie i do samego końca się nagrzewa nie tak jak miałem poprzednio iskry i tylko końcówki się nagrzewały :)

Do AWX/AVF lecą takie oznaczenia BERU:

GN855 do nr nadwozia 8E-2-148 697. Długość świecy 92mm. Napisy lecą w poziomie i jest grawer, uszczelnienie czarne lub zielone z tego co zauważyłem. Ale przy oryginałach zawsze jest napis w poziomie

424_3_3081f8c3.jpg

GN046 od nr nadwozia 8E-2-148 698. Długość świecy 97mm. Napisy poziom.

s-l1000.jpg

Znajomy który siedzi w branży automotive miał szkolenie z przedstawicielem BERU i podobno 80% świec na rynku to podróbki . Dokładnie wyjaśniał im różnice między oryginalnymi produktami a podróbkami. Na bank zawsze oryginał BERU ma wygrawerowny napis poziomy to pamiętam z rozmowy.

Zwróćcie też uwagę na tą część gdzie nakłada się fajki na świece. W podróbkach są jakby matowe, słabo wykonane , oryginał ma tą część praktycznie wypolerowaną na połysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...