Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Świece żarowe - zasada działania, diagnoza.


ZAPi

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie ta cena mnie zaniepokoila, ale na zdjeciu pokazane ze produkcja niemiecka i ogolnie dobry sprzedawca. Rafal a swiece nowe, nie uzywane nigdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie polecacie albo jake musze miec swiece i z jaka sila Nm musze je dokrecic.

Serdecznie Wam koledzy dziekuje za pomoc!

Pozdrawiam

Edytowane przez mkris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego zależy długość świec? Nie pytam o numer vin. Bo głowice z tego co wiadomo niby są takie same dla wszystkich 1.9 PD ( 2.0 PD 8v również), więc skąd różnica w świecach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. na dniach zmieniam swieczki zarowe zakupilem BERu. teraz pytanko na zimnym czy cieplym silniku lepiej wykrecac je? bo czytalem ze niby lubia pekac a wtedy jest duzy problem bo trzeba glowice sciagac ;/ jak polecacie zrobic zeby wszystko bylo ok?? pzodrawiam


mam te dluzsze swiece czyli jakim momentem najlepiej dokrecic je?


Witam jestem po zmianie swiec na BERu :) stare co siezialy tez byly BERu. na starych zrobilem ok 130tys a nie wiem czy predzej byly zmieniane juz. po wyjeciu 4 starych swiec kazda byla czarna okopocona czy tak mzoe byc czy cos nie tak jest jesli czarne byly cale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. na dniach zmieniam swieczki zarowe zakupilem BERu. teraz pytanko na zimnym czy cieplym silniku lepiej wykrecac je? bo czytalem ze niby lubia pekac a wtedy jest duzy problem bo trzeba glowice sciagac ;/ jak polecacie zrobic zeby wszystko bylo ok?? pzodrawiam

mam te dluzsze swiece czyli jakim momentem najlepiej dokrecic je?

Witam jestem po zmianie swiec na BERu :) stare co siezialy tez byly BERu. na starych zrobilem ok 130tys a nie wiem czy predzej byly zmieniane juz. po wyjeciu 4 starych swiec kazda byla czarna okopocona czy tak mzoe byc czy cos nie tak jest jesli czarne byly cale?

To wsadź nowe przejedź 2 km i wyjmij i też będą czarne :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chyba muszę wymienić świece i zastanawiam się nad tymi z allegro bosch/beru.

Na allegro jest pełno świec tej firmy w niskiej cenie ok 25-30zł/ szt.

O co chodzi czy świece staniały czy to może jakieś podróby czy coś?

Co myślicie o tych świecach z allegro? Kupował ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chyba muszę wymienić świece i zastanawiam się nad tymi z allegro bosch/beru.

Na allegro jest pełno świec tej firmy w niskiej cenie ok 25-30zł/ szt.

O co chodzi czy świece staniały czy to może jakieś podróby czy coś?

Co myślicie o tych świecach z allegro? Kupował ktoś?

Podrobki najpewniej. Pokaz aukcję przykładowa to rozpoznam oryginał od fake

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś było -14 C ( Kielce). Oczywiście moje A4 B6 1.9tdi AVF 2003.03 nie chciało odpalić ,ale po kilku próbach się udało. Już gdy temp. kreowała się około zera zauważyłem że gorzej odpala i zaczałem mysleć nad zmianą świec. Dzisiejszy dzień potwierdził teze o słabych świecach. Po odpaleniu telepało autem i falowały obroty. W Kielcach w IC kupiłem swiece BERU 0100 226 482 11V. Za 1 szt 63,59 zł x 4 = 254,36 zł. Po zmianie napisze czy sa efekty i jakie były stare świece.

Edytowane przez albert224
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tak zapalił przy -10 przy rozruchu a w nocy było -15

Auto stało 3 dni nie ruszane. Wcześniej miałem krótsze świeczki bo złe kupiłem i miał problemy przy -10 rok temu musial pokrecic 5 sek az załapał tutaj praktycznie od strzała :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze na biegu jałowym masz obroty powyżej 1000? U mnie na jałowym wynoszą chyba około 900

Jeżeli silnik jest zimny to tak mam. Na rozgrzanym mam 902 a to dlatego że zmieniałem Vagiem z 862. Każdy zimny silnik ma podwyższoną dawkę na zimnym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku wymienialem świece bo telepalo mi autem przy odpalaniu i czuć było paliwo i biało kopcil. Dwie były włożone krótsze i myślałem że to jest problem Ale nic się nie zmieniło o nadal telepie. Wyczytałem na forum ze moze pomoc wymiana uszczelek pompowtryskiwaczy.ktoś miał z tym problem oprócz świec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...