Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Świece żarowe - zasada działania, diagnoza.


ZAPi

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie najpewniej wziąść w aso lub IC i nie ryzykować g...

Ewentualnie forumowi pewniacy typu dzik, Wandej itp.

Dzięki Kriss za uznanie :wink: Allegro wymiata z cenami ale jak widać co z tego wychodzi. Większość to podróbki. I tłumacznie takie że np ktoś kupuje palety prosto z produkcji jest po prostu śmieszne. Importerami są najwięksi hurtownicy w pl tacy jak IC i np Hart(chodzi o Beru) a reszta to błądzenie w ciemności. Ja jestem pewien swojego towaru. prowadząc firmę prawie 2 lata miałem łącznie może z 5 reklamacji na cały asortyment. To chyba o czymś świadczy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece które ludziom wymieniam stykają na jakieś 10 lat więc nie ma co na nich oszczędzać. Mają być naj z naj bo drugie i tak będą już do innej fury. [emoji12]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie kupi palety świec... nie da się tak niczego kupić z fabryki. Kupują importerzy.

Beru to Federal Mogul, czyli Glyco, Goetze, Beru, Ferodo i gro innych.

Wszyscy którzy mają bezpośrednio z federala towar mają dobrą cenę.

Oczywiście ceny allegro są nierealne tak samo jak wiele innych np lemforder

My kupujemy Federala w grupie zakupowej bezpośrednio dlatego ceny na świecę mamy dobrą i zero szans na podróbkę, to samo dotyczy przewodów cewek i innych cudów z beru.

Jeśli ktoś podsyła ofertę za GN046 poniżej 36zł to możemy się jedynie uśmiechnąć i pogratulować :)



Świece które ludziom wymieniam stykają na jakieś 10 lat więc nie ma co na nich oszczędzać. Mają być naj z naj bo drugie i tak będą już do innej fury.

to dotyczy większości towaru który zamontujesz oryginalny i zamontujesz go właściwie. Patrz przykład wahacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie kupi palety świec... nie da się tak niczego kupić z fabryki. Kupują importerzy.

Beru to Federal Mogul, czyli Glyco, Goetze, Beru, Ferodo i gro innych.

Wszyscy którzy mają bezpośrednio z federala towar mają dobrą cenę.

Oczywiście ceny allegro są nierealne tak samo jak wiele innych np lemforder

My kupujemy Federala w grupie zakupowej bezpośrednio dlatego ceny na świecę mamy dobrą i zero szans na podróbkę, to samo dotyczy przewodów cewek i innych cudów z beru.

Jeśli ktoś podsyła ofertę za GN046 poniżej 36zł to możemy się jedynie uśmiechnąć i pogratulować :)

Świece które ludziom wymieniam stykają na jakieś 10 lat więc nie ma co na nich oszczędzać. Mają być naj z naj bo drugie i tak będą już do innej fury.

to dotyczy większości towaru który zamontujesz oryginalny i zamontujesz go właściwie. Patrz przykład wahacze.

Dziku byłem w jednej z małych hurtowni w Płocku. Zajmują się przeważnie swoją marką oleju ale też masową sprzedażą właśnie świec do vw/audi i żarników.

Świece z nadrukiem niby beru leżą w drewnianej palecie luzem. Tysiące szt. I takich miejsc podejrzewam jest sporo :facepalm: Oczywiście te świece nie maja nic wspólnego z oryginałem ale idą w świat :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak i to napisałem tylko nie zrozumiałeś.

Nikt nie kupuje świec paletami, wszystko jedzie z Federala, mam także od nich bezpośrednio dostawy, wałki panewki świece. Wiem jak to działa.

Takie małe hurtownie to właśnie lewizna, żarniki(rynek zalany podróbami, świece żarowe, kto wie może i oryginalne rozrządy etc)

Cars nie ma w zakupie takiej ceny jak jest na allegro ale skąd Kowalski może wiedzieć że coś co za 85zł/szt jest w detalu nie może być realne za 25zł/szt bo najwięksi to po 3xzł kupują?

To samo dotyczy chyba wszystkiego. Ty sprzedaż na 10% ale klient widząc 30% taniej na allegro podróbkę pomyśli że Ty masz drogo. Kiedyś odwiedziłem taką firmę co tak masakrowała cenami i był to jakiś mały bajzelek... ale ceny najlepsze w sieci :facepalm::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCC rządzi w PL niestety w większości przypadków:kwasny:

Tapnięte z SGS5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem świece u tego gościa z allegro co sprzedaje świece z Katowic, założyłem wszystko jest na razie ok z tymi świecami nie wiem czy jest jest to oryginał czy jakaś podróbka. Wyglądają jak oryginał, Audi Pali nawet w największy mróz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja założyłem do siebie świece LUCAS-a (97mm) dałem 35/szt u znajomego w sklepie... zobaczymy czy z czasem bedzie ok ..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie napiszcie dwa słowa na temat samej wymiany. Czy jest duży problem z wykręceniem świeczek i czy często urywają się tak jak w wielu innych markach ? Na co zwrócić uwagę przy wymianie ? Poprzednio miałem Focusa tdci i tam poza parszywym podejściem odkręciły mi się bez problemu a jak jest w AVF ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej okolice gwintu jakimś środkiem penetrujacym. Ja przez dwa dni zalewalem. Na zimno oczywiście. Odkrecily się bez problemu. Potem parę razy wkrecilem i odkrecilem starą świecę żeby syfy z gwintu się zebrały. Nowe świece na sucho wkrecasz. Jak masz dymke od niskich wartości Nm do dokrec 15Nm a jak nie to z czuciem niezbyt mocno jakbyś słoik zakrecal.

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrecily się bez problemu

na delikatnie ciepłym odkręcałeś ? Tak niby mówi teoria. Samym kluczem czy jakąś przedłużką ? Boję się aby nie przekroczyć tego momentu gdy już się ukręca a nie odkręca ;)

Jak masz dymke od niskich wartości Nm

mam kućfa ale od 40Nm w góre :(

Edytowane przez COXymoX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć odkrecaja się zawsze. Kolega na sucho bez niczego sobie starym C5 odkrecil... ale upie..... przy dokrecaniu.

Ja na zimno krecilem.

Tak na przyszłość ważne żeby gwint dobrze wyczyścić. Starą świecę nacialem wzdłuż gwintu żeby miał się gdzie syf zbierać i tak parę razy każde gniazdo.

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W avf sie swiece wykrecają bez problemowo, ja mialem oryginaly z2002r i bez problemu wykrecilem wszystkie były ded ( i nawet z czterema padniętymi zapalił przy-17) zapodalem 4 nowe beru i pali pięknie.

A i niewolno wykrecać na rozgrzanym silniku bo można gwint w bloku uszkodzić.

Edytowane przez nik23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak najprościej w AVF dostać sie do ostatniej świaczki przy filtrze paliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W awx też bezproblemowo poszły. Dokręcone na wyczucie i wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jak u siebie robiłem oględziny to nad ostatnią świecą mam jakąś wiązke, wężyk płynu i to wszystko dociśnięte uchwytem filtra paliwa. Nie ma opcji aby bez odsunięcia tego bajzlu dostać sie do świecy :) Będę kombinował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popuszczasz obejme filtra i pucha idzie w na tyle w dół że bez odpinania węży paliwowych można świece wykręcić. Wężyk odpowietrzający odciągnąć na bok.

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,dam rade tylko poczekam na przesyłke od Ciebie ;)

Edytowane przez COXymoX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...