Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co zamiast kanału?


thomek00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niestety straciłem dostęp do kanału który miał kumpel gdzie sobie grzebalem przy aucie. A że do mechaników nie mam zbyt dużego zaufania oraz lubię i umie coś tam sobie samemu zrobić przy aucie zastanawiam się nad jakąś alternatywą. Zrobić kanału u siebie póki co nie mam możliwości. Najazdy takie stalowe niby ok, ale ciężko coś zrobić przy zawieszeniu bo auto na kołach stoi, kobylki - tylko jak z ich stabilnością? Szukam czegoś do zastosowań czysto amatorskich, tylko dla siebie. Ma ktoś jakieś propozycje?

Pozdrawiam

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez thomek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed tym samym problemem :)

Patrzyłem na ceny podnośników kolumnowych i nożycowych ale cena wysoka. Znalazłem jeszcze podnośnik wahadłowy ale podobno to dość niebezpieczny system. Jest jeszcze opcja podnośnika bałwanek przy użyciu sprężarki ale też by się przydały jakieś kobyłki do posadzenia auta.

Stawiając na 4 kobyłkach pytanie jak to jest z rozłożeniem obciążenia, nacisk jest na 4 małe punkty czy się próg nie zegnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobylki to wydaje mi się że stać to by jeszcze stało. Gorzej chyba jakbyś zaczął się szarpać z jakąś zapieczona śruba to auto mogło by się delikatnie bujac i wtedy pewnie jakieś odciski po tych kobylkach by zostały...

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez thomek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam kobylki z covala. Zawsze auto po zdjęciu koła stawiam na kobylki nic się nie odciska auto dużo bardziej stabilne niż na podnośniku zabie. Często podnoszę przód, dwie kobylki i stoi mega stabilnie. Warunek dobre kobylki, nie zgnite progi i płaska powierzchnia. Kobylki to pół środek bo pod autem mało miejsca. Dla mnie kobylki są uzupełnieniem kanału. Kiedyś wszystko robiłem bez kanału tez dało rade ale teraz z kanałem to luksus ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyslalem sobie takie combo 2 kobylki + najazdy. Najazdy szybsze, wygodniejsze i stabilniejsze. A jakby trzeba podnieść całe auto to np przód na najazdy a tył na kobylki. Rewelacji nie będzie ale jak na moje potrzeby wystarczy :-)

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez thomek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyslalem sobie takie combo 2 kobylki + najazdy. Najazdy szybsze, wygodniejsze i stabilniejsze. A jakby trzeba podnieść całe auto to np przód na najazdy a tył na kobylki. Rewelacji nie będzie ale jak na moje potrzeby wystarczy :-)

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

A co jak będzie potrzeba dwa koła z przodu ściągnąć? Gdzie podłozysz kobylki jak auto na najezdzie stoi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak fundusze pozwalają, a czasami może wyjść taniej niż przerabiać całą podłogę w garażu:

http://allegro.pl/podnosnik-nozycowy-mobilny-3t-normet-xu-2016-i6643112794.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wjedzie tyłem :)

Dokładnie

Jak fundusze pozwalają, a czasami może wyjść taniej niż przerabiać całą podłogę w garażu:

http://allegro.pl/podnosnik-nozycowy-mobilny-3t-normet-xu-2016-i6643112794.html

Fundusze funduszami ale nie ma powierzchni na takie coś.

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio mnie dręczy ten temat. Zwłaszcza że środkowy tłumik już mi się sypie i niedługo wymianę oleju będzie trzeba zrobić. Czy przy takich najazdach można zmieniać olej, czy musi być równa powierzchnia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak tylko przód podniesiesz to oleju raczej nie zmienisz bo nie wypłynie cały stary...

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez thomek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...