Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B8 2.0 TFSI Quattro S Tronic Stage2

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Downpipe ze sportowym katem + IC od 3.0 BiTDI + korekta programu

15682376_721090528058337_1257491459_o.jp

Opublikowano

Zwróciłeś uwagę na to, że Rogal hamuje auto na 3 zamiast na 4 biegu? Ja to zauważyłem u siebie na wykresie i widzę, że nie jestem jedyny... Ile sobie krzyczy za korektę?

Opublikowano
  • Autor

W jaki sposób to zauważyłeś?

Tu może trochę inaczej, bo to automat.

2/3 ceny programu - 800

Edytowane przez komoornik

Opublikowano

Normalnie, porównuję obroty na wykresie do maksymalnej prędkości jaką auto osiągnęło na rolkach. Twój S-tronic na 3 biegu osiąga +/- 120km/h, VMax jaki został osiągnięty podczas pomiaru to 116km/h. Wykres jest pociągnięty do 6k RMP, zatem do czerwonego pola. Ot wychodzi, że pomiar był dokonany na trójce. U siebie też to zauważyłem dopiero po jakimś czasie. Z reguły auto się hamuje na 4 biegu, a niektórzy robią to czasem nawet na wyższych przełożeniach. Dajmy na to takie a6 c6 3.0 TDI obcina moment na 5 i 6 biegu, ale za to do "4-ki" koks.

Opublikowano
  • Autor

Jaki to ma realny wpływ na pomiar? Zawyżenie mocy?

Opublikowano

Jaki to ma realny wpływ na pomiar? Zawyżenie mocy?

Niech tutaj się już wypowie ktoś bardziej kompetentny, ja tunerem nie jestem.

Opublikowano

Coś w tym jest ja u siebie przy stage 2 miałem hamowane auto na 4 biegu, ale stage 1 było u innego tunera i hamował na 5 biegu. Jak się spytałem dlaczego na 5 biegu to odpowiedział że bardziej wiarygodny pomiar. Też się na tym nie znam i ja mam manuala.

Opublikowano

Im dłuższy pomiar tym bardziej dokładny , auta powyżej 200 km powinno się hamować na 4 biegu a nie na 3 bez różnicy na rodzaj hamowni stacjonarna/drogowa, i z własnego doświadczenia wiem że na 3 biegu wychodzą większe mocy i moment

Na jakim booscie to autko wystrojone jest ?

Edytowane przez maciek333

Opublikowano
  • Autor

Trzeba by zapytać Witka, nie wchodzę w takie szczegóły.

Opublikowano

Ja u siebie po sofcie mialem 280/463 na rolkach a na dynomecie 282/460 , więc u Ciebie moment fajny ale coś tej mocy mało jak na te mody 290-300 powinno być, na jakim paliwie strojone ?

Opublikowano
  • Autor

98

Fakt, myślałem że będzie z 290KM.

Parę miesięcy temu seria wyszła zdrowa.

Widać tak to już jest, może coś tam jednak ten sportowy kat blokuje.

Opublikowano

Wątpię, że to wina sportowego kata, na wykresie widać że od 5400 jest już moc płasko coś go blokuje

Opublikowano

Na 3jce auta po prostu nie "puchną", można solidnie sypać. Wszelkiego rodzaju kwiatki wychodzą na wysokich biegach, nawet 4 może być za nisko.

Edytowane przez marcin4x4

Opublikowano

po to się montuje wiekszy cooler żeby auto nie puchło , no i dobre chłodzenie na hamowni i na 4 biegu nic tam nie bedzie puchło

Opublikowano

Mi Patryk z Compsportu mówił, że hamował na 4 biegu i to widać po wykresie i prędkości. Mówił, że dotyczy to przebiegu momentu czy coś takiego, że na 3 wyjdzie inaczej ale nie jestem pewien. Może dlatego wywaliło Ci, aż tyle momentu i mocy mniej ?

Edytowane przez Grohu

Opublikowano
  • Autor

Jak będzie jakieś promo na hamowanie to chętnie zweryfikuję gdzie indziej :)

Opublikowano

po to się montuje wiekszy cooler żeby auto nie puchło , no i dobre chłodzenie na hamowni i na 4 biegu nic tam nie bedzie puchło

do tego wiadro wody, wentylator na muszlę i zewnętrzna chłodnica spalin... a jak zacznie turbo świrować to się dziurę zrobi. Bystrzacha !

Jak będzie jakieś promo na hamowanie to chętnie zweryfikuję gdzie indziej :)

moim zdaniem takie weryfikacje nie mają sensu, wynik pomiaru zależy od operatora i "życzenia" klienta. Sprawdź to na drodze, pomierz czasy, zrób logi.. hamowanie zbędne. To że pomiar był robiony na 3jce nie znaczy że jest cokolwiek zwalone.

Edytowane przez marcin4x4

Opublikowano
  • Autor

Też prawda.

W każdym razie przed tą korektą robiłem pomiary z bratem. Oba auta były strojone u Rogala i wyszło praktycznie to samo.

Mój to przedlift, brata polift z tym samym silnikiem (CDNC). Pomiary Race Logic wykazały, że moje auto potrafi być do 0.5s wolniejsze do setki.

Opublikowano

A tak z ciekawości Kmoornik ile masz do 100 jak już mierzyłeś ? a do 200 masz ?

Opublikowano

po to się montuje wiekszy cooler żeby auto nie puchło , no i dobre chłodzenie na hamowni i na 4 biegu nic tam nie bedzie puchło

do tego wiadro wody, wentylator na muszlę i zewnętrzna chłodnica spalin... a jak zacznie turbo świrować to się dziurę zrobi. Bystrzacha !

Jak będzie jakieś promo na hamowanie to chętnie zweryfikuję gdzie indziej :)

moim zdaniem takie weryfikacje nie mają sensu, wynik pomiaru zależy od operatora i "życzenia" klienta. Sprawdź to na drodze, pomierz czasy, zrób logi.. hamowanie zbędne. To że pomiar był robiony na 3jce nie znaczy że jest cokolwiek zwalone.
Dokladnie pomiary na drodze są bardziej miarodajne zmierzysz od 100 do 200 porównasz z innymi. 280 KM wynik całkiem ok turbo nie jest za duże.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.