Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bardzo mocno paruje szyba przednia


MarkowskiM

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Panów o pomoc co może być przyzyną bardzo mocnego parowania szyby przedniej wewnątrz auta, w aucie mam wsadzony już piasek od kotów który co jakiś czas zbiera trochę wody, nie są to jednak jakieś duże ilośc. Z kolei podczas jazdy strasznie mocno paruje przednia szyba - wręcz leci z niej ciurkiem woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za wskazówki, a jak się do niego dobrać?

Zobacz tu -->> www.audi.pacula.eu/audi-a4-b5-wymiana-filtra-kabinowego-foto-story/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przednia szyba jest tłusta od wewnątrz? (może rozszczelniła się nagrzewnica). Czy nie jeździsz na obiegu zamkniętym? (może klapa się zablokowała lub silniczek klapy zdechł).

Nie ubywa płynu chłodniczego? Uszczelki są sprawne dookoła drzwi i szyb? Łącznie z czołową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za super manuala jak to wymienić.

Nie zauważyłem by szyba była jakoś tłusta od wewnątrz.

Nie płynu na szczęście nie ubywa, próbowałem na zamkniętym jak i otwartym obiegu, efektu zmian nie widze żadnych. Postaram się wymienić ten filtr, nie wymieniałem go nigdy a auto mam 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie mam, dziwne jest to że wilgoć pojawia się gdy auto jeździ. Jak pisałem na wstępie za poradą kolegi z pracy wsadzilem piasek od kota, który co jakiś czas zmieniam, ale żeby wyciągał nie wiadomo ile wilgoci to raczej nie. Co ile powinno się zmieniać filtr kabinowy? Ja nie robiłem tego przez od kupna auta czyli przez 3 lata, a nie wiem kiedy zrobil to poprzedni wlasciciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rok

Edytowane przez Exmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz włączony AC auto? To zawsze pomaga usuwać zaparowane szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis bede jechal do rodziny na obiad zobacze czy z wlaczonym AC jest roznica. Jutro postaram sie kupić filtr kabinowy i wymienic go tym bardziej ze z tego co piszecie juz dawno na to przyszedl czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę zwrócić uwagę, że jeśli w deszczu parują wam szyby. A jest +5 stopni. To ustawcie sobie np. 22 stopnie na klimatroniku, i kliknijcie auto. Nie wyłączajcie śnieżynki. Zauważycie różnice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana filtra kabinowego na pewno poprawi sytuację.

Ale zadam Ci niedyskretne pytanie , ile razy, jakim środkiem i kiedy ostatni raz myłeś przednią szybę od wewnątrz :decayed: ???

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...