Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z ogrzewaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam jestem nowy na tym forum i jeśli będzie zły dział to proszę o poprawkę.

Pacjent to Audi A4 B5 1996 r Diesel 1.9 TDi 90 km i jest problem z ogrzewaniem, ponieważ już wcześniej nie zbyt grzało na nogi oraz na kierowcę a dobrze jedynie na przednią szybę teraz przy tych mrozach całkowicie zanikło ogrzewanie nawet na 90 stopniach.
Termostat dobry bo równo i spokojnie trzyma 90 stopni nagrzewnica płukana była oraz sprawna dmuchawa też.
Proszę o szybkie i obszerne podpowiedzi co może być bo w tym temacie jestem zielony ;)

Opublikowano

Sprawdź kody na klimatroniku ( dział klimatyzacja), może to jeden z silniczkow klap

tapnięte z noki 3210

Opublikowano
  • Autor

Sprawdź kody na klimatroniku ( dział klimatyzacja), może to jeden z silniczkow klap

tapnięte z noki 3210

moja ma zwykłe pokrętła nie ma klimatronika

Opublikowano

A to nie wiem, chciałem dobrze

tapnięte z noki 3210

Opublikowano
  • Autor

A to nie wiem, chciałem dobrze

tapnięte z noki 3210

Dzięki :)

Opublikowano

poczekaj do wtorku/środy wróci do normy

Opublikowano
  • Autor

poczekaj do wtorku/środy wróci do normy

to tylko będzie grzało na szybę a w innych zimne jak nie wiem

Opublikowano

A czasami linka sterująca klapkami lub od powietrza ciepłe zimne nie urwała sie?

A na szybę leci ciepłe czy gorące powietrze?

Opublikowano
  • Autor

A czasami linka sterująca klapkami lub od powietrza ciepłe zimne nie urwała sie?

A na szybę leci ciepłe czy gorące powietrze?

też zaleźy od pogody na zewnątrz nieraz gorące a nieraz letnie a linki nie patrzyłem ale słychać jak coś tam się dzieje jak ruszam pokrętłem

Edytowane przez Piotrek Piórkowski

Opublikowano

A może zamarzło

tapnięte z noki 3210

Opublikowano
  • Autor

A może zamarzło

tapnięte z noki 3210

płyn ? nieee wymieniałem na zimowy i na próbówce spokojnie było za -30 stopni

Opublikowano

Linki, klapy, próbowałeś pojeździć dłużej żeby potrzymał temp

tapnięte z noki 3210

Opublikowano
  • Autor

Linki, klapy, próbowałeś pojeździć dłużej żeby potrzymał temp

tapnięte z noki 3210

robił trasy po ponad 100 km i nic zimne nieraz jeszcze bardziej

Opublikowano

Odpowietrzyles układ jak wymieniałem płyn?

Opublikowano

Nie układ tylko nagrzewnice.

Trzeba zsunąć wąż powrotny nagrzewnicy żeby przez otwór w wężu leciał płyn.

Opublikowano

Gąbki na klapkach sterujących w nagrzewnicy się wykruszyły i nie kierują powietrza. 

Sprawdź czy z nawiewów lecą śmieci tzn. drobne kawałki szarek gąbki? Jeśli tak, to czeka cię zdejmowanie deski.

Przerabiałem to ostatnio

IMG_20161105_114546.jpg

Opublikowano

Paweu, u mnie śmieci lecą, kiedyś demontowałem konsole i tam zajrzałem, gąbki w fatalnym stanie.
Nie zrobiłem tego bo nie wiem do tej pory czym podkleić klapy żeby nie puszczały powietrza - np. klapa odszraniacz-nogi puszcza bo jak mam na szybke ustawione to delikatnie dmucha na nogi :/
Nastawy zrobione i silniczki "wiedzą" gdzie są ich krańcówki.

Opublikowano

Ja wykleiłem tylko te dwie klapki, które widać na zdjęciach. Nie chciałem demontować całej deski i nawiewu w środku zimy.

Do wyklejenia wykorzystałem gąbkę wygłuszeniową z klejem, narazie trzyma

Edytowane przez paweu1

Opublikowano

Możesz nakierować gdzie są te klapy? I na ile to pomogło z ogrzewaniem? U mnie już gąbki raczej dawno wyleciały.

Opublikowano

Jak podniesiesz deskę to zobaczysz to co na zdjęciu. Te klapy są za konsolą środkową

Jest jeszcze jedna gdzieś głębiej schowana, ale żeby się do niej dostać trzeba wyjąc cały nawiew, ona odpowiada za ogrzewanie "nóg"

Po zaklejeniu tych dwóch klapek jest prawie dobrze, prawie bo na nogi leci letnie powietrze, a powinno lecieć gorące.

Jeśli będziesz zabierał się za wyklejanie, to poszukaj cienkiego materiału (np mata butylowa), ja wykleiłem gąbką która miała 6 mm i klapka się nie domykała, musiałem drugi raz rwać deskę

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.